خرید پرکن اتوماتیک طیور | تمام استیل با سرعت پرکنی بالا

اندیشه سبز عرضه کننده انواع پرکن طیور در ظرفیت های مختلف می باشد. این دستگاه مناسب با جثه پرندگان مختلف من جمله مرغ، بلدرچین، بوقلمون و… طراحی و تولید شده است که قبل از عرضه لاشه به بازار فروش از طریق این دستگاه مورد پرکنی قرار می گیرند. پرورش دهندگان طیور میتوانند برای تجهیز سالن خود از این دستگاه استفاده کنند و پس از کشتار طیور به این طریق اقدام به پرکنی نمایند.

انواع دستگاه پرکن طیور

انواع دستگاه پرکن طیور - اندیشه سبز

دستگاه های پرکن طیور به طور کلی به سه دسته تقسیم بندی می شوند که در این میان میتوان به موارد زیر اشاره کرد…

دستگاه های پرکن دستی

دستگاه های دستی همانطور که از اسم آنها پیدا است توسط قدرت دست شروع به کار می کنند و برای کاربر سختی های مختلفی را به همراه دارند که باعث اتلاف انرژی افراد شده و اغلب در مقیاس های کوچک و خانگی مورد استفاده قرار می گیرند.

دستگاه های پرکن نیمه خودکار

پرکن های نیمه خودکار به وسیله دست و یا قطعات مکانیکی تعبیه شده بر روی آن شروع به کار می کنند که با فشار دادن یک دکمه و یا حرکت دست عمل پرکنی صورت میگیرد. این دستگاه ها مناسب برای استفاده در مقیاس متوسط و صنعتی هستند.

دستگاه پرکن خودکار

این نوع پرکن ها به صورت خودکار عمل کرده و پرکنی در آن به صورت اتوماتیک انجام می شود. سیستم مکانیکی تعبیه شده بر روی دستگاه پرکنی را به بهترین نحو انجام میدهد. این دستگاه ها مناسب برای استفاده در مقیاس بزرگ و صنعتی هستند.

انواع پرکن از نظر جنس بدنه

جنس بدنه پرکن های طیور از موارد مختلفی ساخته می شود و بنا به تاثیری که در پرورش شما دارد موجب کاهش یا افزایش راندمان کاری شما خواهد شد که در ادامه به جنس بدنه های مختلف پرکاربرد در ساخت پرکن های طیور پرداخته ایم.

پلاستیکی :

انواع پرکن از نظر جنس بدنه پلاستیک - اندیشه سبز

در گذشته هنگام ساخت بدنه بیرونی دستگاه های پرکن طیور از پلاستیک استفاده میشد که از کارایی چندانی برخوردار نبوده و مستعد جذب آلودگی بودند به طوری که اصول بهداشتی در آنها به خوبی رعایت نمی شد اگر چه از قابلیت شستشو برخوردار بودند اما پایداری چندانی در برابر رطوبت نداشتند.

گالوانیزه :

پرکن جنس گالوانیزه - اندیشه سبز

بدنه برخی از پرکن ها از جنس گالوانیزه ساخته می شود که متشکل از یک پوشش محافظ بر روی ورق های فولادی بوده که منجر به افزایش مقاومت آنها در برابر هرگونه خوردگی می شود. پوشش رنگ استاتیک باعث شده این پرکن در برابر رطوبت از دوام بالایی برخوردار باشد.

استیل :

مهم ترین بخش هر دستگاهی بدنه آن می باشد که کیفیت آن رابطه مستقیم با دوام و کارایی آن دارد. اگر پرکنی که قصد خرید آن را دارید از جنس استیل است از مقاومت مطلوب آن یقین حاصل زیرا میتوانید سالیان سال از آن استفاده کنید. این بدنه نسبت به نمونه های مشابه از کیفیت بالایی برخوردار است و به راحتی میتوان اقدام به شستشوی آن کرد بی آنکه زنگ زدگی در آن رخ دهد.

پی وی سی (PVC):

پرکن پی وی سی (PVC) - اندیشه سبز

بی شک یکی از بهترین جنس ها در ساخت بدنه دستگاه پرکن طیور استفاده از PVC است زیرا ضد زنگ بوده، سالیان متوالی بدون آسیب میتواند برای کاربر کارایی داشته باشد،  از دوام و طول عمر بالاتری برخوردار است و هنگام برخورد با آب دوام و طول عمر بالایی دارد. اگر قصد دارید برای تجهیز سالن پرورش خود از پرکن های طیور استفاده کنید پیشنهاد ما استفاده از پرکن های بدنه پی وی سی است زیرا صرفه اقتصادی را به همراه دارد و امکان پوسیدگی در آن وجود ندارد.

انواع پرکن از نظر نوع پرنده :

از آنجایی که پرنده ها به لحاظ جثه به سه دسته کوچک، متوسط، بزرگ تقسیم بندی می شوند در ساخت و طراحی آنها نیز بر حسب جثه پرنده از انواع مختلفی استفاده شده که عبارتند از…

پرکن بزرگ

این پرکن ها همانطور که از نامشان پیدا است دارای مخزن بزرگ می باشند که متناسب با جثه پرندگانی همچون بوقلمون، غاز، نژاد های سنگین وزن اردک و… هستند. طراحی و ساخت پرکن های بزرگ به گونه ای است که به راحتی لاشه دو بوقلمون در داخل آن قرار میگیرد و دستگاه میتواند به طور همزمان اقدام به پرکنی آنها کند.

پرکن متوسط

پرکن های متوسط دربرگیرنده مخزن در اندازه متوسط می باشند به طوری که جثه مرغ،  قرقاول و نژادهای سبک وزن اردک را پرکنی می کنند در این نوع از پرکن ها نیز قابلیت پرکنی همزمان دو پرنده بسته به جثه آنها وجود دارد.

پرکن کوچک

پرکن های کوچک در مقایسه با نمونه های پیشین از مخزن کوچکتری برخوردار هستند و متناسب با جثه پرندگانی نظیر کبک، بلدرچین و… طراحی شده است اگر جثه پرنده انتخابی برای پرکنی کوچک باشد می توانید دستگاه کوچک را برای این امر استفاده کنید.

انواع پرکن از نظر ظرفیت

ظرفیت دستگاه های پرکنی با یکدیگر متفاوت است به طوریکه اگر مخزن دستگاه بزرگ باشد میتواند دو لاشه بزرگ از پرندگانی نظیر بوقلمون را به  طور همزمان پرکنی کند و اگر دستگاه دارای مخزن کوچک باشد میتواند از 12 الی 26 بلدرچین و… پرکنی کند. دستگاه هایی که دارای مخزن متوسط هستند نیز از قابلیت جایگیری و پرکنی 2 الی 3 مرغ و… بسته به جثه آنها برخوردارند.

انواع پرکن از نظر قدرت موتور

پرکن های طیور از لحاظ قدرت نیز تفاوت های زیادی با یکدیگر دارند به طوری که  با افزایش قطر مخزن، کوچک و بزرگ شدن آن و اندازه لاشه نوع موتور انتخابی نیز دچار تغییر میشود زیرا هر چقدر وزن لاشه افزایش یابد و قطر مخزن بزرگتر شود برای پرکنی نیاز به قدرت بالای موتور وجود دارد. پرکن های بزرگ در مقایسه با پرکن های کوچک و یا متوسط از قدرت موتور بالایی برخوردارند.

انواع پرکن از نظر سایز و تعداد انگشتی

انواع پرکن از نظر سایز و تعداد انگشتی - اندیشه سبز

فضای داخلی مخزن پرکن ها متشکل از تعداد زیادی انگشتی می باشد که جزو اجزای اصلی برای پرکنی محسوب می شوند سایز و تعداد این انگشتی ها از لحاظ جثه پرندگان متفاوت است که به ترتیب میتوان به ریز جثه، متوسط جثه و بزرگ جثه اشاره کرد.

پرندگان بزرگ جثه:

تعداد و سایز انگشتی دستگاه های پرکنی که مختص پرندگان بزرگ جثه هستند کم بوده و سایز آنها بسیار بزرگتر از نمونه های دیگر است.

پرندگان ریز جثه:

در دستگاه های مختص پرندگان ریز جثه تعداد انگشتی ها زیاد و سایز آنها کوچک می باشد.

پرندگان متوسط جثه:

پرکن های متوسط نیز دارای تعداد اندکی انگشتی بوده که سایز و اندازه آنها بزرگتر می باشد.

قطعات تشکیل دهنده پرکن

قطعات تشکیل دهنده پرکن - اندیشه سبز

پرکن ها توسط قطعات مختلفی تجهیز شده اند که در ادامه به توضیح کارایی هر یک از آنها پرداخته ایم…

بدنه پرکن طیور

بدنه پرکن های طیور فروشگاه اندیشه سبز بسته به انتخاب خریدار از گالوانیزه و پی وی سی ساخته شده است که کاربر می تواند بدون نگرانی پس از هر دوره استفاده اقدام به شستشوی آن کند. استفاده از این بدنه ها در ساخت دستگاه منجر به دوام و طول عمر بالای آن در برابر رطوبت شده است.

انگشتی های آنتی باکتریال

فضای داخلی مخزن پرکن را تعدادی انگشتی با فاصله معین فراگرفته که از جنس پلاستیک نشکن بوده و آنتی باکتریال بودن آن امکان آلودگی لاشه را به حداقل میرساند. این انگشتی ها آسیب و یا زخم به لاشه وارد نمی کند و سایشی در پوست آن مشاهده نخواهید کرد.

موتور پرکن

موتورهای تعبیه شده بر روی دستگاه های پرکن قابلیت سفارشی سازی توسط خریدار را دارند و بسته به نوع نیاز مخاطب از بهترین و درجه یک ترین موتورهای ایرانی و خارجی در تجهیز این دستگاه ها استفاده شده که بر حسب طیور مختلف با قدرت های متفاوت ساخته شده و روانه بازار می شود.

نحوه انتقال قدرت

نحوه انتقال قدرت در پرکن طیور به صورت تسمه و فولی صورت می گیرد و با انتقال قدرتی که صورت میگیرد سینی به چرخش درآمده و عمل پرکنی انجام می شود. استفاده از این روش موجب کارایی و افزایش طول عمر هرچه بهتر موتور شده است.

چرخ و پایه نگهدارنده

پرکن ها توسط چرخ و پایه های نگهدارنده تکمیل شده اند تا پس از اتمام کار به منظور انتقال راحت دستگاه به مکان دلخواه فشار زیادی برای حمل متوجه کاربر نشود همچنین پایه های نگهدارنده تعبیه شده بر روی آن احتمال لرزش و زیاد و افتادن حین پرکنی را به صفر میرساند.

خروجی آب و پر

تمامی پرکن های موجود در فروشگاه اندیشه سبز از قابلیت شستشو برخوردار هستند به طوری که در ساخت آنها یک خروجی پر و آب در نظر گرفته شده و کاربر میتواند پس از اتمام کار با گرفتن آب داخل مخزن اقدام به شستشوی آن کرده و فضای داخلی دستگاه را پاکسازی کند. همین امر باعث شده اصول بهداشتی به خوبی در این دستگاه ها رعایت شود و لاشه هایی که پرکنی آنها صورت میگیرد بدون هرگونه آلودگی باشند.

نحوه کارایی دستگاه پرکن طیور

دستگاه پرکن طیور با استفاده از مکانیزم های مخصوص و انگشتی های تعبیه شده در سینی و مخزن آن پرهای طیور را جدا میکند به طوریکه با به چرخش در آمدن سینی که در کفی دستگاه در نظر گرفته شده چرخش صورت میگیرد و پرها به راحتی از لاشه جدا می شود.

استفاده از پرکن طیور چه مزایایی برای پرورش دهنده دارد؟

استفاده از پرکن طیور چه مزایایی برای پرورش دهنده دارد؟ - اندیشه سبز

پرکن طیور دارای مزایای مختلفی است که این مزایا عبارتند از…

  • صرفه جویی در زمان و انرژی را به همراه دارد
  • شرایط بهداشتی را بهبود میبخشد.
  • دقت و یکنواختی در پرکنی را بالا میبرد.
  • کاهش هزینه ها را به همراه دارد.
  • بهینه سازی فضا را به دنبال دارد.

قیمت پرکن طیور

فروشگاه اندیشه سبز به دلیل اینکه مستقیم از کارخانه اقدام به فروش می کند و شما خرید بی واسطه را تجربه می کنید کمترین قیمت را نسبت به بازار فروش در نظر می گیرد. دستگاه پرکن طیور از قابلیت سفارشی سازی برخوردار است و قطعات به کار رفته در تجهیز آن تاثیر مستقیم با قیمت آن دارد.

مشاوره رایگان

جهت تسهیل در روند انتخاب بهترین پرکن طیور متناسب با نیاز پرورش دهنده امکان مشاوره رایگان برای تمامی خریداران فراهم شده است. مشاوران اندیشه سبز با سابقه چندین ساله در این راستا می توانند بهترین پرکن را متناسب با نیاز شما معرفی کنند. بدین منظور میتوانید با همکاران ما در بخش فروش در ارتباط باشید.

گارانتی و خدمات پس از فروش

دستگاه پرکن عرضه شده توسط کارخانه اندیشه سبز دارای 12 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش است. شما میتوانید پس از خرید نیز قطعات لازمه را از طریق ارتباط با واحد خدمات پس از فروش تامین کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای اطلاع از پاسخ به نظر خود، شماره همراه را در کادر زیر وارد کنید.