بخاری گلخانه ای دست دوم

بخاری گلخانه ای دست دوم

بخاری گلخانه ای دست دوم

کسانی که قصد تأسیس سالن های گلخانه ای دارند و یا صاحب سالن های گلخانه ای می باشند، همیشه این دغدغه را دارند که برای سالن خود چه نوع بخاری را تأمین کنند. در نگاه اول شاید انتخاب یک بخاری دست دوم به نظر انتخاب ایده آل باشد ولی اگر به دید تخصصی به این دستگاه ها نگاه کنیم ، متوجه می شویم این بخاری ها در کنار مزایا، معایب زیادی نیز دارند. در این مقاله سعی می کنیم که بهترین بخاری گلخانه ای را برای شما عزیزان معرفی کنیم. برای کسب اطلاعات در این باره بخش بعدی را به صورت کامل مطالعه بفرمائید.

مزایای خرید بخاری گلخانه ای دست دوم

شاید یکی از مهمترین مزیت های یک بخاری گلخانه ای دست دوم و کهنه ، قیمت ارزان آن می باشد که صاحبان سالن های گلخانه ای را ترغیب به خرید آن می کند. برای تأمین گرمای مورد نیاز در گلخانه ها وجود یک سیستم گرمایشی از اصول اولیه آن می باشد.

امروزه بسیاری از تولید کنندگان ادعای تولید بخاری های گلخانه را می کنند. در این میان انتخاب یک بخاری مناسب و کارامد می تواند کمی مشکل باشد.

 هم چنین تعداد زیادی از فروشندگان سعی می کنند تا جت هیترهای گرمایشی و هیترهای کابینتی را به عنوان بخاری گلخانه جلوه بدهند. هوشیار باشید چرا که با انتخاب این گونه از بخاری ها برای گلخانه ی خود می توانید خسارات زیادی را متحمل شوید.  مخصوصا جت هیترها به هیچ عنوان برای گلخانه ها مناسب نمی باشند. چرا که در این گونه از بخاری ها، دود و گازهای سمی ناشی از اشتعال سوخت در محیط سالن پخش می شوند. در اکثر گلخانه ها ، محصولات برای رشد نیاز به هوای گرم و پاک دارند، در غیر این صورت محصولات رشد نخواهند کرد.

بهترین بخاری های گلخانه ای ، بخاری های طرح آتش درون می باشند که آتش در درون کوره آنها باعث گرم شدن لوله ها می شود و گرمای لوله ها از طریق فن در محیط پخش می شود. تمامی دود و گازهای سمی در این گونه از بخاری ها توسط دودکش و سیستم کاملا عایق بندی شده آنها به بیرون از سالن گلخانه منتقل می شود. بنابراین یک هوای بسیار گرم و پاک می توان از طریق این بخاری ها تولید کرد. همین هوای گرم و پاک برای رشد گیاهان در داخل گلخانه بسیار مساعد می باشد.

معایب بخاری گلخانه ای دست دوم

معایب بخاری گلخانه ای دوم

در کنار قیمت مناسب این دستگاه ها ، متأسفانه معایبی نیز در آن نهفته شده است که اکثر خریداران در هنگام خرید متوجه آن نمی شوند. یکی از مهترین معایب این بخاری ها ، امکان فرسوده شدن کوره آنها می باشد بخصوص کوره های فولادی. کوره در داخل دستگاه طوری قرار گرفته است که نمی توان به کیفیت درون آن به راحتی پی برد. بخاری های گلخانه ای دست دوم همیشه این مشکل را دارند.

یکی دیگر از معایب بخاری های دست دوم ، ایمنی بسیار پایین آنها می باشد. در اکثر این بخاری ها ، احتمال اتصال در قسمت سیم پیچی ، انفجار و آتش سوزی وجود دارد.

از دیگر معایب این دستگاه ها پوسیدگی آنها می باشد که ممکن است دود و گازهای سمی درون کوره به داخل سالن ورود پیدا کنند.

به هر حال استفاده از این بخاری ها در سالن های گلخانه ای توصیه نمی شود. این دستگاه ها علاوه بر خطراتی که دارند ، عمر محدودی نیز دارند. خریداران این گونه دستگاه ها در ابتدا به قصد هزینه کم این بخاری ها را تهیه می کنند ، در صورتی که بعد از مدت اندکی خریدار مجبور به پرداخت هزینه مجدد برای تهیه یک بخاری گلخانه می شود.

نکاتی در رابطه با انتخاب یک بخاری گلخانه ای دست دوم

در صورتی که قصد انتخاب یک بخاری دست دوم را دارید موارد زیر حتما را در نظر بگیرید:

 • بخاری مد نظر می بایست مخصوص گلخانه باشد و به صورت آتش درون کار کند.
 • بدنه دستگاه باید کاملا عایق بندی باشد و جنس آن نیز در برابر زنگ زدگی مقاوم باشد.
 • کوره بخاری حتما از جنس استیل باشد. این مورد بسیار حائز اهمیت می باشد. در بخاری هایی که کوره آنها فولادی است ، کوره بعد از مدتی دچار خوردگی می شود و ممکن است خطراتی را به بار آورد.
 • فن های این کوره ها نیز باید با کیفیت باشند.
 • بخار گلخانه دست دوم می بایست در برابر خطرات ناشی از افزایش دمای بیش از حد کوره و خطرات ناشی از اتصال ، ایمن باشد و در آن سیستم ایمنی طراحی شده باشد.

چطور یک بخاری گلخانه ای مناسب انتخاب کنیم

بهترین راهکار برای گرمایش سالن های گلخانه ای خرید بخاری نو و مخصوص گلخانه ای می باشد. هیتر گلخانه ای آتش درون که هیچ نوع دود و آلودگی در محیط ایجاد نمی کنند ، انتخابی عالی برای گلخانه ها می باشند.

در انتخاب یک بخاری مخصوص گلخانه ای نکات زیر را می بایست در نظر بگیرید

 • کوره بخاری می بایست از جنس استیل باشد.
 • نوع جوش کاری کوره باید از آرگون و دی اکسید کربن باشد. حتی جوش آرگونی به تنهایی در محل جوشکاری کوره نمی تواند مانع پوسیدگی آن شود.
 • بخاری های گلخانه ای که دارای استاندارد جهانی iso 9001 و BS 5991 بریتانیا باشند ، راندمان فوق العاده از خود نشان می دهند.
 • بدنه بخاری های گلخانه ای می بایست دارای عایق بندی کامل باشد و به صورت کامل ایزوله شده باشد تا به هیچ عنوان گرما و دود از جایی دیگری نشت نکند.
 • بخاری گلخانه ای می بایست با انواع سوخت های گازی و گازوئیلی کار کند.
 • جنس بدنه باید در برابر رطوبت و ضربه بسیار مقاوم باشد و در دراز مدت دچار پوسیدگی نشود.
 • وجود یک سیستم ایمنی در تابلو برق و بدنه بخاری های گلخانه ای از ملزومات این دستگاه ها می باشد.
 • نوع تابلو برق های ریتال برای بخاری های گلخانه بسیار مناسب می باشند.
 • فن های انتقال حرارت یکی دیگر از عوامل تأثیر گذار بر کیفیت بخاری های گلخانه ای می باشند.
 • کوئل ها و لوله های انتقال حرارت باید از چندین مرحله پاس انتقال حرارت برخوردار باشند. جنس فولادی به ضخامت 3 میلی متری برای این لوله ها بسیار مناسب می باشد.
 • کانال کشی در بخاری گلخانه ای باید امکان پذیر باشد تا بتوان گرما را به هرنقطه دلخواه از سالن انتقال داد.
 • بخاری گلخانه ای باید شامل کارت گارانتی و خدمات پس از فروش باشد.

در صورتی که قصد خرید یک بخاری گلخانه ای دارید، پیشنهاد ما به شما هیترهای گرمایشی اندیشه سبز می باشد که در نوع خود بی نظیر بوده و راندمان بسیار بالایی دارند. این هیترها مخصوص سالن های گلخانه ای می باشند که تمامی موارد ذکر شده در بالا در ساخت آنها به نحو احسن اجرا شده است.

بخاری گلخانه ای اندیشه سبز

بخاری گلخانه ای اندیشه سبز

اندیشه سبز از بزرگترین تولید کنندگان تجهیزات گرمایشی گلخانه می باشد که بخاری گلخانه ای آن حاصل زحمات و تجربه 26 سال فعالیت موفق این گروه می باشد. بخاری گلخانه ای اندیشه سبز با ایجاد گرمایی پاک و به دور از دود و آلودگی ، از بهترین بخاری های گلخانه ای می باشد. تمامی استانداردهای لازم در ساخت هیترهای آتش درون ساخت اندیشه سبز به خوبی رعایت شده است. این هیترها دارای امکانات فراوانی می باشند. بدنه گالوانیزه و پوشش خورده با رنگ کوره ای ، جنس استیل کوره ، فن های بسیار باکیفیت دمنده ، تابلو برق طرح ریتال آلمانی ، امکان کار با انواع سوخت گازی و گازوئیلی ، شاسی های آلومینیومی ، عایق بندی کامل ، قابلیت حمل توسط چرخ ها و چندین مورد دیگر از امکانات بی بدیل این دستگاه ها می باشند. در ساخت هیترهای گرمایشی اندیشه سبز ، چهار لایه ایمنی گنجانیده شده است که از دستگاه در برابر هرگونه اتصال و آتش سوزی جلوگیری می کند. این محصولات دارای 24 ماه گارانتی تعویض و تعمیر بی قید و شرط و 10 سال خدمات پس از فروش می باشند. علاوه بر این ، کوره داخلی این هیترها ، دارای  5 سال گارانتی جداگانه است.

بخاری گلخانه ای دست دوم
5 (100%) 1 vote
دیدگاه‌ها 2

*
*

  سعید رحیمی پاسخ

  برای سه مترمربع گلخانه قصد دارم بخاری تهیه کنم لطفا شماره تماس بدهید یا با شماره تماس اینجانب تماس داشته باشید

   f.gh پاسخ

   با سلام، آقای رحیمی عزیز لطفا با شماره 09143883380 (مهندس علیزاده) تماس حاصل فرمایید.