خرید اینورتر اتوماتیک | مبدل برق 220 ولت شهری با شارژر باطری | خرید به قیمت کارخانه

اینورتر اتوماتیک تولیدی کارخانه اندیشه سبز امکان تامین برق دستگاه های مختلف را در صورت قطع برق دارا با استفاده از باطری فراهم میکند. این اینورتر جریان DC را به AC تبدیل میکند. نحوه ی عملکرد این اینورتر کاملا اتوماتیک بوده و با اینورتر های معمولی تفاوت بسیاری دارد. یک سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش برای این محصول پیش بینی شده است.

اینورتر اتوماتیک اندیشه سبز :

اینورتر اتوماتیک اندیشه سبز در 3 مدل با توان 2000 ، 1000 و 500 وات طراحی و تولید شده است. در زمان خرید اینورتر اتوماتیک اندیشه سبز ، دستگاه همراه با کابل اتصال به برق و کابل اتصال به باطری برای شما ارسال میشود.

تجهیزات داخلی :

اینورتر های اندیشه سبز بدنه ای مکعب شکل دارند که تجهیزات دستگاه داخل آن قرار میگیرد :

– بدنه :

بدنه این اینورتر از آلومینیوم آنادایز شده طراحی و تولید شده است. این بدنه در مقابل رطوبت مقاومت بسیار بالایی دارد . همچنین استفاده از این نوع بدنه در کاهش وزن اینورتر تاثیر داشته و امکان حمل آن برای مسیرهای برون شهری را به آسانی فراهم میکند.

بدنه اینورتور - اندیشه سبز

– ورودی و خروجی

این اینورتر های اتوماتیک ، دارای یک ورودی از برق شهری می باشند. یک ورودی نیز با استفاده از یک جفت سیم که به انبرک ها متصل می باشد ، امکان اتصال به باطری را فراهم میکنند.

ورودی و خروجی - اندیشه سبز

همچنین یک خروجی نیز به منظور وصل کردن دستگاه های مورد نیاز خود به اینوتر پیش بینی شده است.

– فیوزهای هشدار :

یکی از نکات مهم در استفاده از اینورتر ها، توجه به اتصال صحیح قطب مثبت و منفی سیم های ورودی به باطری می باشد. در این اینورترهای اتوماتیک، اندیشه سبز یک فیوز قرار داده است که اگر قطب مثبت و منفی را اشتباه زدید ، فیوز روشن شده و بوق اخطار برای شما به صدا درخواهد آمد.

همچنین یک فیوز نیز در خروجی اینورتر قرار داده شده است که اگر ولتاژ مصرفی دستگاه های متصله از مقدار تعریف شده برای اینورتر بیشتر باشد ، فعال شده و اخطار لازم به شما داده خواهد شد.

فیوز های هشدار - اندیشه سبز

نحوه کارکرد اینورتر اتوماتیک اندیشه سبز :

به منظور کارکرد اینورتر ، کافی است که ورودی برق آن را به برق شهری متصل کنید. سپس انبرهای قرار داده شده بر روی دستگاه را به باطری متصل کنید. سپس می توانید دستگاه مدنظر خود را از قسمت پریز موجود در قسمت جلویی ، به اینورتر متصل کنید.

زمانی که برق شهری متصل است، جریان عبوری از اینورتر به صورت مستقیم به دستگاه منتقل میشود. زمانی که برق قطع میشود، اینورتر مسیر جریان خروجی از خود را به باطری تغییر داده و در نتیجه برق خروجی از باطری تامین میشود.

سپس زمانی که برق شهری متصل میشود، مجددا مسیر مستقیم اتصال برق شده و دستگاه از برق شهری بهره خواهد برد. اما نکته مهم این نوع از اینورتر ها در این است که در همین حالت که اینورتر برق شهری را در اختیار دستگاه متصل به خود قرار میدهد، اقدام به شارژ باطری نیز خواهد کرد و در نتیجه کاربر نیازی به شارژ جداگانه باطری ندارد.

نحوه کارکرد اینورتر اتماتیک اندیشه سبز

اینورتر اتوماتیک چقدر میتواند برق را فعال نگه دارد ؟

این مورد بستگی به آمپراژ باطری مورد استفاده شما و همینطور مصرف برق دستگاه های متصله به اینورتر دارد و به صورت مطلق نمیتوان عددی را بیان کرد.

مدت زمان شارژ باطری توسط اینورتر چقدر است ؟

این مورد نیاز مستقیما به ظرفیت و امپراژ باطری بستگی دارد. معمولا این مقدار 3 برابر میزان برق دهی باطری می باشد. برای مثال اگر باطری امکان روشن کردن دستگاه مد نظر شما را به مدت 2 ساعت دارد، مدت زمان شارژ آن 6 ساعت به طول خواهد انجامید.

فرق اینورتر اتوماتیک با اینورتر های معمولی :

در اینورترهای معمولی ،زمان که برق قطع میشود، نیاز است که شما به صورت دستی اقدام به اتصال دستگاه به اینورتر و باطری کنید.

برای مثال فرض کنید که از دستگاه جوجه کشی استفاده میکنید و تخم داخل دستگاه قرار دارد. اگر نصف شب برق قطع شود و شما مطلع از این مورد نباشید، کمتر از یک ساعت قطع بودن برق بخصوص در دوره ی هچ میتواند سبب کاهش شدید راندمان جوجه کشی شود!

در مقابل اینورتر های اتوماتیک اندیشه سبز، اتصال برق را به صورت تمام اتوماتیک انجام میدهند. بدون اینکه نیازی به حضور شما باشد، اینورتر در صورت قطعی برق، برق باطری را به 220 ولت شهری تبدیل کرده و در اختیار دستگاه قرار میدهد. زمانی که برق شهری وصل شد نیز اتصال باطری را قطع کرده و برق شهری را مستقیما به دستگاه مدنظر شما متصل خواهد کرد.

اینورتر اتوماتیک اندیشه سبز ، تاخیری 3 ثانیه ای دارد. بدین منظور که اگر برق قطع شود، پس از 3 ثانیه اینورتر جریان برق را از باطری گرفته و در اختیار دستگاه قرار میدهد.

فرق اینورتر اتوماتیک با یو پی اس :

یو پی اس ها دستگاه های مدرن و پیشرفته ای هستند که در مدل های مختلفی شامل یو پی اس های آنلاین ، آفلاین و لاین اینتراکتیو طراحی و تولید میشوند. این دستگاه ها دارای اینورتر داخلی بوده و به صورت معمول در داخل آنها از باطری مجزا نیز استفاده میشود. اینورترها به صورت مداوم برق را برای سیستم های مورد نیاز شما فراهم میکنند. نکته مهم در اینورترها این است که معمولا برق پس از عبور از باطری در اختیار دستگاه قرار میگید.

در بحث مقایسه ی بین اینورتر اتوماتیک اندیشه سبز و یو پی اس ، میتوان به صورت کلی موارد زیر را بیان کرد :

– مزایا نسبت به یو پی اس :

از جمله مزایای اینورتر اتوماتیک اندیشه سبز نسبت به اینورترها میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

– قیمت بسیار پایین :

نسبت به یو پی اس هایی با کارایی مشابه قیمت اینورتر اتوماتیک اندیشه سبز به شدت پایین می باشد.

– طول عمر بالای باطری :

به دلیل اینکه اینورتر اتوماتیک اندیشه سبز فقط در زمان قطع برق از باطری استفاده میکند، طول عمر باطری مورد استفاده نسبت به باطری ups های معمولی که مدام از آن استفاده میشود بالاتر است.

– معایب نسبت به یو پی اس :

– اینورترها امکان جلوگیری از نوسانات برق را دارند به دلیل اینکه تمام برق ورودی به آنها ابتدا تبدیل شده و سپس در اختیار دستگاه قرار میگیرد. این مورد در اینورترها امکان پذیر نمی باشد.

– اینوتر اتوماتیک اندیشه سبز ، تاخیری در حدود 3 ثانیه ای برای اتصال برق دارد که این مورد در اینورتر ها وجود ندارد و برای سیستم هایی که به هیچ وجه نباید قطع شوند همچون سیستم های کامپیوتری ، استفاده از یو پی اس ها پیشنهاد میشود.

چگونه بهترین اینورتر را خریداری کنیم :

انتخاب بهترین اینورتر اتوماتیک بستگی به میزان مصرف شما دارد. اگر دستگاه هایی که قصد اتصال آنها به اینورتر را دارید، مصرف برق بالایی دارند، باید اینورتر قدرتمند تری خریداری کنید که توان بیشتری از خود خارج کند.

مصرف برق هر وسیله ای بر روی برچسپ مشخصات آن نوشته میشود. در صورتی که قصد اتصال چند دستگاه به اینورتر را دارید میتوانید از سه راهی نیز استفاده کنید.

قیمت اینورتر اتوماتیک :

قیمت اینورتر اتوماتیک بستگی به توان آن دارد. هر چقدر توان خروجی اینورتر بالاتر باشد، قیمت آن افزایش پیدا میکند. همچنین استفاده از بدنه ی مقاوم و … نیز در افزایش قیمت اینورتر تاثیر گذار است.

مشاوره خرید :

انتخاب اینورتر مناسب، متناسب با نیاز شما باید صورت بگیرد. اگر امکان انتخاب اینورتر متناسب با نیاز خود را ندارید، میتوانید با کارشناسان بخش فروش کارخانه اندیشه سبز تماس حاصل نمایید تا بهترین اینورتر متناسب با نیاز شما را معرفی نمایند.

فرایند مشاوره کاملا رایگان پیش بینی شده است.

گارانتی و خدمات پس از فروش :

یکسال گارانتی و 10 سال خدمات پس از  فروش برای تمامی اینورتر های تولیدی کارخانه اندیشه سبز در نظر گرفته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای اطلاع از پاسخ به نظر خود، شماره همراه را در کادر زیر وارد کنید.