خرید سردخانه جسد | قیمت سردخانه میت | یخچال نگهداری جسد | سردخانه جسد روستایی و بیمارستانی

سردخانه جسد وسیله ای است برای به تاخیر انداختن تجزیه میت که در انتظار دفن، شناسایی، کالبد شکافی، آزمایش و … می باشد. این دستگاه ها بیشترین استفاده را در روستاها، بیمارستان ها، مراکز پزشکی و آموزشی، درمانگاه ها، غسالخانه ها، پزشکی قانونی ها، پادگان های نظامی و … دارند.

سردخانه جسد چهار کابین

162,000,000 تومان170,000,000 تومانخرید و توضیحات

سردخانه جسد 3 کابین

120,000,000 تومان135,000,000 تومانخرید و توضیحات

سردخانه جسد دو کابین

90,000,000 تومان97,000,000 تومانخرید و توضیحات

سردخانه جسد تک کابین

68,000,000 تومان75,000,000 تومانخرید و توضیحات

انواع سردخانه جسد از نظر دما

سردخانه های جسد بسته به مدت زمان نگهداری میت و محل مورد استفاده به دو دسته سردخانه جسد زیر صفر و بالای صفر تقسیم بندی می شوند که در ادامه هر کدام به صورت کامل شرح داده خواهند شد.

سردخانه جسد زیر صفر

این نوع سردخانه ها برای نگهداری میت به مدت طولانی تری مورد استفاده قرار میگیرند. معمولا پزشکی قانونی ها، بیمارستان ها، مراکز پزشکی و آموزشی از این نو ع دستگاه ها استفاده می کنند.

در این سردخانه ها بدن میت کاملا منجمد می شود و به صورت قابل توجهی سرعت تجزیه آن کاهش می یابد ولی به صورت کامل از تجزیه جلوگیری نمی شود.

سردخانه جسد بالای صفر

دمای نگهداری اجساد در این نوع سردخانه ها مابین 2 تا 4 درجه سانتیگراد است. این نوع سردخانه ها که برای نگهداری میت به مدت زمان کوتاهی استفاده میشوند، بیشترین استفاده را در روستاها، مراکز بهداشتی، غسالخانه ها و … دارند.

لازم به ذکر است که سرعت تجزیه در این وسیله نسبت به یخچال های زیر صفر بیشتر می باشد. ولی با این حال می توان جسد را تا 1 هفته در این دستگاه ها نگهداری کرد.

انواع سردخانه جسد از نظر تعداد کابین

تعداد کابین سردخانه های جسد بسته به محل مورد استفاده می تواند متفاوت باشد. برای مثال در بیمارستان ها و آرامگاه ها از سردخانه ای جسد با تعدا کابین های بیشتری استفاده می شود ( 10 تا 40 کابین ) ولی در روستا ها از 2 تا کار کابین استفاده می گردد.

لازم به ذکر است کارخانه اندیشه سبز علاوه بر سفارشی سازی تعداد کابین های مورد نیاز، سردخانه های جسد 1، 2، 3، 4 کابین را عرضه می کند.

مشخصات فنی سردخانه جسد

سردخانه جسد باید طبق استاندارد جهانی دارای فاکتور هایی همچون بدنه دوجداره و قابل شستشو، عایق بندی مناسب، سیستم خنک سازی پرقدرت، سیستم کنترل دستگاه و دما، کابین قابل ضد عفونی و چندین مورد دیگر باشد که در ادامه به صورت کامل و جامع هر کدام توضیح داده خواهد شد.

بدنه دو جداره مقاوم

بدنه سردخانه های جسد به دلیل شستشوی دائمی و ضدعفونی با مواد شیمیایی، باید کاملا در مقابل رطوبت و موادی که خاصیت خورندگی دارند مقاوم باشد و در عین حال واکنشی هم به آنها نشان ندهد.

به همین منظور بهترین آلیاژی که میتوان در ساخت بدنه داخلی و خارجی سردخانه های جسد به کار برد، استیل می باشد. البته سردخانه جسد قابلیت این را نیز دارد که از گالوانیزه ساخته شود.

بدنه دو جداره مقاوم - اندیشه سبز

عایق بندی بدنه دوجداره

عایق بندی این وسیله ها یکی از مهمترین موارد است که باید به آن توجه داشت. عایق بندی درست و اصولی باعث جلوگیری از اتلاف انرژی و در نتیجه کاهش هزینه های برق مصرفی می شود.

همچنین اگر عایق کاری طبق استاندارد انجام گیرد باعث جلوگیری از سوختن قسمت داخلی دستگاه هنگام آتش سوزی میشود. به همین منظور استفاده از فوم تزریقی ( پلی یورتان ) برای عایقکاری سردخانه جسد یکی از مواردی است که باید رعایت گردد.

موتور تولید انرژی

قلب تپنده دستگاه های سردخانه جسد، کمپرسور می باشد که وظیفه گردش و فشرده سازی گاز مبرد را برعهده دارد. این بدین معنا است که موتور این وسیله باید از برند های با کیفیت، خوشنام و کم مصرف انتخاب شود؛ تا هم طول عمر دستگاه بیشتر باشد و هم این که انرژی کمتری مصرف گردد.

موتور تولید انرژی - اندیشه سبز

کندانسور سردخانه جسد

وظیفه کندانسور، خنک سازی گاز مبرد و تبدیل آن به مایع است که در دو مدل آب خنک و یا هوا خنک وجود دارد. جنس این قسمت از دستگاه آلومینیوم، مس و … با فین های آلومینیومی می باشد.

کندانسور سردخانه جسد - اندیشه سبز

اواپراتور سردخانه میت

اواپراتور قسمتی است که مایع مبرد یا گاز، درون لوله های آن جریان دارد که بدین ترتیب باعث تولید سرما می شود. جنس این قسمت همانند کندانسور مس و یا آلومینیومی و … است و همچنین فین های این بخش از آلومینیوم ساخته می گردد.

لازم به ذکر است که اواپراتور سردخانه های جسد عرضه شده در کارخانه اندیشه سبز همانند کندانسور از جنس مس می باشد.

فن سیرکوله داخل کابین

برای این که دمای کابین سردخانه جسد در تمام قسمت ها یکسان باشد، باید یک فن دمنده برای سیرکوله کردن آن وجود داشته باشد. عدم وجود این فن باعث سرد بودن قسمت های نزدیک به اواپراتور و گرم بودن قسمت های دور از آن می شود.

فن سیرکوله داخل کابین - اندیشه سبز

برانکارد و ریل سردخانه بیمارستانی

برانکارد قسمتی از دستگاه است که باید کاملا بهداشتی و قابل حمل باشد. جنس این قسمت عمدتا از استیل و یا گالوانیزه ساخته می شود. در قسمت پایین برانکارد، به منظور جابجایی راحت تر در داخل ریل های استیل، 4 غلطک قرار میگیرد.

برانکارد و ریل سردخانه بیمارستانی - اندیشه سبز

همچنین این قسمت باید قابلیت جدا شدن از سردخانه جسد را داشته باشد تا هنگامی که لازم است میت به محل دیگر انتقال داده شود، بتوان به وسیله دستگیره های برانکارد به راحتی این عمل را انجام داد.

سیستم کنترل سردخانه جسد

برای این که کنترل کاملی بر نحوه عملکرد دستگاه داشته باشید، سیستم تنظیم دما و کنترل دستگاه در آن تعبیه می شود. این سیستم شامل موارد زیر است.

سیستم کنترل سردخانه جسد - اندیشه سبز

کلید روشن و خاموش لامپ: سیستم روشنایی به منظور روشن شدن داخل دستگاه، هنگام جابجایی میت و یا شستشویی کابین استفاده شده است.

کلید روشن و خاموش کلی دستگاه: این کلید برای خاموش کردن برق دستگاه قرار می گیرد.

برد تنظیم دما کابین: این برد به وسیله سنسور هوشمندی که در داخل کابین است، برای نشان دادن دمای داخل و تنظیم آن در دمای مدنظر می باشد.

سنسور کنترل دما

به منظور کنترل و گزارش دمای داخل کابین به سیستم کنترل سردخانه جسد، یک سنسور با دقت بالا در این دستگاه ها تعبیه می شود.

سنسور کنترل دما - اندیشه سبز

لازم به ذکر است که این سنسور ها قادر هستند که به صورت لحظه ای میزان دمای داخل کابین را سنجیده و گزارش نمایند.

چرخ برای حمل و نقل

سردخانه های جسد از نظر حمل و نقل به دو دسته ثابت و یا قابل حمل به وسلیه چرخ تقسیم می شوند. نمونه قابل جابجایی، دارای چرخ هایی برای انتقال دستگاه به مکان های مختلف می باشد.

چرخ برای حمل و نقل - اندیشه سبز

ابعاد سردخانه جسد

بسته به تعداد کابین ها، ابعاد این دستگاه ها می
تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال سردخانه های جسد دو کابین ابعاد حدودی، طول 2.45 متر، عرض 80 سانتی متر و ارتفاع 1.92 متر دارند.

قابلیت شستشو

همانطور که پیشتر نیز یاد شد، سردخانه های جسد به صورت دائمی باید ضدعفونی و شستشو شوند. این عمل در قسمت داخلی بیشتر از بدنه خارجی باید اتفاق بیفتد تا کابین کاملا بهداشتی و عاری از هرگونه میکروب، ویروس و باکتری باشد.

قابلیت شستشو - اندیشه سبز

به همین منظور برای خروج فاضلاب از داخل سردخانه جسد، در قسمت پایین آن یک خروجی قرار میگیرد تا مواد شوینده و ضدعفونی کننده به بیرون از دستگاه انتقال داده شوند.

دستگاه سردخانه جسد کجا استفاده می شود؟

سردخانه جسد در مکان هایی که نیاز است میت مورد کالبد شکافی، نگهداری برای دفن، آموزش، تشخیص هویت و … قرار گیرد، استفاده می شود.

دستگاه سردخانه جسد کجا استفاده می شود؟ - اندیشه سبز

سردخانه جسد بیمارستان

این دستگاه به دلیل نگهداری میت برای تشخیص هویت و یا تحویل جسد به خانواده در بیمارستان ها مورد استفاده قرار می گیرد.

سردخانه هایی که در این مکان ها استفاد میشوند در دو نوع زیر صفر و بالای صفر می باشند.  تعداد کابین های این دستگاه ها عمدتا بیشتر از 4 عدد است. همچنین از هر دو نوع ثابت و قابل حمل سردخانه های جسد در بیمارستان استفاده می شود.

سردخانه جسد روستا ها

در روستا ها برای این که تمامی خانواده میت و همچنین دوستان و آشنایان بتوانند در خاکسپاری عزیزی که از دست داده اند حضور داشته باشند، از سردخانه های جسد استفاده می گردد. این سردخانه باعث جلوگیری از تجزیه سریع میت هنگام نگهداری آن می شود.

سردخانه جسد آموزشگاه های پزشکی

در مراکز آموزش پزشکی به منظور آموزش نحوه عملکرد بدن، آشنایی با قسمت های مختلف، نحوه جراحی و … از سردخانه های جسد زیر صفر استفاده می شود. از این دستگاه ها به دلیل ماندگاری طولانی مدت اجساد استفاده می گردد.

همچنین در مراکز آموزش دامپزشکی نیز برای آموزش نحوه جراحی و آشنایی با انواع اعضای بدن حیوانات از سردخانه جسد استفاده می کنند.

سردخانه جسد غسالخانه ها

همانطور که میدانید زمان انتقال میت از خانه و یا بیمارستان به قبرستان برای جلوگیری از تجزیه زود هنگام جسد و جلوگیری از ایجاد هر گونه بیماری، آن را بعد از شستشو به سردخانه ها انتقال می دهند تا زمان دفن کردن فرا برسد.

دستگاه های استفاده شده در این مکان ها عمدتا بالای صفر می باشند. همچنین جنس بدنه این دستگاه به دلیل شستشوی به صورت دائمی ( هر روز چندین مرتبه ) از استیل ساخته می شود.

سردخانه جسد پزشکی قانونی

در پزشکی های قانونی به منظور تشخیص هویت و همچنین کالبد شکافی میت هنگام بروز حادثه و برای نگهداری از جسد به مدت زمان طولانی تر، از سردخانه های جسد زیر صفر و یا بالای صفر استفاده می گردد.

سردخانه جسد پادگانهای نظامی و مرزی

همانطور که میدانید کشور عزیزمان ایران سالیان درازی است که با دشمنان برون مرزی در حال جنگ است و سربازان بسیاری برای نگهداری این خاک، جان خود را نصار این خاک می کنند تا همیشه در امان بماند.

به همین منظور برای این که تن پاک افرادی که در مرزها و پادگان های نظامی شهید می شوند، قبل از دفن کردن سالم بماند، از سردخانه های جسد استفاده می شود.

قابلیت سفارشی سازی

یکی از ویژگی های سردخانه جسد، امکان سفارشی سازی آن ها است. قسمت هایی همچون موتور، جنس بدنه داخلی و خارجی، جنس برانکاردها، نوع سیستم برودتی ( زیر صفر یا بالای صفر ) و … قابلیت این را دارند که بنا به سفارش مشتری تغییر نمایند.

به عنوان مثال کمپرسور دستگاه را می توانید از برندهای دانفوس، کالترون و یا امبراکو انتخاب نمایید.

قیمت سردخانه جسد

قیمت و راندمان سردخانه جسد به عواملی مانند جنس بدنه، برند موتور، جنس بدنه کابین و برانکارد، نوع برودت  و … بستگی دارد. در ادامه به بررسی فاکتورهای تاثیر گذار بر قیمت سردخانه جسد می پردازیم :

جنس بدنه استیل یا گالوانیزه

این دستگاه ها طبق استاندارد های جهانی از استیل ساخته می شوند. ولی بنا به سفارش مشتری قابلیت ساخت با گالوانیزه را نیز دارند.

برند موتور

کمپرسور هایی که می توان در این دستگاه ها به کار برد، عبارتند از دانفوس، کالترون و امبراکو، و … . +هر کدام از این موتور ها با توجه به قدرت و راندمان خود، قیمت های متفاوتی نیز دارند.

جنس برانکارد و بدنه داخلی

قسمت دیگری که باعث تفاوت قیمت در دستگاه های سردخانه جسد می شود، جنس برانکارد و بدنه است. همچنین ظرفیت سردخانه نیز از فاکتور های تفاوت قیمت می باشد.

لازم به ذکر است که جنس این قسمت از دستگاه از استیل ضد زنگ ساخته می شود، ولی بنا به سفارش مشتری  امکان ساخت بدنه و برانکارد از جنس گالوانیزه نیز مهیا می باشد.

زیر صفر و یا بالای صفر بودن دمای کابین

همانطور که پیشتر نیز یاد شد، نوع برودت در سردخانه های جسد در دو نوع زیر صفر و بالای صفر تولید میشود.

نوع زیر صفر برای نگهداری اجساد به مدت طولانی تر استفاده می گردد و نوع بالای صفر برای نگهداری در مدت زمان کمتری می باشد.

دریافت مشاوره و راهنمای خرید

اگر قصد خرید سردخانه جسد را دارید، می توانید با تماس با کارشناسان و مشاورین کارخانه اندیشه سبز، راهنمایی های لازم را در مورد چگونگی خرید، بهترین سردخانه مناسب محل شما و … را صورت رایگان دریافت نمایید.

گارانتی و خدمات پس از فروش

سردخانه های جسد عرضه شده در کارخانه اندیشه سبز دارای یک سال گارانتی و ده سال خدمات پس از فروش می باشند. این خدمات شامل تامین قطعات و پشتیبانی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای اطلاع از پاسخ به نظر خود، شماره همراه را در کادر زیر وارد کنید.