جوجه کشی طبیعی اردک

جوجه کشی طبیعی اردک

جوجه کشی طبیعی اردک

جوجه کشی طبیعی اردک را بسیاری از افراد انجام میدهند ، عموماً افرادی که به پرورش این پرنده در روستاها میپردازند بیشتر جوجه کشی طبیعی را انجام میدهند و هر ساله با جوجه کشی طبیعی این پرنده بر تعداد جوجه ها می افزایند ، در نتیجه این عمل پرورش طبیعی و البته جوجه کشی طبیعی پرنده نیز انجام می شود.

بر خلاف غازها ، پرنده اردک در آب جفت گیری نمیکند بلکه در محیط بیرون از آب جفت گیری میکند البته در موارد کمی مشاهده شده که در آب در حال شنا کردن نیز عملیات جفت گیری انجام می شود. پس از جفت گیری تخم های نطفه دار تولید میشوند و در نهایت مرغ مادر که اردک ماده می باشد کرچ شده و بر روی تخم های نطفه دار می خوابد و شرایط مورد نیاز برای تبدیل شدن تخم های نطفه دار به جوجه را فراهم میکند.

دوره جوجه کشی اردک ها به طور معمول 28 روز می باشد که در روز 28 جوجه ها سر از تخم درآورده و هچ میشوند. بدین صورت یک جوجه کشی طبیعی انجام شده است ، لازم به ذکر است شرایط مورد نیاز برای تخم های نطفه دار عبارت است از میزان دما ، رطوبت ، چرخش و… که تمامی آنها را مرغ مادر مهیا میسازد.

البته امروزه جوجه کشی طبیعی اردک به ندرت انجام می شود زیرا بسیاری از روستاییان نیز به صورت مصنوعی از تخم های نطفه دار جوجه کشی میکنند. در جوجه کشی طبیعی مزیت هایی دارید که یکی از آنها تعداد تخم های نطفه دار می باشد ، تعداد تخم های نطفه دار در دستگاه های جوجه کشی در تعداد زیاد امکان خواهد بود و شما می توانید به طور مثال همزمان از 100 تخم نطفه دار جوجه کشی نمایید.

 

دستگاه های جوجه کشی در گذشته امروز را نداشتند به همین دلیل از آنها بسیار استفاده نمی شد اما امروز این دستگاه می توانند به راحتی جایگزین مرغ مادر شوند و هر آنچه یک تخم نطفه دار برای رشد نیاز دارد را برای آن مهیا نمایند. شما با بهره گیری از یک دستگاه جوجه کشی استاندارد میتواند هر زمانی که بخواهید از تخم های نطفه دار اردک با نهایت راندمان و کیفیت جوجه کشی نمایید بدون نگرانی از راندمان تبدیل تخم های نطفه دار به جوجه ، در واقع کوچک ترین خطایی در جوجه کشی با استفاده از دستگاه های جوجه کشی رخ نخواهد داد و در نتیجه این کار راندمان ایده آل را دریافت خواهید کرد.

اگر بخواهیم یک دستگاه جوجه کشی مناسب و ایده آل را به شما معرفی کنیم ، می توانیم دستگاه های جوجه کشی اندیشه سبز را به شما پیشنهاد دهیم زیرا این دستگاه از قابلیت های منحصر به فرد همراه با استانداردهای جهانی می باشد که در نهایت راندمان خروجی را به نوعی تضمین می نماید. دستگاه های جوجه کشی اندیشه سبز دارای استاندارد های ISO9001 ، استاندارد CE اروپا و استاندارد کنترل کیفی چند مرحله ای می باشد.

محصولات اندیشه سبز دارای 12 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش می باشد که توسط بیش از 100 نمایندگی در سطح ایران پشتیبانی می گردد. دستگاه های جوجه کشی این کارخانه کیفیت فوق العاده ای را به واسطه سیستم انتخاب پرنده ایجاد کرده اند.  سیستم انتخاب پرنده در واقع همان سیستم جوجه کشی اتوماتیک می باشد که هر تنظیماتی را بدون نیاز به دخالت دست انجام می دهد و تنها کار شما قرار دادن تخم های نطفه دار اردک درون دستگاه و انتخاب نوع پرنده از لیست پرندگان خواهد بود ، در این صوت دستگاه خود به صورت اتوماتیک تمامی کارها را انجام می دهد و تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که بعد از اتمام دوره جوجه کشی جوجه ها را از داخل دستگاه خارج کنید.

دستگاه های جوجه کشی اردک در انواع ابعاد مختلفی تولید می شوند از خانگی گرفته تا نمونه های چند هزارتایی که صنعتی هستند ، شما می توانید بسته به نیاز خودتان این دستگاه ها را خریداری نمایید. البته نکته دیگری در مورد جوجه کشی از اردک که باید حتماً ذکر شود این است که تغذیه پرندگان چنانچه به درستی انجام نشود متاسفانه با مشکلاتی از جمله ناقص به دنیا آمدن پرندگان مواجه خواهید شد.

جوجه کشی طبیعی اردک
2.5 (50%) 2 votes
دیدگاه‌ها 2

*
*

  امیر محمد پاسخ

  سلام
  چه فصلی اردک پکنی به زمان کرچ شدن میرسد؟
  این نژاد برای کرچ شدن مناسب هست؟

   f.gh پاسخ

   با سلام، فصل بهار زمان کرچ شدن اردک ها می باشد. نژاد پکنی هم کرچ میشود.