بررسی کامل دستگاه های جوجه کشی کاکس

بررسی کامل دستگاه های جوجه کشی کاکس

بررسی کامل دستگاه های جوجه کشی کاکس (مام کاکس)

گروه صنعنی کاکس ماشین یکی از ارائه دهنده گان دستگاه های جوجه کشی در ایران می باشد که بر اساس ادعای این شرکت ، محصولات خود را از کشور هلند وارد می کند. کاکس ماشین محصولات جوجه کشی در ظرفیت های متعددی به بازار ارائه می دهد ، بطوریکه در این زمینه ، دستگاه های جوجه کشی در مقیاس های خانگی ، نیمه صنعتی و صنعتی به فروش می رساند. در این مقاله به بررسی کامل دستگاه های جوجه کشی کاکس ماشین پرداخته ایم و مزایا و معایب این دستگاه ها را به صورت تخصصی مورد بررسی قرار داده ایم. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دستگاه های جوجه کشی مام کاکس این مقاله را به طور کامل مطالعه بفرمائید.

 

در ابتدا به بررسی قسمت های داخلی این دستگاه ها می پردازیم.

سنسور دستگاه

سنسور در دستگاه های جوجه کشی نقش پررنگی داشته و تقریبا تمام فرایند جوجه کشی به این مورد بستگی دارد. لذا می بایست حسگر سنجش دما و رطوبت در دستگاه های جوجه کشی بسیار دقیق باشد. سنسور مورد استفاده برای اندازه گیری دما و رطوبت در دستگاه های جوجه کشی کاکس ، سنسور NTC می باشد. این سنسور ساخت کشور چین می باشد و کیفیت بسیار ضعیفی دارد. کار تخمین رطوبت نیز با استفاده از این سنسورها ، از طریق جدول استوکیومتری و بر اساس هوای خشک و خیس ، صورت می گیرد.

سنسور دستگاه

مهمترین معایب این سنسورها ، نیاز همیشگی آنها به کالیبره شدن است. این دوره کالیبراسیون اصلا مشخص نیست و کاملا به کارکرد حسگر بستگی دارد. در برخی موارد اگر سنسور به موقع کالیبره نشود می تواند خسارات جبران ناپذیری به جای بگذارد. متأسفانه کاکس ماشین در مورد سنسورهای دستگاه های جوجه کشی تبحر خاصی به خرج نداده است. بهترین نوع سنسور برای کنترل دما و رطوبت در دستگاه های جوجه کشی سنسورهای SHT ساخت کشور سوئیس می باشند. این سنسورها یک بار برای همیشه در محل ساخت کارخانه خود کالیبره شده اند و نیازی به کالیبراسیون مجدد ندارند.

سیستم رطوبت رسانی

کاکس ماشین در دستگاه های خانگی از ظرف آب برای تأمین رطوبت استفاده کرده است و در دستگاه های جوجه کشی صنعتی نیز از بخارساز التراسونیک بهره برده است. استفاده از بخار ساز التراسونیک در دستگاه های جوجه کشی پیامدهای منفی نیز به بار می آورد. مهمترین این پیامدها ، آهک بستن سنسورها ، فن ها ، المنت های حرارتی و ایجاد شوک دمایی می باشد. در حقیقت بعد از دو الی سه دوره جوجه کشی ، راندمان دستگاه به شدت به سمت صفر میل می کند. امروزه در دستگاه های جوجه کشی حرفه ای و پیشرفته  از سیستم های رطوبت رسانی اتومایز برای رطوبت رسانی استفاده می شود. کاکس ماشین در زمینه تولید رطوبت نیز متأسفانه کیفیت آنچنانی در ساخت دستگاه های خود به کار نبرده است.

بدنه دستگاه

بدنه دستگاه

بدنه دستگاه های جوجه کشی خانگی کاکس از ABS می باشد. جنس بدنه ABS برای دستگاه های جوجه کشی یک مزیت به شمار می آید. چرا که این بدنه کاملا ضد زنگ می باشد و گازهای سمی از خود تولید نمی کند. کاکس ماشین در ساخت دستگاه های جوجه کشی صنعتی نیز از PVC دو لایه با فوم تزریق شده ، استفاده می کند. به نظر میرسد کاکس ماشین برای عایق بندی بدنه دستگاه های خود و قابلیت شست و شویی آنها ، گزینه های مناسبی را در ساخت آنها به کار برده است.

کارکرد دستگاه با برق اضطراری

دستگاه های جوجه کشی کاکس ماشین ، مجهز به باتری بوده و در صورت قطعی برق از این طریق تا مدتی می توانند به کارکرد خود ادامه بدهند. همچنین می توان برق مصرفی این دستگاه ها را از باتری ماشین نیز تأمین کرد. کاکس ماشین در این زمینه برای سلامت نطفه ها در زمان قطعی برق ، چاره اندیشی کرده است.

مکانیزم چرخش و موتورهای چرخشی

مکانیزم چرخش و موتورهای چرخشی

کاکس ماشین در سری جدید دستگاه های خود از شانه های همه کاره استفاده می کند. این شانه ها برای دستگاه جوجه کشی مناسب می باشند. در دستگاه های جوجه کشی صنعتی ، کاکس ماشین برای هر شانه موتور چرخشی مجزایی به کار برده است ، اما متأسفانه این موتورها علاوه بر کیفیت پایین در جای بسیار نامناسبی بر روی شانه ها قرار گرفته اند. بطوریکه مکان این موتور بر روی گوشه شانه ها می باشد ، بدین ترتیب وزن نامتعادلی بر روی موتور سوار می شود که ممکن است در کوتاه مدت باعث سوختگی و عدم تحمل فشار آن شود.

چرخش شانه ها نیز در این سیستم ها به اندازه 45 درجه ای می باشد که نسبت به سیستم چرخش 360 درجه ای منسوخ می باشد.

گارانتی و خدمات پس از فروش

گارانتی و خدمات پس از فروش

تمرکز اصلی کاکس ماشین ، صادرات دستگاه های جوجه کشی به کشورهای آفریقایی و کشورهای همسایه می باشد. برای همین در کنار برخی محصولات خود قطعات یدکی همچون ترموستات اضافی نیز قرار می دهد. این شرکت ادعای ارائه گارانتی یک ساله به محصولاتش را می دهد ولی با شرط و شروطی که در بیشتر مواقع دستگاه فاقد گارانتی می باشد. همچنین ادعای خدمات پنج ساله پس از فروش نیز ، به دلیل نبود نمایندگی ها و واحد خدمات پس از فروش ، صرفا یک تبلیغ می باشد. تعمیر قسمت های فنی فقط با قطعات یدکی امکان پذیر نیست و به تخصص نیاز دارد که خریداران دستگاه های کاکس ماشین از آن بی بهره می باشند.

سخن آخر

در این مقاله تمامی مزایا و معایب دستگاه های جوجه کشی کاکس ماشین رو به طور مفصل بررسی کردیم. دستگاه های جوجه کشی مام کاکس صرفا برای کشورهای فقیر آسیایی و آفریقایی طراحی شده اند و به دلیل کیفیت پایین قطعات ، بازدهی آنچنانی ندارند. کاکس ماشین در کنار تنوع محصولات متأسفانه دستگاه های خود را از کیفیت و تکنولوژی مدرن محروم نگه داشته است و به نظر می رسد ، این مسئله چندان برای این گروه مهم نمی باشد. برای کسانی که قصد خرید دستگاه های جوجه کشی خانگی و یا صنعتی دارند ، اندیشه سبز بعنوان پیشروی این صنعت با بیش از 26 سال تجربه و سابقه طلایی و همچنین با بیش از 100 نماینگی فعال در سطح ایران ، بهترین و مجهزترین دستگاه های جوجه کشی را تولید می کند. اندیشه سبز توانسته است از پس تمامی مشکلات دستگاه های جوجه کشی موجود در بازار به خوبی برآید و دستگاه های جوجه کشی متنوع به همراه قطعات باکیفیت و فناوری مدرن ، تولید کند.

محصولات اندیشه سبز دارای 12 ماه گارانتی بی قید و شرط و 10 سال خدمات پس از فروش می باشند. بدین معنی که تا 10 سال از گذشت مدت زمان گارانتی ، اندیشه سبز قطعه یدکی دستگاه خریداری شده را تولید می کند.

برای دریافت مشاوره رایگان درباره دستگاه های جوجه کشی اندیشه سبز و همچنین خرید آنها با شماره زیر تماس حاصل فرمائید.

بررسی کامل دستگاه های جوجه کشی کاکس
5 (100%) 1 vote
دیدگاه‌ها 0

*
*