خرید مهساز و رطوبت ساز برقی | انواع مدل های خانگی و صنعتی با کمترین قیمت بازار

اندیشه سبز نزدیک به 3 دهه می باشد که در تولید انواع تجهیزات مدرن رطوبت سازی فعالیت میکند و در این بین رطوبت سازهای التراسونیک ، پروانه ای و مه پاش های نازلی را به صورت تخصصی تولید و به بازار عرضه کرده است.

دستگاه بخار ساز برقی

26,500,000 تومان28,000,000 تومانخرید و توضیحات

انواع رطوبت ساز ها :

رطوبت ساز ها از نظر رطوبت تولیدی ، چگونگی تولید رطوبت ، اندازه و ابعاد رطوبت ساز و … قابل دسته بندی می باشد.

– رطوبت ساز های التراسونیک :

رطوبت ساز های التراسونیک از جمله معمولترین رطوبت سازهای موجود در بازار می باشند که امکان تولید در سایزهای جیبی تا نمونه های صنعتی بسیار بزرگ را دارند. اساس تولید رطوبت در این دستگاه ها با استفاده از قطعه ای به نام پیزوسرامیک می باشد. پیزوسرامیک امکان تولید امواج را دارد، امواج تولید شده که از نوع امواج فراصوت می باشند، در زمان برخورد با مولکولهای آب دچار گسستگی شده و متلاشی می شوند.

رطوبت ساز التراسونیک- اندیشه سبز

در نتیجه ی این فرایند رطوبت تولید میشود. رطوبت تولید شده در داخل محفظه ی اصلی دستگاه قرار میگیرد و سپس توسط فن به بیرون از رطوبت ساز هدایت میشود. رطوبت تولیدی در التراسونیک ها به صورت مه بوده و هیچ شبنمی در محیط پرتاب نمیشود . از این رو رطوبت تولیدی شده کاملا یکدست و با کیفیت می باشد. یکی از مهمترین دلایلی که رطوبت سازهای خانگی با فناوری التراسونیک ساخته میشود نیز همین تولید رطوبت باکیفیت می باشد.

– مه پاش پروانه ای :

رطوبت سازهای پروانه ای بیشتر با عنوان مه پاش پروانه ای شناخته میشود چرا که نوع رطوبت تولیدی آن بر اساس شکافت مولکولی آب و سپس پرتاب آن به محیط می باشد. در این رطوبت ساز ها، آب با استفاده از پمپی مخصوص، روی یک پروانه ریخته میشود . پروانه که به یک موتور الکتریکی متصل است، با سرعتی بسیار بالا در حال چرخش میباشد و زمانی که قطرات آب روی آن ریخته میشود، باعث شکافتن مولکول های آب شده و مولکول های شکافته شده را با فشار بسیار بالایی به سمت مقابل پرتاب می کند. بدین ترتیب رطوبت در محیط آزاد میشود.

مه پاش پروانه ای- اندیشه سبز

یکی از مهمترین ویژگی های این نوع از مهپاش ها را می توان هوادهی محیط همراه با ایجاد رطوبت می باشد. این مورد بخصوص در محیط هایی همچون سالن های پرورش قارچ میتواند نیاز هوایی محیط را تامین کرده و هزینه های ناشی از آن را به شدت کاهش دهد.

– مهپاش نازلی :

مهپاش های نازلی برای تولید رطوبت از نازل ها استفاده میکنند. اب با فشار بسیار بالایی توسط پمپ هایی مخصوص در داخل لوله های پرفشار جریان پیدا کرده و در زمان رسیدن به نازل ها ، به دلیل ساختار خاص نازل ها به صورت بسیار ریزی تبدیل شده و در محیط آزاد میشود. به همین دلیل است که به این نوع رطوب ساز ها نیز بیشتر مهپاش گفته میشود.

مهپاش های نازلی استفاده ی بسیار گسترده ای در صنایع مختلف دارند چرا که امکان لوله کشی دارند و میتوان حتی به صورت مخفی در فضاهای باز نیز مورد استفاده قرار گیرند.

مهپاش نازلی- اندیشه سبز

این نوع رطوبت سازها در کشاورزی و گلخانه داری نیز بسیار پرکاربرد هستند، به طوری که در دستگاه های آبیاری مدرن ، در سنتر پیوت ، در آبیاری مکانیزه گلخانه ای نقش اساسی را برعهده دارند.

– رطوبت ساز دیسکی :

چگونگی تولید رطوبت در رطوبت سازهای دیسکی بر پایه چرخش یک دیسک می باشد . این نوع رطوبت سازها که با نام دستگاه تولید بخور نیز شناخته میشوند کاربرد محدودی دارند و با توجه به ابعاد کوچک بیشتر در دستگاه هایی که دارای محفظه ی بسته هستند همچون دستگاه های جوجه کشی مورد استفاده قرار میگیرند. رطوبت کم و قیمت پایین از جمله معایب و مزایای این نوع از رطوبت سازها می باشند.

رطوبت ساز دیسکی- اندیشه سبز

بخار ساز گرم :

تمامی دستگاه هایی که پیش تر معرفی کردیم امکان تولید رطوبت به صورت سرد را دارا می باشند. در این بین برخی از رطوبت سازها وجود دارند که امکان تولید رطوبت گرم دارند. رطوبت گرم یا همان بخار در موارد مختلفی و در صنایع مختلفی بالاخص کارگاه های تولید خمیر و شیرینی و … کاربرد دارند. دستگاه های بخار ساز گرم، در اندازه های مختلف طراحی و تولید میشوند و امکان لوله کشی از آنها به منظور تولید گرما توسط یونیت ها در گلخانه های بسیار بزرگ نیز مهیا می باشد.

بخار ساز گرم - اندیشه سبز

کاربردهای رطوبت ساز ها :

رطوبت ساز ها کاربردهای بسیار زیادی دارند که بررسی تک تک آنها در این مجال نمی گنجد . به طور کلی در هر محلی که ایجاد خشکی هوا سبب بروز مشکل میشود، استفاده از رطوبت سازها توصیه خواهد شد. نوع رطوبت ساز مورد استفاده بستگی به شرایط محیط و بودجه ی مورد نظر کارفرما دارد.

– گلخانه :

دما و رطوبت در داخل گلخانه باید با توجه به نیاز گیاه به صورت دقیقی تامین شوند. نیاز رطوبتی در گیاهان مختلف بسیار متفاوت است که همین مورد سبب استفاده از انواع مدل های رطوبت ساز ها در گلخانه ها شده است.

در گلخانه های کوچک به منظور تامین رطوبت میتوان از رطوبت ساز های التراسونیک یا پروانه ای استفاده کرد. در گلخانه های بزرگ به دلیل نیاز به تولید دقیق رطوبت در ردیف های مختلف، بیشتر از مه پاش های نازلی استفاده میشود . همچنین از این نوع رطوبت ساز ها به منظور ابیاری در گلخانه های بزرگ نیز بهره گیری میشود.

– سالن چاپ :

رطوبت ساز ها در سالن های چاپ روزنامه و کتاب و … و به طور کلی چاپخانه ها کاربرد عدیده ای دارند چرا که کاغذها در صورتی که رطوبت نداشته باشند به یکدیگر چسپیده و خشکی ایجاد شده در آنها سبب پارگی و آسیب به کاغذها خواهد شد.

– رطوبت ساز کارخانه نسانجی :

کارخانه نساجی به منظور حفظ حجم نخ ، جلوگیری از پارگی ، جلوگیری از الکتریسیته ساکن و … باید از رطوبت ساز ها استفاده کنند. رطوبت مناسب در محیط سبب بهبود عملکرد دستگاه ها در ریسندگی نیز خواهد شد.

– رطوبت ساز کارخانه چرم

همچون کارخانه های ریسندگی، استفاده از رطوبت سازها در کارخانه های تولید مواد چرمی نیز الزامی می باشد چرا که در نگهداری کیفیت چرم و جلوگیری از آسیب به آن ، رطوبت میتواند نقش بسزایی ایفا کند.

– رطوبت ساز اتاق سرور

اتاق سرور غالبا در دیتاسنتر ها و مراکز داده ی بسیار بزرگ مورد استفاده قرار میگیرد. در چنین مواردی به منظور حفظ کیفیت شرایط نگهداری سرور ها و بخصوص جلوگیری از آسیب ناشی از گردوغبار و الکتریسیته ساکن از رطوبت ساز ها استفاده میشود. رطوبت سازهای مورد استفاده در این سالن ها باید از نوع التراسونیک بوده و میزان رطوبت تولیدی نیز با توجه به سیستم های دقیق و حساس رطوبت سنجی به صورت لحظه ای سنجیده شوند. دلیل این امر امکان اسیب وجود رطوبت بالا در محیط می باشد.

– رطوبت ساز کارخانه رنگ سازی

در کارخانه های رنگ سازی نیز از رطوبت ساز های مختلفی به منظور تامین رطوبت دستگاه ها و همینطور رطوبت مناسب رنگ استفاده میشود.

– رطوبت ساز کارخانه سیگار سازی :

به منظور حفظ کیفیت توتون باید از سیستم های رطوبت سازی در کارخانه ها و کارگاه های رطوبت سازی استفاده شود. یکی از معمولترین سیستم های تولید رطوبت در این مراکز، رطوبت ساز های التراسونیک می باشد.

– تامین رطوبت فضای باز :

از مهپاش های نازلی به منظور تامین رطوبت مورد نیاز گیاهان در فضای باز می توان استفاده کرد. این مورد بخصوص در الاچیق ها ، بالکن های بزرگ ، روف گاردن و … کاربرد دارد.

استفاده از رطوبت ساز برای خنک سازی محیط :

یکی از کاربردهای رطوبت ساز های سرد، امکان خنک سازی محیط می باشد. برای مثال با استفاده از رطوبت ساز های پروانه ای می توان هم رطوبت خنک تولید کرد و هم با استفاده از پروانه ی قدرتمند این رطوبت ساز، هواسازی های لازم را نیز انجام داد.

اهمیت بدنه در دستگاه های رطوبت سازی :

یکی از نکات مهمی که باید در زمان تهیه ی رطوبت ساز مورد توجه قرار گیرد، جنس بدنه ی رطوبت ساز می باشد. استفاده از فلز در جنس بدنه میتواند در افزایش احتمال زنگ زدگی بدنه بسیار تاثیر گذار باشد. به جای فلز می توان از استیل یا ABS های صنعتی استفاده کرد تا ریسک کاهش طول عمر رطوبت ساز به حداقل میزان ممکنه برسد.

اهمیت بدنه در دستگاه های رطوبت سازی - اندیشه سبز

همچنین امکان تولید رطوبت ساز ها با بدنه ی گالوانیزه نیز ممکن می باشد به شرط اینکه رنگ مورد استفاده در گالوانیزه از نوع کوره ای و الکترواستاتیک باشد.

مصرف انرژی رطوبت ساز ها :

در بحث مصرف انرژی رطوبت سازها، دو انرژی برق و آب باید مورد بررسی قرار گیرند. نکته ی حائزاهمیت ، تناسبی می باشد که باید در بین مصرف انرژی و میزان رطوبت تولید برقرار باشد.

مصرف انرژی رطوبت ساز- اندیشه سبز

– مصرف برق : مصرف برق بستگی به سیستم تولید رطوبت و تجهیزاتی همچون فن و … دارد. هر چقدر که میزان رطوبت تولیدی بالا باشد، انرژی مصرفی نیز بالا خواهد رفت. نکته مهم مصرف انرژی بهینه در مقابل مصرف برقی می باشد که مصرف شده است.

– مصرف آب : مصرف آب نیز به صورت مستقیمی به نوع سیستم رطوبت سازی بستگی دارد. در رطوبت سازهایی که با عنوان مهپاش نامگذاری میکنند، به دلیل سرعت بالا در ارائه ی رطوبت به محیط، مصرف آب نیز بالا می باشد.

آیا خرید رطوبت ساز دسته دوم عقلانی است ؟

در خرید تجهیزات صنعتی، خریداری نمونه های دسته دوم اشکالی ندارد به شرطی که استانداردهای موجود در خرید دستگاه های دسته دوم در آنها مورد توجه قرار گیرد :

– بدنه سالم : با توجه به اینکه بدنه ی رطوبت سازها بسیار حساس به زنگ زدگی می باشد، اگر بدنه دچار زنگ زدگی شده باشد، ارزش خرید محصول به شدت کاهش پیدا میکند.

– سیستم تولید رطوبت سالم : این مورد بستگی به سیستم تولید رطوبت دستگاه مذکور دارد. برای مثال اگر رطوبت ساز پروانه ای است، باید پروانه زنگ نزده باشد، میزان و سرعت چرخش آن صحیح باشد و دچار تابخوردگی نشده باشد. در رطوبت ساز های التراسونیک نیز پیزوها باید سالم کار کنند و سنسور التراسونیک نیز عملکرد صحیحی داشته باشد. همچنین در مهپاش های نازلی، فشار داخل لوله ها، نازل ها و گرفتگی آنها، توان پمپ و … باید به دقت بررسی شود.

قیمت رطوبت ساز ها چقدر است ؟

قیمت مه ساز و رطوبت ساز بستگی به فاکتورهای مختلفی دارد. از جمله ی این فاکتورها می توان به مواردی همچون مدل و نوع رطوبت ساز، میزان رطوبت تولیدی، میزان محیطی که امکان پوشش ان وجود دارد، سیستم های خدمات پس از فروش تولید کننده و … اشاره کرد.

کیفیت بالای بدنه ، کیفیت بالای تجهیزات مورد استفاده در رطوبت ساز در افزایش هزینه ی نهایی آن تاثیر گذار می باشد.

گارانتی و خدمات پس از فروش :

تمامی رطوبت ساز های تولیدی کارخانه اندیشه سبز یک سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش دارند. کارخانه اندیشه سبز نزدیک به 3 دهه می باشد که در تولید انواع تجهیزات رطوبت سازی مدرن فعالیت دارد و در این سال ها روز بروز بر کیفیت محصولات خود افزوده و سعی کرده است که در تجهیزات تولیدی خود برزورترین تکنولوژی های جهانی را حدالامکان بگنجاند. این واحد تولیدی بیش از 100 شعبه فروش و خدمات پس از فروش فعال در اقصی نقاط کشور دارد که امکان خدمت رسانی هر چه بهترین به هموطنان عزیز را فراهم کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای اطلاع از پاسخ به نظر خود، شماره همراه را در کادر زیر وارد کنید.