خرید میوه خشک کن صنعتی | میوه خشک کن های گازی و گازوئیلی | بدنه ضد رطوبت با قیمت کارخانه

میوه خشک کن های صنعتی و نیمه صنعتی عرضه شده توسط کارخانه اندیشه سبز در ظرفیت های مختلف و با امکانات متنوعی طراحی و تولید شده اند. استفاده از بدنه ای مقاوم و باکیفیت، سیستم سوخت رسانی استاندارد و سیستم تهویه هوشمند سبب افزایش راندمان میوه خشک کن های صنعتی اندیشه سبز شده است.

انواع میوه خشک کن های بزرگ :

انواع میوه خشک کن های بزرگ - اندیشه سبز

میوه خشک کن های بزرگ که اصطلاحا به انها صنعتی گفته میشود، در مدل های مختلفی طراحی تولید میشود . ظرفیت قرار گیری میوه از جمله مواردی می باشد که سبب ایجاد تفاوت در میوه خشک کن های صنعتی می شود :

میوه خشک کن های نیمه صنعتی :

میوه خشک کن های نیمه صنعتی عرضه شده توسط کارخانه اندیشه سبز در 3 مدل ، 12 سینی ، 24 سینی و 48 سینی طراحی و تولید شده است. سینی این میوه خشک کن ها 32 در 48 سانتیمتری می باشد.

میوه خشک کن های صنعتی :

میوه خشک کن های صنعتی اندیشه سبز در مدل های 15 سینی تا 180 سینی طراحی شده اند . سینی های این میوه خشک کن ها دارای ابعاد 60 در 80 سانتیمتر می باشند.

انواع میوه خشک کن های صنعتی از نظر سوخت مصرفی :

انواع میوه خشک کن های صنعتی از نظر سوخت مصرفی - اندیشه سبز

از جمله مهمترین فاکتورها در انتخاب بهترین میوه خشک کن ، سوخت مصرفی آن می باشد. میزان مصرف سوخت و هزینه ای که بابت آن صرف می شود باید با درآمد حاصل از فروش محصولات همخوانی داشته باشد.

از این رو می باشد که میوه خشک کن های صنعتی و نیمه صنعتی عموما با سوخت گازی یا گازوئیلی طراحی و تولید میشوند.

میوه خشک کن های گازی :

میوه خشک کن های گازی معمولترین انواع خشک کن های صنعتی موجود در بازار می باشند . میوه خشک کن های گازی در دو مدل با مشعل و بدون مشعل تولید میشوند. نمونه هایی با ظرفیت پایین فاقد مشعل می باشند و با استفاده از پیلوت و شمعک گرمای مورد نیاز را مهیا می کنند.

نمونه هایی که ظرفیت بیشتری دارند به مشعل های مدرن گرماتاب مجهز شده اند. این مشعل ها بسته به ظرفیت میوه خشک کن دارای توان متفاوتی می باشند. به طور کلی در میوه خشک کن های گازی، به صورت پیشفرض گاز مصرفی از نوع گاز شهری است که در صورت سفارش مشتری، امکان قرار دادن قابلیت استفاده از گاز مایع نیز فراهم می باشد.

میوه خشک کن های گازوئیلی :

استفاده از سوخت گازوئیل فقط در خشک کن های صنعتی با ظرفیت بالا امکان پذیر است. بدین منظور اندیشه سبز از مشعل های ایران رادیاتور استفاده می کند که از جمله بهترین گزینه های موجود در بازار داخلی محصول میشوند.

معرفی تجهیزات میوه خشک کن های صنعتی :

معرفی تجهیزات میوه خشک کن های صنعتی - اندیشه سبز

میوه خشک کن های صنعتی تجهیزات مختلفی دارند که در این قسمت به صورت کلی و مختصر بخش هایی از این تجهیزات را معرفی میکنیم :

– بدنه :

بدنه میوه خشک کن های صنعتی معمولا از جنس گالوانیزه طراحی و تولید میشود. اندیشه سبز در عمده ی این میوه خشک کن ها، بدنه بیرونی را از گالوانیزه با رنگ کوره ای طراحی و تولید میکند. همچنین بدنه ی داخلی نیز از گالوانیزه خالص تولید میشود. استفاده از گالوانیزه ی باکیفیت در افزایش طول عمر میوه خشک کن تاثیر بسزایی دارد و دستگاه را از زنگ زدگی و مشکلات ناشی از آن دور خواهد کرد.

– درب :

درب میوه خشک کن های اندیشه سبز همسان با بدنه تولید میشود. این قسمت عموما از جنس گالوانیزه با رنگ کوره ای می باشد. یک قسمت میانی با استفاده از پلکسی نشکن طراحی میشود تا امکان مشاهده ی قسمت داخلی برای اپراتور فراهم شود. همچنین نحوه ی بسته شدن درب ها نیز به صورت مگنتی-چفت شو یا تنها به صورت مگنتی و یا تنها به صورت چفت شو قابل انتخاب می باشد.

نوع بسته شدن درب به تعداد کابین نیز بستگی دارد. در برخی از مدل ها که تعداد کابین بالا می باشد، بسته شدن درب ها فقط به صورت مگنتی امکان پذیر است.

طراحی درب به گونه ای می باشد که با بستن آنها ، صدای خروجی از میوه خشک کن به میزان قابل توجهی کاهش پیدا میکند.

– سینی و کشو :

سینی هایی که میوه بر روی آن قرار میگیرد، در داخل کابین بر روی کشو ها قرار داده میشوند. از این رو کشو باید مقاومت بالایی در مقابل وزن بالای سینی ها داشته باشد. اندیشه سبز در میوه خشک کن های صنعتی خود از کشوهایی با جنس گالوانیزه استفاده کرده است که هم تحمل وزن بالایی دارند و هم مقاومت آنها در مقابل رطوبت بسیار بالا می باشد.

سینی ها در ابعاد 30 * 48 و 60 در 80 بسته به نوع کشو ها طراحی و تولید میشود. سینی ها از جنس گالوانیزه یا مفتول می باشند که قسمت میانی انها به صورت مشبک طراحی و تولید میشود.

به منظور افزایش طول عمر سینی ها ، افزایش رعایت بهداشت و همینطور جلوگیری از چسپیدگی میوه ها به سینی ، همراه با میوه خشک کن ها توری هایی از جنس پلی اتیلن بهداشتی ارسال میشود.

توری ها روی سینی ها محکم میشوند و سپس اسلایس های میوه بر روی آنها قرار داده میشوند. این توری ها کاملا ضدزنگ هستند و میتوان پس از استفاده آنها را شست و مجددا استفاده کرد.

– فن سیرکوله :

از جمله مهمترین فاکتورها در میوه خشک کنی یکنواخت و استاندارد، تهویه و سیرکوله صحیح هوای گرم در داخل کابین می باشد. هر چقدر که سیستم سیرکولاسیون یا چرخش هوا در داخل کابین ، عملکرد مناسبی داشته باشد، توزیع هوا در بین کشو ها به خوبی اتفاق افتاده و گرمایی یکنواخت در کشو ها فراهم میشود.

در نتیجه میوه ها گرمای همسانی دیده و به صورت یکنواختی خشک میشوند.

تعداد فن سیرکوله بسته به نوع و ظرفیت میوه خشک کن متفاوت می باشد. اندیشه سبز از بهترین برندهای تولید کننده ی فن های سیرکوله همچون دمنده و … در خشک کن های صنعتی خود استفاده کرده است.

– فن رطوبت گیر :

علاوه بر فن های سیرکوله ، فن هایی نیز به منظور خروج رطوبت از کابین پیش بینی شده است. این فن ها از نوع 12 در 12 و 220 ولت بوده و تعداد آن با توجه به ظرفیت میوه خشک کن متفاوت می باشد.

– سیستم های گرمایشی :

همانطور که اشاره شد، میوه خشک کن های صنعتی اندیشه سبز در دو مدل گازی و گازوئیلی به بازار ارائه میشوند که نمونه های گازی خود دارای دو مدل مشعل دار و پیلوت دار می باشند. ظرفیت های بالاتر از 2 کابین به همراه مشعل های گازی گرماتاب به بازار ارائه میشوند.

نمونه میوه خشک کن های صنعتی گازوئیلی نیز دارای مشعل ایران رادیاتور می باشندو فقط در نمونه های دو کابین به بالا قابل ارائه می باشند.

– تنظیم دما :

دما از جمله مهمترین فاکتورها در خشک کردن میوه و سبزی می باشد. به بیانی بهتر در میوه خشک کن های صنعتی دمای بالا می باشد که رطوبت میوه را خارج کرده و در نتیجه میوه و سبزی خشک را اماده میکند. دما برای خشک کنی تمامی میوه ها و سبزی ها یکسان نمی باشد و از این رو اپراتور باید امکان تغییر دما را داشته باشد.

تنظیم دما میوه خشک کن - اندیشه سبز

کارخانه اندیشه سبز بر روی تمامی میوه خشک کن های صنعتی خود، ترموستات قابل تنظیم قرار داده است که امکان تنظیم دما را به راحتی فراهم میکند. زمانی که دمای داخل کابین به مقدار تنظیم شده رسید، سیستم دما را قطع میکند.

– تایمر خاموش کردن :

تایمر به منظور خاموش کردن میوه خشک کن در زمان مقرر بر روی کنترلر قرار داده شده است. همچنین در میوه خشک کن هایی با دو کابین یا بیشتر ، دو عدد تایمر قرار داده شده است که یک مورد برای خاموش کردن اتوماتیک کوره و یک مورد برای خاموش کردن اتوماتیک فن های سیرکوله پیش بینی شده است.

زمان خاموش شدن فن های سیرکوله باید پس از کوره باشد تا بتواند دمای کوره را پایین آورد.

– سیستم روشنایی :

سیستم های روشنایی به منظور سهولت در مشاهده ی میوه و سبزی های در حال خشک شدن در داخل کابین مورد استفاده قرار میگیرد. این موارد به صورت سفارشی قابل ارائه می باشد.

– حمل و نقل :

به منظور سهولت در حمل میوه خشک کن های صنعتی ، اندیشه سبز بر روی این دستگاه ها چرخ های مخصوص و صنعتی قرار داده است تا به راحتی امکان حمل آنها وجود داشته باشد.

– برق مصرفی :

برق مصرفی این میوه خشک کن ها از نوع 220 ولت شهری می باشد. با توجه به اینکه فن ها از برندهای شناخته شده ی بازار می باشد، مصرف انرژی بسیار پایینی داشته و در نتیجه میزان برق مصرفی پایین می باشد.

– استفاده از ترولی در میوه خشک کن های صنعتی :

در میوه خشک کن های صنعتی 30 سینی به بالا، امکان سفارش ترولی نیز وجود دارد. امکان قرار دادن کشوها روی ترولی به راحتی امکان پذیر است و با توجه به اینکه این وسیله دارای چرخ می باشد، به راحتی میتوان آن را حمل کرد.

سرعت خشک کردن میوه در دستگاه میوه خشک کن صنعتی :

سرعت خشک کردن بستگی به فاکتورهای مختلفی دارد که از آن جمله میتوان به آب دار بودن میوه ها ، ضخامت اسلایس ها، تعداد میوه های داخل کابین و … اشاره کرد. به طور کلی خشک کنی برای میوه ها حداکثر 12 ساعت و برای سبزی ها حداکثر 3 ساعت طول می کشد.

ظرفیت دستگاه میوه خشک کن صنعتی :

بیان ظرفیت دقیق برای دستگاه میوه خشک کن امکان پذیر نمی باشد. اندازه و وزن اسلایس های میوه ها نسبت به حجمی که اشغال می کنند بسیار متفاوت می باشد. برای مثال حجم اشغالی توسط یک اسلایس پرتقال با یک اسلایس هلو یکسان می باشد، ولی وزن این اسلایس ها کاملا متفاوت است. از این رو رقم دقیقی برای ظرفیت نمی توان بیان کرد و برای گروه های میوه ای مختلف به صورت تقریبی می توان اعدادی را بیان کرد.

استفاده از دستگاه خشک کن برای خشک کردن سبزی :

خشک کن های میوه برای خشک کردن سبزی نیز قابل استفاده می باشند. البته ذکر این نکته ضروری است که برای خشک کردن سبزی ها دمای کابین باید کمتر از حالتی باشد که میخواهید میوه خشک کنید و همچنین مدت زمان خشک شدن نیز کاهش می یابد .

پس از خشک کردن میتوانید نسبت به پودر کردن سبزی ها اقدام کنید. پیش از خشک کردن نیز حتما سبزی ها را شسته و آب آنها را بگیرید.

استاندارد های مورد نیاز برای استفاده از میوه خشک کن های صنعتی :

استاندارد های مورد نیاز برای استفاده از میوه خشک کن های صنعتی - اندیشه سبز

سالنی که میوه خشک کن در داخل آن قرار میگیرد باید ویژگی هایی داشته باشد که از آنجمله می توان به موارد زیر اشاره کرد :

– سالن : پیشنهاد میشود که تمامی سالن کاشی کاری شده باشد. این مورد به منظور حفظ بهداشت محیطی بسیار ضروری است و اگر به فکر اخذ مجوز برای کارگاه میوه خشک کنی هستید، یکی از فاکتورهای اساسی همین کاشی کاری بودن کل سالن می باشد.

دما و رطوبت سالن نیز باید تنظیم باشد. اگر دمای سالن بسیار کم باشد، راندمان سیستم گرمایشی میوه خشک کن کاهش پیدا خواهد کرد. همچنین رطوبت بسیار زیاد نیز در کاهش راندمان میوه خشک کن اهمیت دارد.

– اسلایسر و هسته گیر : اگر به تولید میوه خشک شده ی باکیفیت هستید، حتما حتما باید از هسته گیر و اسلایسر های دستی یا برقی استفاده کنید. ضخامت یکسان در هر اسلایس سبب خشک شدن یکنواخت و همزمان میوه ها خواهد شد .

فاکتورهای موثر بر قیمت میوه خشک کن صنعتی :

قیمت ازجمله مهمترین موارد در انتخاب میوه خشک کن های صنعتی می باشد. فاکتورهای بسیاری در قیمت خشک کن های صنعتی تاثیر دارد که از آنجمله می توان به ظرفیت ، جنس بدنه ، جنس سینی ها، نوع و تعداد فن سیرکوله، سیستم سوخت رسانی و آپشن هایی مانند نورپردازی و … اشاره کرد.

مشاوره رایگان پیش از خرید خشک کن میوه صنعتی :

در صورتی که نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در مورد میوه خشک کن های صنعتی عرضه شده توسط کارخانه اندیشه سبز را دارید یا نیازمند کسب مشاوره برای انتخاب بهترین خشک کن میوه متناسب با نیاز خود هستید، میتوانید با کارشناسان بخش فروش ما در ارتباط باشید. کارشناسان بخش فروش کارخانه اندیشه سبز سابقه ای بیش از 10 ساله در مشاوره به کسب کارهای مختلف برای انتخاب بهترین میوه خشک کن دارند و از این رو میتوانند راهنمایی هایی بسیار مناسب برای شما ارائه دهند.

گارانتی و خدمات پس از فروش :

سیستم های کنترلی میوه خشک کن های صنعتی اندیشه سبز دارای 36 ماه گارانتی بی قید و شرط می باشند. همچنین بدنه و فن میوه خشک کن نیز دارای 18 ماه گارانتی معتبر می باشند. به منظور فراهم کردن شرایطی برای تهیه آسان قطعات جانبی میوه خشک کن در سال های پس از خرید میوه خشک کن، 10 سال خدمات پس از فروش نیز پیش بینی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای اطلاع از پاسخ به نظر خود، شماره همراه را در کادر زیر وارد کنید.