خرید بهترین هیتر صنعتی ، کارگاهی و خانگی | فروش مستقیم از کارخانه با قیمت بروز

هیتر یا بخاری (heater system) به سیستمی گفته میشود که از طریق انرژی های مختلف توان تولید گرما را دارد. این دستگاه ها در اندازه ها و انواع بسیار زیادی تولید میشوند که بسته به نوع کسب و کار و نیاز خریدار قابل تهیه می باشند. اندیشه سبز نزدیک به 3 دهه فعالیت در تولید انواع تجهیزات گرمایشی و هیترهای صنعتی و خانگی دارد.

هیتر تابشی 2 متری

13,600,000 تومان15,800,000 تومانخرید و توضیحات

جت هیتر 50 هزار کیلو کالری

16,500,000 تومان22,000,000 تومانخرید و توضیحات

انواع هیتر :

سیستم های گرمایشی را با توجه به تنوع بسیار بالای آنها می توان در دسته بندی های مختلفی معرفی کرد که در ذیل به بررسی برخی از آنها می پردازیم :

انواع هیتر از نظر نوع تولید گرما :

یکی از دسته بندی های قابل معرفی در بخاری ها، نوع تولید گرما در این دستگاه ها می باشد که به شرح زیر به معرفی آنها میپردازیم :

هیتر تابشی و المنت دار :

هیتر تابشی و المنت دار - اندیشه سبز

این نوع از بخاری ها دارای المنت هایی می باشند. این المنت ها با استفاده از نیروی برق گرم شده و گرمای تولید شده به آنها سبب گرمایش محیط می شود. این نوع از سیستم های گرمایشی هیچ آلاینده ای تولید نمیکنند. المنت ها می توانند شیشه ای ، سیمی ، فشنگی و … شوند .

هیتر آتش درون :

هیترهای آتش درون که به آنها هیترهای کابینتی یا بخاری های صنعتی پاک نیز میگویند، دارای یک کوره بوده که آتش توسط مشعلی مخصوص در داخل کوره ایجاد شده و سپس توسط بخش هایی به نام پاس در داخل دستگاه چرخیده و از طریق اگزوز مخصوص دستگاه به بیرون از محیط منتقل میشود. این نوع از هیترها تمامی آلاینده هایی که تولید میکنند را از طریق اگزوز خود به بیرون از سالن منتقل میکنند. راندمان بهینه ی این دستگاه های 85 تا 90 درصد می باشد.

جت هیتر :

از دیگر تجهیزات گرمایشی می توان به جت هیترها اشاره کرد. جت هیتر یا هیتر موشکی از جمله هیترهایی می باشند که در آنها امکان تولید گرما در داخل دستگاه و انتقال آن توسط فن های موجود به بیرون از هیتر فراهم شده است. جت هیترها به شکل موشک و استوانه ای طراحی می شوند و به دلیل طراحی خاصی که دارند هوا را از یک سو گرفته و از مقابل با فشار بالا به بیرون پرتاب می کنند. این دستگاه ها در دو مدل بدون دودکش و دودکش دار طراحی می شوند. مدل دودکش دار دارای راندمان 50 درصدی بوده و هوای پاکی تولید میکند. نمونه ی بدون دودکش راندمان 99 درصدی داشته و هوای آلوده تولید میکند که در نتیجه باید در محیطی با تهویه مناسب استفاده شود.

بخاری معمولی :

بخاری معمولی - اندیشه سبز

بخاری های معمولی منظور بخاری هایی می باشند که گرما را مستقیما از گاز شهری یا مایع یا نفت و … گرفته و در محیط ازاد می کنند. این دستگاه ها کمتر مصرف صنعتی داشته و بیشتر در خانه ها مورد استفاده قرار میگیرند.

انواع هیتر ها از نظر نوع کاربری :

– هیتر خانگی :

هیترها یا به صورت صحیح تر بخاری های خانگی دستگاه هایی هستند که امکان استفاده در خانه ، ویلا و … را دارا می باشند. اصولا این هیترها گازی یا برقی انتخاب میشوند که بسته به شرایط محل مورد نیاز قابل خریداری می باشند. اندیشه سبز انواع بخاری خانگی برقی و تابشی را برای استفاده در خانه و ویلا طراحی و تولید کرده است.

– هیتر صنعتی :

هیتر صنعتی - اندیشه سبز

هیترهای صنعتی به منظور استفاده در مراکز صنعتی همچون گلخانه ها، مرغداری ها، مراکز صنعتی روباز ، کارخانه های تولید اتومبیل یا تجهیزات صنعتی و … کاربرد دارند. این هیترها بسته به نوع محل مورد استفاده میتوانند گازی ، برقی یا گازوئیلی باشند. در زمان انتخاب هیتر برای این مراکز باید میزان الاینده های تولیدی به دقت بررسی شده و هیتر بر اساس توان گرمایشی خود و تناسب آن با توان گرمایشی مورد نیاز محیط خریداری شود.

– هیتر کارگاهی :

هیترها یا بخاری های کارگاهی در مراکزی همچون کارگاه ها بافندگی ، کارگاه های کوچک تولیدی ، مساجد و تکیه ها، مصلی ها ، حسینیه ها و … مورد استفاده قرار میگیرند. تولید هوای پاک در این دستگاه ها بسیار ضروری است از این رو از هیترهای کابینتی یا هیترهای برقی در کارگاه ها به صورت گسترده ای استفاده میشود.

انواع بخاری ها از نظر محل استفاده :

از نظر محیط مورد استفاده در سالن ها نیز انتخاب هیتر اهمیت بالایی دارد :

اداره ، دفتر تجاری ، پزشکی :

ادارات و دفاتر تجاری ، مطب پزشک و دندانپزشک از جمله مراکزی هستند که تولید گرما در انها باید به صورت کاملا پاک صورت گیرد. استفاده از بخاری های گازی ، بخاری های برقی فن دار ، سیستم گرمایشی مرکزی و … در این مراکز مرسوم می باشد. بخاری برقی و هیترهای فن دار اندیشه سبز به دلیل تولید هوای پاک و همینطور صدای کم انتخاب بسیار مناسب می باشند.

سالن اجتماعات و سخنرانی ها :

سالن ها از دیگر مراکزی می باشد که در آنها استفاده از هیترها در فصول سرد سال ضروی است. این سالن ها شامل انواع سالن های سخنرانی، سالن های کتاب خانه ، سالن های همایش و … می باشد . همچنین سالن های برگزاری نمایشگاه های مختلف نیز شامل این مورد می باشد. بسته به اینکه سالن در چه محیطی قرار دارد و مساحت آن چقدر است می توان از انواع هیترهای گازی یا برقی استفاده کرد. در برخی از موارد می توان هیتر را در خارج از سالن قرار داد و با استفاده از لوله کشی های مخصوص که توسط لوله های برزنتی صورت میگیرد، گرما را به داخل سالن وارد کرد. استفاده از سیستم های عایق هیترها در چنین مواقعی، به منظور جلوگیری از هدر رفت انرژی ضروری است.

سالن ورزشی :

سالن ورزشی - اندیشه سبز

سالن های ورزشی چه برزگ و چه کوچک از هیترهای گرمایشی در فصول سرد سال استفاده می کنند. این هیترها شامل انواع هیترهای تابشی صنعتی و هیترهای کابینتی می باشند. گرمای تولید شده در این سالن ها باید تماما گرمای پاک باشد.

گلخانه :

گلخانه ها در فصول سرد سال ملزم به استفاده از سیستم های گرمایشی می باشند. سیستم های گرمایشی مختلف بسته به نوع گیاهان و صدالبته محیطی که گلخانه در آنجا تاسیس شده است قابل خریداری می باشد. تولید هوای پاک در این مراکز بسیار مهم است و از این رو پر کاربردترین هیترهای مورد استفاده در گلخانه ها هیترهای کابینتی می باشند که اندیشه سبز از جمله بزرگترین تولید کننده ی این هیترها می باشد.

مرغداری :

سیستم های گرمایشی مرغداری ها بیشتر به صورت جت هیتر می باشد. این جت هیترها از سویی مصرف انرژی پایینی داشته و از سویی دیگر امکان نصب در ارتفاع را دارند. قابلیت نصب در ارتفاع سبب میشود که خطوط دان خوری و آبخوری بهم خوردگی نداشته باشد .

جاهای کوچک همچون کانکس :

برای استفاده از سیستم های گرمایشی در کانکس ها ، پیشنهاد میشود از هیترهای برقی استفاده کنید. هیترهای برقی فن دار، گرما را در داخل هیتر تولید میکنند و توسط یک فن این گرما را به محیط منتقل می کنند.

انواع بخاری ها از نظر سوخت مصرفی :

سوخت مورد نیاز برای بخاری های مختلف می تواند برقی ، گازی ، گازوئیلی ، نفتی و … باشد. بخاری های نفتی به نوعی از رده خارج شده و کمتر مورد استفاده قرار میگیرند . سایر مدل ها شامل موارد زیر می باشند:

– هیتر گازی :

هیتر گازی - اندیشه سبز

هیترهای گازی متداول ترین نوع دستگاه های گرمایشی در ایران هستند که بیشتر به دلیل قیمت پایین گاز در ایران محبوبیت بالایی پیدا کرده اند. این هیترها در تمامی مراکز صنعتی که دسترسی به گاز شهری یا مایع وجود دارد قابل استفاده می باشند.

– هیتر گازوئیلی :

هیترهای گازوئیلی از گازوئیل برای تولید گرما استفاده می کنند. این هیترها شامل تمامی مدل های صنعتی همچون هیترهای کابینتی آتش درون و جت هیترهای موشکی می باشند. کیفیت گازوئیل نقش موثری در راندمان دستگاه ها دارد.

– هیتر دوگانه سوز :

هیترهای دوگانه سوز ، دارای سیستم تولید گرما با گاز و گازوئیل هستند تا در صورت نیاز و زمانی که امکان دسترسی به یکی از این سوخت ها وجود نداشت، اپراتور امکان استفاده از سوخت جایگزین را داشته باشد. این دستگاه بخصوص در مراکزی که امکان قطع گاز در آنها به دلیل سرمای زیاد یا ارتفاع محیطی وجود دارد بسیار کاربردی می باشند.

– هیتر برقی :

انواع هیتر برقی در خانه ها ، کانکس ها و مراکزی که از نظر مساحت، کوچک می باشند استفاده می شوند. قیمت بالای برق و تولید گرمای محدود سبب میشود که کاربری صنعتی هیترهای برقی کمتر از سایر انواع هیترها باشد.

استفاده از فن در هیتر ها :

فن ها بیشتر به منظور انتقال گرمای تولید شده توسط هیتر به محیط بیرون کاربرد دارند :

– فن هیترهای صنعتی :

در هیترهای صنعتی ، همچون هیترهای کابینتی و جت هیترها، فن هوا را از محیط گرفته و با سرعت بالایی از بخاری صنعتی و لوله های گرمایشی آن عبور میدهد و سپس هوای گرم در محیط بیرون منتشر می شود.

– فن هیترهای برقی :

استفاده از فن در بخاری برقی ها به منظور انتشار سریع هوای گرم در محیط رایج می باشد. میزان دبی هوایی و صدایی که فن تولید میکند در این دستگاه ها بسیار مهم می باشد . با توجه به اینکه این بخاری ها در محیط داخل خانه و گاها در اتاق خواب مورد استفاده قرار میگیرد، صدای کم آنها یک مزیت بزرگ محسوب می شود.

اجزا مهم در هیتر ها :

انچه که بیان شد، نمایانگر این است که هیترها تنوع بسیار بالایی دارند ، از این رو شرح کامل انها در این بخش امکان پذیر نمی باشد ، تنها به بخشی از ویژگی های کلی این دستگاه ها اشاره می کنیم :

بدنه :

بدنه می تواند استیل ، گالوانیزه یا فولادی باشد. نوع بدنه ارتباط مستقیمی با محلی دارد که دستگاه در آن استفاده می شود. هرچقدر محل مورد نظر رطوبت بالاتری داشته باشد، نیاز به استفاده از تجهیزاتی که بدنه ای مقاوم در برابر رطوبت دارند بیشتر احساس خواهد شد. بخصوص در گلخانه ها استفاده از هیترهای استیل و گالوانیزه با رنگ کوره ای بسیار کاربردی می باشد.

سیستم های کنترل دما :

سیستم های کنترل دما به منظور جلوگیری از اسیب به سیستم گرمایشی و همینطور ایجاد خطر مورد استفاده قرار میگیرد. در معمولترین روش ها از یک ترموستات استفاده میشود که دمای سیستم گرمایشی را پالایش کرده و در صورتی که دما از مقداری مجاز تجاوز کند اقدام به قطع سیستم گرمایشی می گیرند.

ایمنی هیتر و اهمیت توجه به آن :

یکی از موارد بسیار مهم در خرید و انتخاب هیترها، توجه به سیستم های ایمنی دستگاه می باشد. بسته به نوع هیتر و کاربری آن ممکن است از سیستم های گرمایشی مختلفی  استفاده شود.

– ترموستات های ایمنی : این ترموستات ها همانطور که اشاره شد در بخش گرمایش و کوره هیتر، در بخش هایی همچون فن دستگاه به منظور افزایش سرعت فن برای کاهش دمای کوره و … مورد استفاده قرار میگیرد. برای مثال در تجهیزات برقی، در صورت افزایش بیش از حد گرما ، این سیستم ها اقدام به قطع برق کرده تا مشکلی  ایجاد نشود.

– استفاده از فیوزهای کم آمپر : فیوزهای کم آمپر توانایی قطع برق دستگاه را در صورت ایجاد اختلالات الکتریکی دارا می باشند و از آسیب به هیتر جلوگیری می کنند.

– ترمنیال RTP : در صورتی که به هر دلیلی فیوز کم آمپر قادر به قطع برق دستگاه در زمان اختلال نبود، ترمینال RTP اقدام به قطع برق خواهد کرد.

 حمل و نقل هیتر ها :

هیترهای از نظر وزنی به 3 دسته تقسیم بندی می شوند :

هیتر سبک و کوچک : این هیترها وزن کمی دارند و به راحتی قابل حمل می باشند. هیترهای برقی و هیترهای گلخانه کوچک همچون نیوآژاکس جزو این دسته محسوب میشوند. همچنین امکان قرار دادن چرخ در این دستگاه ها نیز وجود دارد که به راحتی امکان جابجایی آنها را فراهم میکند.

هیتر کارگاهی با وزن متوسط : هیترهای کارگاهی به دلیل دارا بودن کوره ، وزن بالایی دارند. به منظور حمل این هیترها میتوان از جرثقیلها استفاده کرد. البته این هیترها نیز معمولا دارای چرخ می باشند تا به راحتی در داخل مجموعه امکان تغییر مکان انها وجود داشته باشد.

هیترهای صنعتی سنگین و بزرگ : هیترهای صنعتی و بزرگ نوع دیگری از هیترها می باشند که به دلیل دارا بودن کوره ی بزرگ و سنگین، وزن بالایی دارند. برای حمل بهتر این نوع از سیستم ها میتوان از جرثقیل استفاده کرد. همچنین این نوع از دستگاه ها امکان نصب گیره برای حمل نیز دارند که کارخانه اندیشه سبز بر روی آنها این مورد را قرار داده است.

چرخ های قرار داده شده به منظور حمل در فاصله ی کوتاه می باشد . این چرخ ها تحمل وزن های بالای چند تنی را دارند و از سویی دیگر نیز دارای ترمز برای جلوگیری از حرکت در زمان کار نیز می باشند.

فاکتور های مهم در خرید هیتر و بخاری ها :

در زمان خرید سیستم های گرمایشی توجه به برخی نکات ضروری می باشد. این نکات میتواند خرید شما را به صورت کامل بهینه کرده و بهترین خرید را فراهم کند.

از جمله این فاکتورها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

– میزان حرارت مورد نیاز : مهمترین فاکتور میزان گرمایی می باشد که شما نیاز دارید. بدین منظور باید سالن را از نظر مساحت، ارتفاع و همینطور نوع گیاهان داخل آن مورد بررسی قرار داد و میزان گرمای مورد نیاز را سنجش کرد. در سنجش میزان دمای مناسب، باید یک نسبتی از دمای سال قبل بدست آورد. این نسبت در گرمایی که سالن نیاز دارد از اهمیت بالایی برخوردار  است.

– نوع سوخت مصرفی : نوع سوخت را باید با توجه به سهولت دسترسی شما به سوخت های مختلفی بررسی کرده و سپس دستگاه خریداری کنید که با سوخت مدنظر شما کار کند.

– کوره باکیفیت : یکی از عمده مشکلات هیترهای کابینتی و صنعتی، استفاده از کوره نازک با جنس نامناسب می باشد. در نتیجه سعی کنید در وحله ی اول از کوره ای با جنس استیل نگیر استفاده کنید و در صورت عدم امکان تهیه آن از کوره ای فولادی با ضخامت بالا استفاده کرده و دستگاه را به صورت مکرر بررسی کنید.

– میزان آلایندگی دستگاه : الاینده بودن بخاری ها، چه صنعتی چه خانگی میتواند سبب مرگ افراد و ایجاد خسارات بسیار گسترده به کسب و کار شما شوند. هیترهای برقی بدون الاینده بوده و بخصوص در محیط های خانگی بسته مناسب می باشند. هیترهای اتش درون نیز تمام الاینده ها را به بیرون از سالن منتقل میکنند. البته این هیترها باید به صورت سالانه بررسی شده تا هیچ نشتی ای داخل آنها وجود نداشته باشد. جت هیترها در این مورد استثنا بوده و تمام سوخت و الاینده ها را در محیط ازاد می کنند که فقط برای استفاده در سالنهایی با تهویه کامل مناسب می باشند.

– گارانتی و خدمات : از دیگر موارد بسیار مهم در خرید دستگاه های بخاری صنعتی، توجه به گارانتی ، خدمات و همینطور برند کارخانه تولیدی می باشد. هر چقدر که برند کارخانه معتبر باشد، اعتماد بیشتری میتوان به تولیدات آنها داشت .

فاکتورهایی که بر قیمت هیتر تاثیر گذار است :

از جمله مورادی که میتواند در قیمت محصولات مختلف سرمایشی تاثیر بگذارد میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

– میزان گرمای تولیدی : در نمونه های مشابه هرچقدر گرمای تولیدی بالاتر باشد، قیمت هیتر به دلیل استفاده از کوره بزرگتر و پاس های بیشتر و … افزایش می یابد.

– میزان هوادهی : تعداد فن مورد استفاده در افزایش هوادهی هیتر بسیار موثر می باشد و از این رو هرچقدر تعداد فن بیشتر باشد هوادهی بیشتر و درنتیجه قیمت تمام شده محصول بالاتر خواهد بود.

– بدنه ، کوره و سایر تجهیزات فلزی : استفاده از استیل به جای گالوانیزه از یک سو سبب افزایش ماندگاری دستگاه و از یک سو نیز سبب افزایش قیمت بخاری های صنعتی خواهد شد.

کارخانه اندیشه سبز ، تولید کننده ی انواع هیتر صنعتی و خانگی :

اندیشه سبز نزدیک به 3 دهه می باشد که در تولید انواع تجهیزات گرمایشی صنعتی و خانگی فعالیت دارد. استفاده از تجهیزات مدرن در خط تولید این دستگاه و همینطور وارد کردن تکنولوژی ساخت هیترهای صنعتی از کشورهای مدرن جهان، سبب تولید محصولاتی بسیار باکیفیت شده است که هم از نظر مصرف انرژی و هم از نظر راندمان ، ازجمله بهینه ترین هیتر های تولیدی داخل کشور می باشند.

گارانتی و خدمات پس از فروش :

تمامی هیتر های صنعتی تولیدی کارخانه اندیشه سبز حداقل یک سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش دارند. خدمات پس از فروش طولانی مدت شرایطی را فراهم ساخته است تا خریداران امکان تهیه قطعات مختلف دستگاه را در سال های پس از خریداری دستگاه به راحتی داشته باشند و از این نظر دچار مشکل نشوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای اطلاع از پاسخ به نظر خود، شماره همراه را در کادر زیر وارد کنید.