خرید عرق گیر و گلاب گیر خانگی | کندانسور هوایی با راندمان بسیار بالا | فروش مستقیم از کارخانه

اندیشه سبز عرضه کننده ی انواع عرق گیر های خانگی باکیفیت بالا می باشد. عرق گیرهای خانگی اندیشه سبز با کندانسور هوایی پرقدرت عرضه میشوند و امکان انتخاب جنس کندانسور و جنس مخزن نیز برای خریداران فراهم شده است.

عرق گیر خانگی چیست ؟

عرق گیر خانگی چیست - اندیشه سبز

عرق گیرهای خانگی دارای ابعاد کوچکتری نسبت به نمونه های صنعتی هستند و کار با آنها بسیار آسان است. این عرق گیرها دارای یک مخزن و یک یا چند کندانسور می باشند. نوع کندانسور میتواند آبی یا هوایی باشد که نمونه های هوایی به نام کندانسور برقی نیز شناخته میشود.

تجهیزات عرق گیر های خانگی :

عرق گیرهای خانگی تنوع بالایی دارند ولی به طور کلی می توان قطعات تشکیل دهنده ی آنها را بدین شرح معرفی کرد :

– مخزن : مخزن عرق گیر به منظور قرار دادن گیاهان مختلف و جوشاندن آنها مورد استفاده قرار میگیرد. این مخزن می تواند از استیل یا آلومینیوم باشد.

– کندانسور : کندانسور قسمتی است که عمل تبدیل بخارات به مایع ، میعان در آن انجام میشود . کندانسور میتوان به صورت هوایی ، آبی یا شیشه ای باشد .

انواع عرق گیرهای خانگی :

همانطور که اشاره شد دستگاه تقطیر خانگی دارای یک مخزن و یک یا چند کندانسور می باشد. از نظر نوع کندانسور این نوع از عرق گیرها را می توان به چند دسته تقسیم بندی کرد.

– کندانسور برقی ( عرق گیر خانگی برقی) :

عرق گیرهای برقی خانگی دارای کندانسور برقی می باشند. عمل خنک سازی بخارات در این نوع از دستگاه های تقطیر خانگیريال توسط یک کندانسور مسی ، الومینیومی یا استیل و با استفاده از یک یا چند فن انجام میشود.

کندانسور برقی ( عرق گیر خانگی برقی) - اندیشه سبز

در این نوع از گلاب گیرها، مخزن روی شعله قرار گرفته و بخار پس از خارج شدن از مخزن وارد لوله های کندانسور میشود. در زمان عبور از لوله های کندانسور، فن شروع به کار کرده و لوله ها را خنک و در نتیجه سبب تبدیل بخار به مایع می شود.

– کندانسور آبی :

کندانسور آبی عرق گیر خانگی - اندیشه سبز

در این نوع از گلاب گیرها، با استفاده از آب اقدام به خنک سازی لوله های حاوی بخار کرده و در نتیجه ی این امر عرق تولید میشود. این روش تولید عرق ، به عنوان روش سنتی قدیمی شناخته میشود که در دستگاه های عرق گیری سنتی نیز روشی مشابه با آن استفاده میشده است.

– نی و دیگ :

نی و دیگ - اندیشه سبز

نی و دیگ یا نی قازان یک وسیله ی قدیمی و سنتی برای عرق گیری می باشد. در این عرق گیر خانگی، دیگ در پایین قرار گرفته و قسمت فوقانی با اب سرد یا یخ پر میشود. عرق تولیدی از این روش از کیفیت و خلوص کمتری نسبت به عرق گیرهای آبی و برقی برخوردار می باشد. پرتی عرق در این روش بالا می باشد.

– عرق گیر های دست ساز :

دیگ عرقگیری دست ساز مدل های مختلفی دارند ولی اصول کلی آنها بر اساس کندانسورهای آبی می باشد. ناگفته پیداست که خلوص عرق تولیدی توسط این عرق گیرها بسیار کمتر از نمونه های کارخانه ای یا کارگاهی خواهد بود . نکته ی مثبت در این عرق گیرها قیمت ارزان آن می باشد.

ذکر این نکته ضروری است که این قیمت ارزان در کنار کیفیت پایین عرق تولیدی، توجیهی نخواهد داشت چرا که قیمت تمام شده ی عرق گیرهای برقی یا آبی نیز به خودی خود پایین می باشد.

چه عرق گیری بخریم ؟

انتخاب بهترین دستگاه تقطیر خانگی، باید با توجه به نیاز مصرف کننده صورت گیرد. فاکتورهای مختلفی در این انتخاب مهم می باشند که از آنجمله می توان به موارد زیر اشاره کرد :

– ظرفیت عرقگیری :

ظرفیت فاکتوری بسیار مهم در انتخاب گلاب گیر و غرق گیر خانگی می باشد. تولید عرق در ظرفیت های بالا با عرق گیرهایی که دارای مخزن و کندانسور معمولی می باشند عقلانی نیست و از این رو در چنین شرایطی از دستگاه های تقطیر صنعتی استفاده خواهد شد

ظرفیت عرقگیری - اندیشه سبز

. در اندازه های خانگی نیز، این مورد صدق میکند و در صورت کم بودن حجم مواد برای عرق گیری، خرید عرق گیر صنعتی و  بزرگ کار اشتباهی هست ، چرا که هزینه ی صرف شده بدون هیچ برتری نسبت به عرق گیر کوچکتر بالا خواهد رفت.

– نوع دستگاه تقطیر :

در عرق گیرهای خانگی، تجربه ثابت کرده است که بهترین انتخاب ، عرق گیر برقی می باشد. در خرید دستگاه های تقطیر برقی نیز جنس کندانسور بسیار مهم می باشد. جنس کندانسورهای موجود در بازار مسی ، آلومینیومی و استیل است. نمونه کندانسورهای استیل بهترین نمونه ی موجود می باشند. این نوع از کندانسورها، از استیل 304 ضدزنگ تولید میشوند و طول عمر بسیار بالایی داشته و عرق تولیدی توسط آنها کیفیت بالایی دارد.

دیگ های عرق گیری با کندانسور مسی و آلومینیوم در رده ی بعدی قرار میگیرند که نمونه های مسی رنگی کدر نسبت به نمونه های آلومینیوم خواهند داشته که به دلیل خصوصیات مس می باشد.

عرق گیرهای خانگی چه کاربردی دارند ؟

از عرق گیرها و دستگاه های تقطیر خانگی می توان برای موارد مختلفی همچون گیاهان دارویی و … استفاده کرد :

تولید عرق نعناع : عرق نعناع از جمله عرق های بسیار پرمصرف ایرانی ها می باشد که بیشتر به منظور استفاده برای خواص گوارشی مورد استفاده قرار میگیرد. عرق گیرهای اندیشه سبز گزینه ای ایده آل برای عرق گیری از نعناع با کیفیت بسیار بالا می باشند.

عرق گیر کاسنی : کاسنی از دیگر موادی می باشد که عرق آن بخصوص برای درمان بیماری های کبدی بسیار پرکاربرد است. عرق کاسنی هر چقدر که خلوص بیشتری داشته باشد، نتیجه سریعتر و بهتری را نیز در برخواهد داشت. از این رو استفاده از د برقی میتواند علاوه بر افزایش سرعت عرقگیری ، کیفیت عرق تولیدی را نیز به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

گلاب گیری : یکی از مهمترین کاربردهای دستگاه های عرق گیری ، تولید گلاب می باشد. گلاب خواص بیشماری دارد که از آنجمله می توان به عطر آن، خواص مربوط به ضدعفونی کنندگی آن، فواید برای قلب و عروق و … اشاره کرد. دیگ گلاب تولیدی کارخانه اندیشه سبز، گلابی با کیفیت بسیار بالا در اختیار شما قرار خواهد داد.

تولید عرق رازیانه : رازیانه از جمله عرقیاتی است که بیشتر مورد مصرف بانوان می باشد. این عرق به منظور کنترل و تنظیم صحیح هورمون های زنانه در طب سنتی جایگاه خاصی دارد و به صورت گسترده ای نیز مصرف می شود. با استفاده از عرق گیر دیگی می توان عرق رازیانه با کیفیت بسیار بالایی تهیه کرد.

دیگر عرقیات : عرقیات دیگری همچون عرق شاتره ، عرق بادرنجبویه، عرق آویشن و … نیز میتوان با استفاده از عرق گیرهای خانگی تهیه کرد. عرق گیرهای برقی در این مورد میتوانند راندمان و کیفیت عرق گیری را به میزان قابل توجهی افزایش دهند .

قیمت گلاب گیر و عرق گیر خانگی :

قیمت، فاکتوری اساسی و مهم در خرید گلاب گیر خانگی می باشد. ذکر این نکته ضروری است که هیچ وقت کیفیت را فدای قیمت نکنید ، بدین معنی که ارزان بودن یک جنس ، دلیلی بر برتری آن نخواهد بود و همینطور گران بودن نیز دلیلی بر کیفیت بالای محصول نیست .

تناسبی باید بین قیمت و کیفیت محصول وجود داشته باشد و محصول را با توجه به آن تناسب انتخاب و خریداری کنید. فاکتورهای مختلفی برای تعیین قیمت عرق گیر و گلاب گیر خانگی وجود دارد که برخی از آنها را بیان میکنیم :

– ظرفیت : هر چقدر که ظرفیت مخزن عرق گیر بزرگتر باشد، قیمت نسبت به عرق گیر مشابه بزرگتر خواهد بود.

– نوع کندانسور : عرق گیرهایی با کندانسور برقی قیمتی بالاتر نسبت به نمونه هایی با کندانسور آبی دارند. دلیل این مورد نیز راندمان بالای نمونه های برقی و مصرف انرژی پایین تر آنها می باشد.

– جنس کندانسور : کندانسورهای استیل نسبت به نمونه های مسی و آلومینیومی قیمتی بالاتر دارند و از این رو قیمت تمام شده ی محصول بالاتر می رود.

– جنس مخزن : مخزن ها به طور کلی در نمونه های استیل، آلومینیوم و اصطلاحا گرانتی تولید میشوند. نمونه های استیل قیمتی بالاتر نسبت به سایر نمونه ها دارند.

امکانات جانبی : استفاده از امکانات جانبی سبب افزایش قیمت نسبت به نمونه های همتراز خواهد شد. از جمله امکانات جانبی می توان به فشارسنج، سوپاپ اطمینان و … اشاره کرد.

مشاوره برای خرید دیگ عرق گیری :

انتخاب دستگاه تقطیر خانگی مناسب نیازمند آشنایی کامل با ویژگی های آنها می باشد. در این بخش از وبسایت اندیشه سبز به صورت کامل در مورد عرق گیرهای خانگی مطالبی آوردیم که میتواند در انتخاب صحیح دستگاه کمک بسیار به شما کند.

در صورتی که نیاز به کسب مشاوره بیشتر پیش از خرید دارید، میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا بهترین دیگ عرقگیری را با توجه به نیاز شما معرفی نمایند. فرایند مشاوره کاملا رایگان در نظر گرفته شده است.

2 thoughts on “عرق گیر خانگی

 1. حسینی گفت:

  سلام. وقتتون بخیر
  با دستگاه عرقگیر کوچک و خانگی میشه اسانس هم گرفت یا خیر؟

  1. Admin گفت:

   سلام
   خیر ، اسانس گیر قطعه ای مجزا هست ، میتونید داخل یک شیشه بزارید و منتظر بشید تا روغنش یا ماده ی غنی اون بیاد بالا و اونو برداشت کنید ، این حداکثر کاری هست که میشه کرد
   البته میشه عرق 2 اتشه هم درس کرد که خلوصش بیشتره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای اطلاع از پاسخ به نظر خود، شماره همراه را در کادر زیر وارد کنید.