خرد کن مرغ | قیمت خردکن گوشت | خرید خردکن مرغ | دستگاه قطعه بندی مرغ

خرد کن مرغ دستگاهی برای قطعه بندی انواع لاشه طیور مانند مرغ، بلدرچین، کبک، اردک، غاز، بوقلمون و حتی آبزیان می باشد. از این دستگاه برای برش انواع گوشت قرمز بدون استخوان نیز می توان استفاد کرد.

دستگاه های خردکن مرغ و گوشت در قصابی ها، مرغ فروشی ها، مرغداری ها، کشتارگاه، بنادر ماهیگیری، رستوران ها، هتل ها و… کاربرد دارد.

انواع دستگاه خرد کن مرغ

خرد کن های مرغ و گوشت از نظر سرعت قطعه بندی و  کاربرد به 3 دسته دستی، نیمه صنعتی و صنعتی تقسیم میشوند. که در ادامه هر کدام به صورت مختصر شرح داده خواهد شد.

دستگاه خرد کن مرغ دستی

این دستگاه همانگونه که از نامشان پیداست کاملا به صورت دستی عمل برش مرغ و یا گوشت را انجام می دهند. این محصول دارای یک صفحه و یک تیغه می باشند که با اعمال فشار بر روی تیغه برش صورت میگیرد. بیشترین کاربرد این خردکن های مرغ در خانه می باشد.

دستگاه خرد کن مرغ دستی - اندیشه سبز

دستگاه خرد کن نیمه صنعتی مرغ

خرد کن های نیمه صنعتی  که بیشترین کاربرد را در قصابی ها، مرغ فروشی ها، رستوران و هتل ها دارد با استفاده از موتور و تیغه عمل برش طیور را انجام می دهد. بدین صورت که کاربر مرغ را مقابل تیغه در حال چرخش قرار میدهد و مرغ و یا ماهی به قطعه های مورد نظر تقسیم می شود.

دستگاه خردکن نیمه صنعتی مرغ - اندیشه سبز

دستگاه قطعه بندی مرغ  صنعتی

این دستگاه ها که در پایان روند کشتارگاه ها قرار دارند همانند نمونه نیمه صنعتی می باشد با این تفاوت که از موتور های پرقدرت تری در این دستگاه ها استفاده شده است.

دستگاه قطعه بندی مرغ صنعتی - اندیشه سبز

اجزای تشکیل دهنده مرغ خردکن

مرغ و گوشت خردکن ها با توجه به محل و صنعت مورد استفاده از اجزایی مانند بدنه اصلی، موتور، محافظ موتور، تیغه، میله راهنما، محافظ تیغه، سیستم کنترل و پایه تشکیل شده است.

بدنه مرغ خردکن

جنس بدنه ماشین قطعه بندی مرغ و گوشت در نوع نیمه صنعتی از ورق گالوانیزه با پوشش کامل رنگ الکترو استاتیک( کوره ای ) می باشد و در نوع صنعتی از ورق استیل که مقاومت بالایی در مقابل رطوبت و پوسیدگی دارد ساخته شده است.

بدنه مرغ خردکن - اندیشه سبز

البته در کارخانه اندیشه سبز می تواند جنس  بدنه دستگاه خردکن را در نوع نیمه صنعتی از استیل نیز سفارش دهد.

موتور دستگاه قطعه بندی ماهی

موتور خردکن مرغ وظیفه چرخش تیغه برش را بر عهده دارد به هر میزان که قدرت موتور بالا باشد می توان از تیغه های بزرگتر و در نتیجه طیور بزرگ مانند شتر مرغ نیز برای قطعه بندی استفاده کرد.

در نمونه نیمه صنعتی و صنعتی از موتور های  پرقدرت و در عین حال کم صدا استفاده شده است که می توان برای برش مرغ، اردک، بلدرچین، کبک، بوقلمون از آن استفاده نمود.

البته کارخانه اندیشه سبز در دستگاه های خرد کن مرغ این قابلیت را به وجود آورده است که خریدار میتواند هنگام سفارش برند موتور مورد نظر خود را نیز انتخاب نماید.

تیغه دستگاه برش مرغ

یکی از قسمت های مهم دستگاه قطعه بندی طیور، تیغه برش آن می باشد. تیغه های مورد استفاده در دستگاه های خردکن مرغ از جنس استیل مقاوم به پوسیدگی ، آب و رطوبت می باشد که این امر سبب شده است تا طول عمر این قسمت بیشتر شود. همچنین یکی از قابلیت های تیغه های برش دستگاه مرغ خردکن، امکان تیز کردن آن است.

تیغه دستگاه برش مرغ - اندیشه سبز

ویژگی مهم دستگاه مرغ خرد کن عرضه شده در کارخانه اندیشه سبز، امکان تعویض تیغه آن می باشد به این صورت که اگر طیور با سایز بزرگتری را قطعه بندی می کنید می توانید از تیغه با سایز کوچک استفاده نمادید و بالعکس اگر از طیور با سایز کوچک استفاده می کنید می توانید از تیغه های سایز بزرگ استفاده نماید.

میله راهنمایی دستگاه خردکن طیور

به منظور برش راحت تر مرغ، ماهی و گوشت در قسمت زیرین تیغه یک میله راهنما قرار گرفته است. کاربر می تواند با قرار دادن طیور روی این میله سرعت برش خود را افزایش داده و در عین حال برش های دقیق تری نیز ایجاد نماید.

میله راهنمایی دستگاه خردکن ظیور - اندیشه سبز

سیستم کنترل دستگاه برش گوشت

برای کنترل و مشاهده وضعیت خردکن مرغ یک کلید صفر و یک برای روشن و خاموش کردن و دو چراغ نشان دهنده وضعیت دستگاه قرار گرفته شده است.

سیستم کنترل دستگاه برش گوشت - اندیشه سبز

کاربرد دستگاه خردکن مرغ

دستگاه برش مرغ در کشتارگاه ها، قصابی ها، مرغ فروشی ها، کارگاه های قطعه بندی طیور، رستوران ها، هتل ها، تالار ها و بنادر ماهیگیری قابل استفاده می باشد.

برش مرغ در کشتارگاه ها، مرغ فروشی و کارگاه های قطعه بندی:

به هر میزان که سرعت بیشتر باشد به همان میزان نیز تولید محصول بالاتر خواهد رفت. از دستگاه مرغ خردکن برای برش سریع انواع طیور در کشتارگاه ها و کارگاه های قطعه بندی استفاده می نمایند. همچنین در مرغ فروشی ها نیز به منظور برش مرغ از دستگاه خردکن مرغ استفاده می کنند.

خرد کردن مرغ در رستوران، هتل و تالار ها:

برش مرغ و انواع گوشت بدون استخوان در هنگام مهمانی و پذیرای بسیار زمان بر و طاقت فرسا می باشد. اما زمان استفاده از دستگاه خردکن هم در زمان صرفه جویی می گردد و هم این که نیرو کار کمتری برای قطعه بندی مرغ به کار گرفته می شود.

برش ماهی در بنادر:

در ماهی فروش و بنادر و همچنین کارخانجات بسته بندی ماهی برای برش آبزیان به قطعات مساوی با سرعت بالا از دستگاه خردکن صنعتی استفاده می نمایند.

دلایل استفاده از دستگاه مرغ خرد کن

شاید برای شما این سوال پیش آماده باشد که با وجود چاقو چرا باید از دستگاه مرغ خرد کن استفاده کنیم؟

  1.     دلیل اول بالا بردن سرعت در خردکن طیور و ماهی می باشد. به هر میزان که سرعت کمتر باشد احتمال فاسد و آلوده شدن محصول نیز بالا میرود.
  2.     دلیل دوم رعایت بهداشت است که در کارگاه ها و کارخانجات قطعه بندی طیور که فاقد این محصول می باشد هم مجبورند نیروی کاری بیشتری استفاده نمایند و هم این که مرغ به دلیل برخورد زیاد با دست و یا لباس کارکنان امکان آلوده شدن را دارد. به همین منظور باید از دستگاه خرد کن مرغ استفاده شود.

قیمت مرغ خردکن

قیمت دستگاه برش مرغ و ماهی با توجه به جنس بدنه، قدرت موتور، نوع تیغه برش، تعداد موتور و تیغه قابل تغییر می باشد.

برای مثال بدنه در دو نوع گالوانیزه و استیل است و همانطور که میدانید جنس استیل قیمت بیشتر نسبت به گالوانیزه دارد.

یکی از فاکتور های مهم دیگر که می تواند باعث اختلاف قیمت در انواع مرغ خردکن ها شود قدرت و برند موتور مورد استفاده در دستگاه می باشد.

مشاوره پیش از خرید دستگاه قطعه بندی مرغ

برای انتخاب بهترین دستگاه خردکن مرغ با توجه به مکان مورد استفاده، مقدار قطعه بندی روزانه، نوع طیور و … می توانید با کارشناسان و مشاوران کارخانه اندیشه سبز به صورت رایگان در تماس باشید تا راهنمایی های لازم برای تهیه دستگاه برش مرغ را به صورت رایگان در اختیار شما قرار دهند.

گارانتی و خدمات پس از فروش خرد کن مرغ

تمام دستگاه های خرد کن عرضه شده در کارخانه اندیشه سبز دارای 1 سال گارانتی طلایی و 10 سال خدمات پس از فروش می باشد. این خدمات شامل مشاوره، پشتیبانی، و تامین قطعات می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای اطلاع از پاسخ به نظر خود، شماره همراه را در کادر زیر وارد کنید.