خرید شیر سردکن استیل | قیمت شیر سرد کن دامداری | شیر سرد کن لبنیاتی

از شیر سرد کن به جهت خنک سازی شیر و جلوگیری از فساد این محصول استفاده می شود. این دستگاه در دامداری ها، لبنیاتی ها، کارخانجات لبنیاتی، کارگاه و کارخانه جات شیرینی و کیک پزی و … کاربرد دارد.

انواع دستگاه شیر سردکن

دستگاه های شیر سرد کن از نظر ظرفیت به سه دسته کارگاهی، نیمه صنعتی و صنعتی تقسیم بندی می شوند. همچنین این دستگاه از نظر انرژی مصرفی برای خنک سازی به دو دسته برقی و آبی قابل جداسازی است.

انواع دستگاه شیر سردکن - اندیشه سبز

دستگاه شیر سرد کن لبنیاتی

این دستگاه ها که به شیر سردکن های کارگاهی نیز مشهور هستند از ظرفیت های 100 تا 500 لیتری عرضه بازار میشوند. نوع برق مصرفی در این دستگاه ها 220 ولت شهری می باشد تا بتوان به راحتی از آن استفاده نمود.

لازم به ذکر است که ظرفیت 500 لیتری قابل استفاده در دامداری و دامپروری ها نیز می باشد.

شیر سرد کن نیمه صنعتی

دستگاه های مورد استفاده در دامداری ها و دامپروری ها از این دسته شیر سردکن ها می باشند. ظرفیت مخزن در این محصول از 500  تا 10000 لیتر متغیر است که با توجه به تعداد دام موجود در دامپروری قابل سفارشی سازی نیز می باشد.

انرژی مصرفی در این دستگاه ها نیز همانند شیر سرد کن لبنیاتی برق تک فاز و یا 3 فاز می باشد.

شیر سردکن های صنعتی

این شیر سرد کن ها که در کارخانجات و دامداری های بزرگ مورد استفاده قرار میگیرد از ظرفیت 10000 تا 50000 لیتری قابل سفارش می باشد. همچنین شکل ظاهری این دستگاه ها همانند سیلو های گندم طراحی میشود و بعد از راه اندازی قابل جابه جایی نمی باشد.

نوع انرژی مصرفی در این دستگاه به دو صورت برق 3 فاز و یا با استفاده از مبدل حرارتی و آب است.

مشخصات دستگاه شیرسردکن اندیشه سبز

تمامی دستگاه های شیر سرد کن چه کارگاهی و چه صنعتی دارای اجزای تشکیل دهنده یکسانی هستند که در ادامه به صورت کامل شرح داده خواهند شد.

مخزن شیر سرد کنی

اصلی ترین قسمت شیر سردکن ها مخزن است. این قسمت باید کاملا بهداشتی بود و در مقابل رطوبت و پوسیدگی کاملا مقاوم باشد. به همین منظور جنس مخزن شیر سرد کن از استیل 304 غیر مغناطیسی در نظر گرفته می شود.

مخزن شیر سرد کنی - اندیشه سبز

یکی از ویژگی های مخازن شیر سردکن های کارخانه اندیشه سبز قابلیت سفارش آن به صورت دو مخزنه نیز می باشد. بدین صورت که خریدار می تواند هنگام خرید شیر سرد کن 500 لیتری آن را با دو مخزن  250 لیتری کاملا جدا از هم سفارش دهد.

این قابلیت در لبنیاتی ها، موکب ها، بستنی  و یا عرق فروشی ها باعث می شود تا به صورت همزمان اقدام به فروش و ارائه دو محصول در کنار هم کرد، برای مثال در لبنیاتی ها در یک مخزن شیر و در مخزن دیگر دوغ را سرد و سپس به فروش رساند.

کمپرسور شیر سرد کن دامداری

کمپرسور قسمتی می باشد که با توجه به ظرفیت مخزن در شیر سرد کن ها تعبیه می شود، یعنی اگر ظرفیت مخزن بالا باشد باید از کمپرسور پرقدرت نیز استفاده نمود.

کمپرسور شیر سرد کن دامداری - اندیشه سبز

کارخانه اندیشه سبز در ساخت شیر سرد کن ها به منظور بالا بردن راندمان دستگاه و همچنین کاهش مصرف برق از موتور های مطرح دنیا همچون دانفوس، کالترون و امبراکو استفاده نموده است که با توجه به سفارش مشتری در دستگاه تعبیه می شود.

کندانسور و اواپراتور شیر سرد کن لبنیاتی

جنس کندانسور شیر سردکن ها مسی با فین آلومینیومی می باشد. یکی از ویژگی های مس قابلیت انتقال سریع دما است که باعث بالا رفتن سرعت خنک شدن شیر و بالا رفتن راندمان کاری می شود.

کندانسور و اواپراتور شیر سرد کن لبنیاتی - اندیشه سبز

لازم به ذکر است که، اواپراتور نیز همانند کندانسور از جنس مس ساخته شده است.

برای بهبود عملکرد کندانسور و بالا بردن قدرت سرمایش یک فن الکتروژن نیز در آن قسمت تعبیه شده است.

بدنه بیرونی و عایق بندی شیر سرد کن کارگاهی

بدنه بیرونی شیر سرد کن ها از استیل براق با روکش ساخته می شود. مابین بدنه و مخزن نیز از عایق کاری فوم تزریقی با چگالی بالا استفاده شده است تا از نفوذ دما محیط به داخل و خروج سرما از داخل مخزن به بیرون جلوگیری نماید.

بدنه بیرونی و عایق بندی شیر سرد کن کارگاهی - اندیشه سبز

لازم به ذکر است که درب تعبیه شده برای مخزن نیز از استیل می باشد.

سیستم کنترل شیر سرد کن

در شیر سرد کن های اندیشه سبز به منظور کنترل هر چه بهتر دستگاه کلید هایی تعبیه شده است که عبارتند از:

  • کلید صفر و یک همزن و موتور گیربکس
  • کلید روشن و خاموش دستگاه

سیستم کنترل شیر سرد کن - اندیشه سبز

همچنین برای تنظیم و نمایش دمای شیر و مخزن یک نمایشگر و چند کلید تعبیه شده است تا دمای مد نظر خود را هنگام استفاده از دستگاه تنظیم نمایید.

همزن و موتور گیربکس دار

به منظور جلوگیری از ته نشین شدن مایعات در شیر سردکن یک همزن تمام استیل غیر مغناطیسی بهداشتی در این دستگاه ها تعبیه شده است. عمل چرخش در این  همزن به وسیله موتور و گیربکسی که در قسمت بالای درب قرار دارد تامین می شود.

همزن و موتور گیربکس دار - اندیشه سبز

لازم به ذکر است که این موتور و گیربکس یکی از بهترین برند های موجود در بازار می باشد که داری صدا و لرزش کم هستند.

شیر تخلیه ضامن دار

به منظور تخلیه شیر از مخزن و شستشوی قسمت داخلی دستگاه یک شیر تخلیه کلاجی ضامندار در این محصول تعبیه شده است. به وسیله این شیر کاربر می تواند کنترل بهتری روی خروجی شیر داشته و از باز شدن ناخواسته آن نیز جلوگیری نماید.

شیر تخلیه ضامن دار - اندیشه سبز

قابلیت حمل و نقل دستگاه شیر سرد کن

به صورت پیش فرض دستگاه های شیر سرد کن دارای چهار چرخ برای حمل نقل آسان میباشد. البته خریدار می تواند هنگام سفارش نوع ثابت شیر سرد کن را نیز خریداری نماید.

کاربرد شیر سردکن

این دستگاه ها که مخصوص سرد کردن انواع مایعات از جمله شیر، دوغ، شربت، آبمیوه، عرقیجات، آب و … میباشند. در صنایع مختلفی به خصوص صنعت دامداری و لبنیاتی مورد استفاده قرار میگیرند.

کاربرد شیر سردکن - اندیشه سبز

شیر سرد کن لبنیاتی

در فروشگاه ها و یا کارخانه جات لبنیاتی برای این که شیر فاسد نشود و ماندگاری بالا داشته باشد از این دستگاه ها استفاده می کنند. همچنین در فروشگاه ها می توان از نوع دو مخزن این محصول برای فروش چند نوع شیر و یا دوغ نیز استفاده کرد.

شیر سرد کن دامداری

در دامداری ها بلافاصله بعد از دوشش شیر باید آن را خنک کرد تا از افزایش باکتری و فاسد شدن آن جلوگیری شود، به همین منظور از دستگاه های شیر سرد کنی در دامداری ها استفاده می شود.

شیر سردکن موکب

در موکب ها هنگام اربعین حسینی برای این که با آب و شربت خنک از زائرین پذیرای شود، از دستگاه های خنک کننده مایعات استفاده می شود. در این مکانها بیشتر از شیر سرد کن های دو مخزن استفاده می شود تا بتوان به صورت همزن آب و شربت خنک ارائه کرد.

قیمت شیر سردکن

علت متغیر بودن قیمت شیر سرد کن به عواملی مانند ظرفیت مخزن، نوع عایق کاری، جنس مخزن، نوع کمپرسور، جنس کندانسور و اواپراتور بستگی دارد.

ظرفیت مخزن:

به هر میزان که ظرفیت دستگاه بیشتر باشد به همان میزان نیز قیمت دستگاه بیشتر می شود.

نوع عایق کاری:

استفاده از عایق فوم تزریقی و یا فوم های معمولی تغییرات قابل توجه های می تواند در قیمت شیر سردکن ایجاد نماید.

جنس مخزن:

استیل معمولی و یا استیل 304 بهداشتی غیر مغناطیسی تفاوت قیمتی فاحشی با یکدیگر دارند به همین منظور اگر از استیل ارزان استفاده شود قمیت دستگاه نیز ارزانتر خواهد شد.

توصیه می شود در مخزن تجهیزات لبنیاتی حتما دستگاهی خریداری کنید که  آن از استیل 304 استفاده شده است چون این فلز در مقابل رطوبت و پوسیدگی مقاومت بالایی دارد.

نوع کمپرسور:

موتور با برند های مختلف چینی، آلمانی، ایرانی و … در بازار وجود دارد، استفاده از هر یک از این موتور ها می تواند روی قیمت دستگاه تاثیر داشته باشد. اما بهتر است هنگام خرید دستگاه سفارش دهید که در ساخت آن از موتور با برند های جهانی استفاده شده باشد.

جنس کندانسور و اواپراتور:

جنس این قسمت می تواند از دو نوع مسی و یا آلومینیومی باشد. همان طور که میدانید آلومینیومی از مس ارزان تر است ولی قدرت انتقال دما کمتری نسبت به مس دارد.

این خاصیت می تواند روی راندمان و عملکرد دستگاه تاثیر داشته باشد و میزان مصرف برق دستگاه را افزایش دهد.

مشاوره قبل از خرید شیر سرد کن

برای این که هنگام خرید دستگاه شیر سرد کن از انتخاب خود اطمینان حاصل نمایید می توانید با مشاورین کارخانه اندیشه سبز در تماس باشید تا ضمن ارائه مشاوره رایگان راهنمایی های لازم در خصوص خرید بهترین دستگاه شیر سرد کن مناسب با کار و شغل شما پیشنهاد شود.

به یاد داشته باشید که کارشناسان اندیشه سبز دارای 10 سال تجربه مشاوره و راه اندازی انواع دستگاه های شیر سرد کن کارگاهی و صنعتی می باشد.

گارانتی و خدمات پس از فروش

دستگاه های شیر سرد کن کارخانه اندیشه سبز دارای 1 سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش می باشد. این خدمات شامل مشاوره، پشتیبانی و تامین قطعاتی مانند کمپرسور، موتور و گیربکس، کندانسور و … است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای اطلاع از پاسخ به نظر خود، شماره همراه را در کادر زیر وارد کنید.