درمان لنگش بوقلمون

درمان لنگش بوقلمون

درمان لنگش بوقلمون

بیماری لنگش در بوقلمون یکی از انواع بیماری ها در این پرنده می باشد ، اگر توجه داشته باشید پرنده بوقلمون خود یکی از مقاوم ترین پرنده ها در مقابل بسیاری از بیماری ها می باشد اما متاسفانه این بیماری دامن گیر بوقلمون است و در برخی از موارد این مشکل پیش می آید.

همانطور که گفته شد بیماری لنگش پای بوقلمون از جمله شایع ترین بیماری ها در این پرنده می باشد که خود باعث بوجود آمدن بیماری های دیگر در این پرنده نیز می گردد همانند پینه سینه ، عفونت سینه و… البته به این نکته نیز توجه داشته باشید که اگر به این عارضه دیر رسیدگی گردد میتواند موجب کاهش وزن پرنده شده و تاخیر در رشد پرنده شود.

بیماری لنگش پای بوقلمون

در صورتی که این بیماری را درمان نکنید کم کم تبدیل به فلجی می گردد که در نتیجه پرنده زمین گیر می شود که مانع از رسیدن پرنده به آب و دان می گردد. عامل اصلی این بیماری کمبود برخی ویتامین ها است ، این ویتامین ها شامل ویتامین D3 ، کلسیم و فسفر می باشد . در واقع این بیماری را می توانیم یک بیماری مدیریتی بدانیم که موجب ضررهای بسیاری به  پرورش دهنده می گردد.

راه حل و درمان بیماری لنگش در بوقلمون را می توانید با تصحیح جیره غذایی بوقلمون و به نوعی تنظیم میزان استفاده از کلسیم و فسفر و همچنین استفاده بیشتر از دی کلسیم فسفات و از سوی دیگر افزایش ویتامین ب کمپلکس و ویتامین AD3E در جیره غذایی بوقلمون بدانیم.

در برخی موارد بعد از تولد جوجه بوقلمونی که بیماری لنگش دارد ، پاهای پرنده را به هم متصل می نمایند و بدین صورت در بسیاری موارد مشکل رفع می گردد اما در برخی موارد دیگر نیز این راهکار پاسخگو نخواهد بود.

تولد جوجه بوقلمونی

اگر اندکی فکر کنید این مشکل می تواند بیشتر به گله مولد ربط داشته باشد زیرا در گله هایی که جیره غذایی مرغ مادر صحیح بوده است این مشکلات یافت نمی شود. قبل از اینکه خریدی انجام دهید ابتدا تخم های نطفه دار را بسنجید و به صورت حضوری برای خرید تخم نطفه دار مراجعه کنید سپس جیره غذایی گله را مشاهده کنید. البته بهتر است متخصصی را با خود به همراه داشته باشید تا تخم های نطفه دار با کیفیت را از تخم های نطفه دار بی کیفیت تشخیص دهد.

بودن یک متخصص به عنوان مشاور در کنار شما می تواند کمک های شایانی نماید از این دست کمک ها می توانیم به راهنمایی در تشخیص تخم نطفه دار با کیفیت ، راهنمایی در انتخاب گله مولد با جیره غذایی عالی ، محل مناسب برای جوجه کشی و… اشاره کنیم.

بدون شک بعد از خرید تخم نطفه دار شما به یک دستگاه جوجه کشی نیاز خواهید داشت تا از این تخم های نطفه دار جوجه کشی کنید ، گاهاً یک دستگاه جوجه کشی بی کیفیت نیز میتواند موجب مشکلات فلجی جوجه ها گردد پس در انتخاب دستگاه جوجه کشی دقت کافی را بایستی داشته باشید. پیشنهاد ما برای خرید یک دستگاه جوجه کشی استفاده از دستگاه های جوجه کشی اندیشه سبز می باشد زیرا مطابق با استاندارد های جهانی بوده و هرآنچه برای یک جوجه کشی با کیفیت نیاز داشته باشید را برای شما مهیا خواهد کرد.

در کل اگر قبل از اینکه جوجه کشی کنید در انتخاب تخم های نطفه دار و دستگاه جوجه کشی اندکی دقت به خرج دهید مشکلاتی نظیر فلجی بوقلمون را در پی نخواهد داشت.

توجه داشته باشید دستگاه های جوجه کشی اندیشه سبز می توانند نهایت کیفیت در یک جوجه کشی را با بهره گیری از تکنولوژی های جدید و البته استاندارد های جدید برای شما خریداران عزیز به ارمغان آورد. البته نکته دیگر در مورد دستگاه های جوجه کشی اندیشه سبز ، دستگاه های 48 تایی و 96 تایی این کارخانه می باشد که دارای سیستم جوجه کشی تمام اتوماتیک از بوقلمون فقط با فشردن یک دکمه و بدون نیاز به هیچ دانش فنی می باشد.

درمان لنگش بوقلمون
1 (20%) 1 vote
دیدگاه‌ها 0

*
*