قیمت دستگاه های سلفون کش | خرید سلفون کش صنعتی و خانگی | فروش سلفون کش استیل بگیر و نگیر

از دستگاه سلفون کش برای محافظ محصولات در برابر هوا، گرد و غبار، باکتری ها و یا خشک شدن سریع به دلیل از دست دادن رطوبت استفاده می شود. عمده استفاده این محصول در کشتارگاه ها، فروشگاه ها، قنادی ها، گلخانه ها، میوه فروشی ها، کارخانجات و … است.

انواع دستگاه سلفون کشی

دستگاه های سلفون کش از نظر نوع بسته بندی به سه نوع سلفون کشی به واسطه حرارت، سلفون کشی به واسه چسب و سلفون کشی دستی تقسیم می شوند. که در ادامه به صورت کامل هر کدام شرح داده خواهد شد.

انواع دستگاه سلفون کشی- اندیشه سبز

سلفون کشی با حرارت

مکانیزم بسته بندی در این نوع سلفون کشی ها به این صورت می باشد که بعد از کشیدن سلفون به دور بسته بندی و با ایجاد حرارت به واسطه المنت ها و صفحه تفلونی، سلفون ها به یکدیگر می چسبند.

سلفون های مورد استفاده نیز با توجه به نوع محصول و بسته بندی می توانند در انواع PP، شیرینگ، استرچ، رولی و یا CPP باشند.

سلفون کشی با چسب

این نوع سلفون کشی که به نام سلفون سرد نیز مشهور است، بیشترین استفاده را در صنایع چاپ دارد. این نوع دستگاه سلفون کشی بیشتر برای محافظت از جلد و یا مقوا استفاده می شود.

طرز کار این دستگاه ها به این گونه است که سلفون به صورت اتوماتیک به چسب آغشته و سپس به روی محصول مورد نظر کشیده می شود. در این روش هیچ گونه حرارتی برای چسباندن سلفون نیاز نمی باشد.

سلفون مورد استفاده در این صنایع به صورت رولی است که به صورت رنگی و بدون رنگ تولید میگردد.

سلفون کشی دستی

از این ابزار برای بسته بندی و پوشش انواع دستگاه های صنعتی، پالت ها و … استفاده می شود.

مکانیزم کار در این دستگاه ها به این گونه می باشد که کاربر با قرار دادن رول سلفون داخل میله و چرخاند آن به دور دستگاه و یا پالت، اقدام به سلفون کشی می نماید.

نوع دیگر این سلفون کش ها که با نام سلفون پیچ خانگی شناخته می شوند، برای استفاده در آشپزخانه کاربرد دارند.

کاربرد دستگاه سلفون کش

سلفون کش ها از نظر کارکرد، سرعت بسته بندی و کاربرد به 6 نوع صنعتی تمام اتوماتیک، صنعتی نیمه اتوماتیک، نیمه صنعتی دستی، کارگاهی، دستی خانگی و دستی پالتی تقسیم بندی می شوند.

صنعتی تمام اتوماتیک

در این دستگاه ها روند سلفون کشی کاملا به صورت اتوماتیک می باشد و تمام عملیات سلفون کشی مانند سلفون پیچی، حرارتی دهی و … بدون دخالت نیروی انسانی صورت می گیرد.

از موارد استفاده از این محصول میتوان به بسته بندی انواع فراورده های گوشتی مانند گوشت گاو، گوسفند، مرغ، جگر و بال مرغ اشاره کرد.

صنعتی تمام اتوماتیک- اندیشه سبز

صنعتی نیمه اتوماتیک

در این دستگاه ها نیز همانند سلفون کش های صنعتی، روند تولید به جز مرحله سلفون کشی کاملا اتوماتیک می باشد. به این صورت که ابتدا سلفون مورد نظر با توجه به ابعاد محصول دور آن کشیده می شود و بقیه روند چسباندن و حرارت دهی و … توسط دستگاه سلفون پیچ انجام می گیرد.

از این محصول برای بسته بندی سیگار، تنباکو، عطر و ادکلن، محصولات غذایی مانند شیرینی و … استفاده می شود.

صنعتی نیمه اتوماتیک- اندیشه سبز

نیمه صنعتی دستی

طریقه سلفون کشی در این محصول کاملا به صورت دستی می باشد و تمام روند سلفون پیچی و حرارتی دهی توسط کاربر صورت میگیرد.

روند کار در این دستگاه ها به این گونه است که ابتدا سلفون به روی بسته بندی و یا محصول کشیده می شود و سپس به وسیله تیغه حرارتی برش داده شده و در آخر رو صفحه حرارتی قرار میگیرد تا سلفون ها به خوبی به هم چسبیده شوند.

نیمه صنعتی دستی- اندیشه سبز

این دستگاه ها بیشترین استفاده را در کشتارگاه های نیمه صنعتی، قنادی ها، فروشگاه ها، گلخانه ها و … دارند.

کارگاهی و خانگی

در این وسیله نیز مانند سلفون کش نیمه صنعتی دستی، روند سلفون پیچی کاملا به صورت دستی انجام میگیرد. تنها تفاوت استرچ کش های کارگاهی با نیمه صنعتی در میزان ضخامت ورق استیل استفاده شده و قدرت حرارتی المنت های آن می باشد و سلفون کش های نیمه صنعتی قدرت بیشتری دارند.

کارگاهی و خانگی- اندیشه سبز

سلفون پیچ دستی خانگی

این ابزار برای سلفون کشی میوه ها، سبزیجات، مواد غذایی، سالاد و … در آشپزخانه مورد استفاده قرار میگیرد.

سلفون پیچ دستی خانگی- اندیشه سبز

در این دستگاه ها، سلفون فقط روی محصول کشیده می شود و هیچ گونه حرارتی برای چسباندن به آن داده نمی شود.

عمل برش سلفون در این ابزار هم میتواند به وسیله دست و یا تیغه همراه سلفون کش صورت گیرد.

استرچ پالت

استرچ کش های پالت در دو نوع صنعتی و دستی تولید می شود که سلفون پیچ های صنعتی برای تولید بالا و استرچ کش دستی برای کارخانجاتی که تعداد محدود دستگاه تولید می کنند استفاده میشود.

استرچ پالت - اندیشه سبز

انواع دستگاه های سلفون کشی از نظر انرژی مصرفی

دستگاه های سلفون زن از نظر انرژی مصرفی به دو دسته تقسیم می شوند که عبارتند از:

انواع دستگاه های سلفون کشی از نظر انرژی مصرفی - اندیشه سبز

سلفون کش دستی

همانطور که پیشتر نیز اشاره شد تمام روند سلفون کشی در این دستگاه ها به صورت دستی انجام میگیرد. سلفون پیچ خانگی و سلفون کش های پالتی از این نوع محصول می باشند.

برقی

دستگاه هایی مانند سلفون کش صنعتی تمام اتوماتیک و نیمه اتوماتیک و  نیمه صنعتی از این دستگاه می باشند که عمل تامین حرارت المنت ها، حرکت ریل ها و تامین برق تابلو و یا صفحه کنترل توسط برق تک و یا سه فاز انجام میگیرد.

قطعات دستگاه سلفون کش

همانطور که متوجه شده اید سلفون کش های چسبی کمترین استفاده را در صنعت دارند و سلفون کشی های حرارتی بیشترین استفاده را در تمام صنایع به خود اختصاص داده اند.

سلفون کشی های عرضه شده در کارخانه اندیشه سبز به دو نوع صنعتی و نیمه صنعتی تقسیم می شوند که در ادامه تمام قطعات استفاده شده در این محصولات شرح داده خواهند شد.

بدنه سلفون زن

بدنه سلفون کش ها می تواند با توجه به محل استفاده به انواع چوبی، فلزی، پلاستیک، گالوانیزه و یا ورق های استیل و … تقسیم بندی شود.

بدنه استرچ کش های عرضه شده در کارخانه اندیشه در دو مدل استیل غیر مغناطیسی و مغناطیسی می باشد.

بدنه سلفون زن- اندیشه سبز

لازم به ذکر است که استیل مقاومت بالایی در مقابل رطوبت دارد و ضد زنگ می باشد.

صفحه حرارتی سلفون کش

در این دستگاه ها به منظور چسباندن سلفون برش داده شده به بدنه و یا یکدیگر، یک صفحه حرارتی تعبیه شده است.

صفحه حرارتی سلفون کش- اندیشه سبز

جنس این قسمت از دستگاه تفلون می باشد که مقاومت بالایی در مقابل حرارت دارد، از دیگر ویژگی های این قسمت می توان به عدم چسبندگی سلفون به صفحه، مقاومت بالا نسبت به ضربه، عدم حساسیت به رطوبت و … اشاره کرد.

تیغه برش حرارتی

برای این که هنگام سلفون پیچی برشی کاملا صاف و یکدستی داشته باشیم یک تیغه حرارتی در این دستگاه قرار گرفته شده است. همچنین این تیغه باعث بالا رفتن سرعت بسته بندی می شود.

تیغه برش حرارتی- اندیشه سبز

ولوم تنظیم حرارت

به منظور تعیین میزان حرارت تولید شده توسط المنت های صفحه حرارتی، بر روی صفحه کنترل این دستگاه یک ولوم قرار گرفته است. کاربر می تواند با کم و یا زیاد کردن این قسمت اقدام به تعیین میزان دمای صفحه تفلونی نماید.

ولوم تنظیم حرارت- اندیشه سبز

این ولوم شامل شماره 1 تا 6 برای انتخاب میزان حرارت و OFF  برای خاموش کردن المنت ها می باشد.

فیوز اطمینان

اگر هنگام استفاده از سلفون کش، در برق مورد استفاده نوسانی ایجاد شود و یا دستگاه برق بیشتری را بکشد، برای جلوگیری از خرابی دستگاه یک فیوز 2 آمپر در آن تعبیه شده است تا در هنگام اختلالات برقی وارد عمل شود و از آسیب رسیدن به دستگاه جلوگیری کند.

فیوز اطمینان- اندیشه سبز

چراغ وضعیت دستگاه

برای اطلاع از وضعیت دستگاه یک چراغ روی صفحه کنترل آن قرار گرفته است تا هنگام متصل بودن سلفون پیچ به برق این چراغ روشن شود.

چراغ وضعیت دستگاه- اندیشه سبز

کلید صفر و یک تیغه برش

این کلید برای روشن و یا خاموش کردن المنت تیغه برش می باشد تا در هنگامی که به حرارت برای برش نیاز ندارید، آن را خاموش کنید.

کلید صفر و یک تیغه برش- اندیشه سبز

میله های هدایت کننده

یکی از قسمت های پر اهمیت این محصول میله های راهنمای آن می باشد که باعث بالا رفتن سرعت سلفون کشی می شود.

میله های هدایت کننده- اندیشه سبز

دو عدد از این میله ها در قسمت پشت این محصول برای نگهداری و کنترل حرکت سلفون، یک عدد در داخل دستگاه برای هدایت و جلوگیری از چسبیدن سلفون و دو عدد در قسمت انتهای دستگاه برای برش صاف تر و سریعتر سلفون قرار گرفته است.

پرکاربرترین موارد استفاده از دستگاه سلفون کش

دستگاه های سلفون کش به دلیل این که از محصولات در مقابل انواع آلودگی، گرد و غبار و همچنین از دست دادن رطوبت محافظت میکنند، در تمامی کارخانجات و صنایع اعم از کشتارگاه ها، فرودگاه ها، کارخانجات، کارگاه ها، گلخانه ها و … مورد استفاده قرار می گیرند.

پرکاربرترین موارد استفاده از دستگاه سلفون کش- اندیشه سبز

استفاده از سلفون کش در فرودگاه

همه شما احتمالا در فرودگاه ها با صحنه ای مواجه شده اید که چمدان ها و یا وسایل دیگر با سلفون کاملا پوشش داده شده اند. این عمل برای جلوگیری از ورود گرد و غبار به چمدان و جلوگیری از آسیب رسیدن به آن انجام می شود.

استفاده از استرچ کش در کشتارگاه

در کشتارگاه ها برای بسته بندی قسمت های مختلف دام و طیور مانند جگر، ران، پا، سینه، سر گاو و گوسفند و … از این محصول استفاده میشود تا از ورود گرد غبار و همچنین باکتری به داخل آنها جلوگیری نماید.

البته امروزه بسته بندی مرغ، بلدرچین، اردک و … نیز بدین صورت انجام می گیرد تا از کاهش وزن لاشه جلوگیری شود.

استفاده از سلفون زن در گلخانه

برای جلوگیری از تغییر رنگ، پژمرده شدن، کاهش رطوبت بعد از چیدن صیفی جات و سبزی جات در گلخانه ها، از سلفون کش استفاده می شود تا محصولی تازه و خوش رنگ به بازار عرضه گردد.

استفاده از سلفون پیچ در سالن های پرورش قارچ و توت فرنگی

برای این که بعد از چیده شدن قارچ و توت فرنگی رطوبت این محصولات از دست نرود، آنها را داخل ظروف بهداشتی گذاشته و سپس سلفون کشی می کنند. این کار از سیاه شدن و خشک شدن قارچ و توت فرنگی جلوگیری میکند.

سلفون زنی بسته بندی در قنادی ها

شیرینی خوراکی است که اگر در معرض هوای آزاد قرار گیرد سریع خشک می شود و غیر قابل خوردن می گردد. در قنادی هم برای جلوگیری از این اتفاق بعد از بسته بندی رو آن سلفون میکشند تا شیرینی به مدت طولانی تری قابل نگهداری باشد.

همچنین از این روش برای جلوگیری از ورود هرگونه آلودگی به داخل بسته بندی استفاده می گردد.

کارگاه ها و کارخانه جات

در کارگاه ها و کارخانجات تولید محصولات بهداشتی مانند کرم دست و صورت، عطر و یا ادکلن و … برای این که از ورود باکتری و یا گرد غبار به داخل بسته بندی جلوگیری گردد از سلفون کش استفاده می شود.

سلفون کش رستورانی

از دستگاه سلفون پیچ برای پیچیدن سلفون روی سالاد، دسر، ترشی، غذا و … در رستوران ها استفاده میگردد تا از آلودگی آنها جلوگیری شود.

دیگر موارد استفاده از سلفون کش

قصابی ها، فروشگاه های زنجیره ای، کافی شاپ ها، بذر فروشی ها، ماهی فروشی ها، میوه فروشی ها ، توتون و تنباکو فروشی ها، کارخانجات بسته بندی خرما، بسته بندی دستگاه و قطعات صنعتی و پالت، گل فروشی ها و …

نوع برق مصرفی سلفون کش

دستگاه های سلفون کش به منظور استفاده در تمامی مکان ها اعم از خانه، فروشگاه، کارگاه، کارخانه جات و … با برق تک فاز شهری ( 220 ولت ) تغذیه می شوند.

نکات مهم هنگام خرید دستگاه سلفون کش

هنگام خرید دستگاه استرچ کش باید به نکاتی مانند جنس بدنه، جنس صفحه حرارتی، صفحه کنترل و تعداد میله های هدایت کننده توجه داشته باشید.

  • بدنه دستگاه های سلفون کش برای این که در مقابل رطوبت مقاوم باشند باید از استیل ساخته شوند. عدم استفاده از این آلیاژ باعث زنگ زدن و فرسوده شدن دستگاه به مرور زمان می گردد.
  • صفحه حرارتی مورد استفاده در دستگاه های سلفون کش دستی باید از جنس تفلون باشد تا از چسبیدن سلفون و تغییر خاصیت به مرور زمان جلوگیری شود.
  • دستگاه های سلفون کشی باید دارای فیوز اطمینان، ولوم کنترل دمای صفحه تفلونی و کلید روشن و خاموش المنت تیغه باشد تا دستگاه به راحتی قابل کنترل باشند.
  • به عنوان مثال اگر سلفون زن فاقد ولوم کنترل حرارت صفحه تفلونی باشد، بعد از مدت کوتاهی کاربر باید دستگاه را خاموش نماید تا از سوختن سلفون به دلیل حرارت بالای صفحه جلوگیری کند. این کار باعث پایین آمدن سرعت بسته بندی می شود.
  • تعداد میله های هدایت کننده به هر میزان که بیشتر باشد سرعت سلفون کشی نیز بیشتر می شود. عدم وجود میله های استیل هدایت کننده باعث چسبیدن سلفون به یکدیگر و در نهایت کند شدن روند بسته بندی می گردد.

قیمت سلفون کش

قیمت سلفون کش ها با توجه به جنس بدنه، تعداد میله های هدایت کننده، جنس صفحه حرارتی، کیفیت المنت های استفاده شده و کیفیت قطعات می تواند متفاوت باشد.

به همین منظور کارخانه اندیشه سبز برای عرضه هر چه بهتر سلفون کش برای تمامی مشاغل، این دستگاه ها را در 3 نوع سلفون کشی استیل ارزان، سلفون کش استیل غیر مغناطیسی ارزان و سلفون کش استیل صنعتی تهیه نموده است.

خرید بهترین دستگاه سلفون کشی

اگر قصد خرید بهترین دستگاه سلفون کش با توجه به نوع کار خود را دارید، می توانید با تماس با کارشناسان کارخانه اندیشه سبز ضمن مشاوره رایگان، دستگاه سلفون کش متناسب با خانه، کارگاه و یا فروشگاه خود را انتخاب نمایید.

مزیت استفاده از سلفون کش

از دستگاه سلفون کشی به منظور جلوگیری از خشک شدن و تغییر رنگ و طعم محصولات استفاده می شود.

به عنوان نمونه گوشت، سبزیجات و میوه هایی مانند توت فرنگی برای این که در مجاورت با هوا سریع رطوبت خود را از دست ندهند و یا تغییر در رنگ و طعم آن ایجاد نشود سلفون کشی میشوند. این موضوع سبب می شود  تا به مدت طولانی تری قابل نگهداری باشند.

همچنین در شیرینی فروشی ها نیز برای جلوگیری از خشک شدن کیک و یا شیرینی از سلفون استفاده میشود.

کاربرد دیگر این محصول برای محافظ در برابر ضربه و گرد و غبار می باشد، برای نمونه بسته بندی کیف و یا ساک در فرودگاه ها که از ایجاد خط و خش بر روی آنها جلوگیری می کند.

گارانتی و خدمات پس از فروش

تمامی سلفون کش های استیل اندیشه سبز دارای 1 سال گارانتی سبز و 10 سال خدمات پس از فروش می باشند. این گارانتی و خدمات شامل تامین قطعاتی مانند المنت، میله های هدایت کننده، صفحه حرارتی، تیغه حرارتی و … است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای اطلاع از پاسخ به نظر خود، شماره همراه را در کادر زیر وارد کنید.