خرید یخساز قالبی | امکان تولید به صورت سیار یا ثابت | خرید به قیمت کارخانه

کارخانه اندیشه سبز تولید کننده ی انواع یخساز های قالبی در ظرفیت های مختلف می باشد. این کارخانه به عنوان بزرگترین تولید کننده ی این نوع از یخ ساز ها در داخل کشور شناخته میشود که به دلیل استفاده از تجهیزات مدرن و باکیفیت جهانی در یخسازهای قالبی خود، راندمان بسیار بالایی را برای آنها فراهم کرده است. یک سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش برای تمامی یخساز های قالبی اندیشه سبز در نظر گرفته شده است.

طراحی شده در ظرفیت های مختلف :

طراحی شده در ظرفیت های مختلف قالبی - اندیشه سبز

یخساز های قالبی اندیشه سبز در دو نوع قالب حمل و ثابت طراحی و تولید شده اند. نمونه های قابل حمل تا ظرفیت 200 قالب تولید شده و ظرفیت های بالاتر همچون 300 و 500 قالب به صورت ثابت طراحی شده و در محل مدنظر خریدار نصب میشوند.

میزان تولید یخ در روز :

میزان تولید یخ در روز - اندیشه سبز

زمانی که بیان میشود یخساز قالبی 50 قالب ، منظور تولید 50 قالب یخ در هر 24 ساعت می باشد. سیکل مدت زمان یخسازی در یخساز های تولید کارخانه اندیشه سبز 12 ساعت می باشد ، بدین معنا که یک یخساز قالبی 50 قالب ، در هر 12 ساعت ، 25 قالب یخ تولید میکند.

این مقدار در 24 ساعت میشود 50 قالب .

هر قالب یخ نیز ظرفیتی در حدود 23 تا 25 کیلوگرم دارد. که بدین ترتیب یک یخساز قالبی 50 قالب ، ظرفیت تولید حداکثر 1250 کیلوگرم (1.25 تن) یخ در هر روز را دارا می باشد.

تجهیزات یخ ساز قالبی :

یخساز های قالبی دستگاه های صنعتی می باشند که از تجهیزات مختلفی تشکیل میشوند. در این بخش برخی از تجهیزات مورد استفاده در یخ ساز های قالبی اندیشه سبز را معرفی کرده ایم :

شاسی :

شاسی یخساز قالبی - اندیشه سبز

شاسی در برگیرنده ی تجهیزات مختلف می باشد و این تجهیزات بر روی شاسی پیاده سازی میشوند. از این رو اندیشه سبز از پروفیل های فولادی قدرتمند در اندازه های 12*12 تا 18*18 در یخسازهای خود استفاده کرده است. به منظور افزایش هر چه بیشتر استقامت این پروفیل ها در مقابل رطوبت و زنگ زدگی یک لایه رنگ کامل نیز بر روی آنها زده شده است.

موتور کمپرسور :

موتور کمپرسور قلب تپنده ی تجهیزات سرمایشی می باشد که سیکل کامل تولید سرما توسط این واحد تکمیل میشود. با توجه به اهمیت بسیار بالای این قسمت اندیشه سبز از موتورهایی با برندهای شناخته شده جهانی همچون DVM ، Bitzer یا Bock در یخساز های خود استفاده میکند که برند مدنظر با توجه به سفارش مشتری قابل انتخاب می باشد.

قدرت موتور این یخسازها نیز باتوجه به تعداد قالب و میزان تولید یخ توسط یخساز قابل انتخاب است. اندیشه سبز استانداری بدین منظور برای هر یخساز در نظر گرفته است که در صفحه ی محصولات قابل مشاهده می باشد.

در صورتی که خریدار نیازمند یخساز قالبی با موتوری قدرتمند باشد، امکان جایگزین کردن چنین موتوری همراه با تجهیزات جانبی به صورت سفارشی ممکن می باشد، چنین سفارشی سبب تغییر در قیمت پایانی یخساز خواهد شد.

کندانسور :

کندانسور از جمله قسمت های مهم در سیستم های یخسازی می باشد. در یخساز های قالبی دو مدل کندانسور قابل استفاده میباشد که شامل کندانسور آبی و هوایی می باشد.

کندانسور یخساز قالبی - اندیشه سبز

برند کندانسور ها از بهترین برندهای ایرانی در نظر گرفته شده است.

انتخاب نوع کندانسور هوایی یا آبی، باید با توجه به موقعیت آب و هوایی محلی که قصد نصب یخساز را دارید صورت گیرد. برای مثال پیشنهاد اندیشه سبز برای محیطهایی با هوای متعادل تا خنک ، استفاده از کندانسورهای هوایی می باشد.

همینطور برای محیط هایی با هوای گرم کندانسور های آبی پیشنهاد میشود. کندانسورهای آبی دارای یک کولینگ تاور مخصوص می باشند و در کندانسورهای هوایی از فن های مخصوص برای خنک سازی سیستم استفاده میشود.

اواپراتور :

اواپراتور یخساز قالبی - اندیشه سبز

اواپراتور قطعه ای بسیار حساس می باشد که سیکل پایانی تولید سرما و انتقال آن به آب توسط این قسمت صورت میگیرد. این قسمت تماما از مس ساخته میشود و انتخاب آن با توجه به نوع موتور یخساز می باشد.

اتصالات و کنترل آلات :

لوله های مورد استفاده در سیستم سرمایشی یخسازها از جنس مس با آلیاژ بسیار باکیفیت می باشد. همچنین کنترل آلات این یخساز تماما از برند دانفوس می باشد که ازجمله شناخته شده ترین و برترین برندهای تولید کننده ی تجهیزات سرمایشی می باشد.

سیکل تبرید دستگاه به صورت کامل و شامل ایکس پی شن با مارک دانفوس ، ایکس چنجر ،اویل سپراتور ، اویل پریشر ، های ، لو ، شیر برق ، شیر دستی ،فیلتر، ( ریسیور در صورت استفاده از کندانسور هوایی ) ،آمپر های فشار گاز رفت و برگشت و می باشد.

حوضچه آب شور :

یکی از قسمت های مهم یخساز های قالبی ، حوضچه آب شور می باشد. قالب های یخسازی در این قسمت قرار گرفته و تبدیل آب داخل قابل به یخ با انجام فرایندهای مختلف در این بخش صورت میگیرد.

ابعاد حوضچه آب شور با توجه به ظرفیت یخساز متفاوت می باشد.

جنس بدنه داخلی این قسمت به صورت پیشفرض از گالوانیزه با ضخامت 2 تا 4 میلیمتر می باشد . در یخسازهایی که ظرفیت بالاتری دارند، حداقل ضخامت 3 میلیمتر در نظر گرفته میشود.

قسمت بیرونی بدنه یک لایه استیل نگیر 304 غیرمغناطیسی دارد که مقاومت یخساز در مقابل رطوبت را افزایش داده و سبب افزایش طول عمر یخساز خواهد شد.

بین بدنه داخلی و بیرونی یک لایه عایق نیز استفاده شده است. این لایه ی عایق مانع از هدر رفت سرمای داخلی حوضچه میشود . در نتیجه مصرف انرژی نیز کاهش پیدا خواهد کرد.

در داخل حوضچه آب شور، آب + نمک به همراه قالب ها قرار دارد. آب شور دمای انجماد پایینتری نسبت به آب معمولی دارد. سیستم سرمایشی یخساز ، ابتدا این آب را سرد میکند به گونه ای که آب داخل حوضچه به دمایی برابر با -16 درجه میرسد. در این دما آب شور داخل حوضچه یخ نخواهد بست اما شرایط را برای یخ بستن آب شرب داخل قالب ها فراهم میکند.

قالب های یخ :

قالب های یخ یخساز قالبی - اندیشه سبز

قالب های یخ به صورت پیشفرض از گالوانیزه با ضخامت 1.5 میلیمتر طراحی و تولید میشوند. در صورت سفارش خریدار، امکان تولید قالب ها از جنس استیل نیز وجود دارد.

تعداد قالب ها در هر یخساز برابر با نصف میزان تولید یخ یخساز در هر 24 ساعت می باشد. برای مثال یک یخساز 40 قالبی ، 20 قالب مخصوص دارد.

وزن یخ تولیدی توسط این قالب ها در حدود 23 تا 25 کیلوگرم می باشد.

قالب های یخ پس از قرار گرفتن در داخل حوضچه ، توسط قطعه ای به نام پرکن، پر از آب شرب می شوند. آب با دمای -16 درجه ی موجود در داخل حوضچه ، در مدت زمان حداکثر 12 ساعت، سبب یخ بستن کامل آب داخل قالب ها می شود و قالب ها قابل برداشت می باشند.

قالب ها باید توسط جرثقیل برداشته شده و سپس در داخل چپه کن قرار گیرند و یخ ها روی سینی آزاد شوند.

جرثقیل یخساز :

جرثقیل به منظور جابجایی قالب ها استفاده میشود. این قطعه روی یخساز ارائه نمیشود و فقط در صورتی که مشتری سفارش دهد، همراه با شاسی و تجهیزات مورد نیاز بر روی شاسی یخساز پیاده سازی خواهد شد.

با استفاده از جرثقیل قالب های یخ از داخل حوضچه برداشته شده و پس از قرار گرفتن در داخل چپه کن ، یخ های آنها جدا میشود.

چپه کن :

پس از این که قالب ها از حوضچه خارج شد ، در داخل قطعه ای به نام چپه کن قرار داده میشود. سپس چپه کن همراه با قالب ها در داخل آب ولرم تا گرم شرب قرار میگرند . هدف از این مرحله آزاد سازی سریع و آسان یخ از قالب می باشد.

چپه کن بر روی سینی یخساز قرار گرفته و سپس توسط جرثقیل چپه میشود! در نتیجه یخ ها جدا شده و روی سینی قرار داده میشود و قابل استفاده می باشد.

پمپ آب :

یخساز بسته به نوع و ظرفیت آن تعدادی پمپ دارد. پمپ ها از برندهای شناخته شده ی ایرانی همچون موتوژن ، ایران پمپ و … انتخاب می شوند که کارایی بالایی دارند.

تولید یخساز قالبی سفارشی :

اندیشه سبز امکان سفارشی سازی قسمت های مختلف یخساز ها را فراهم کرده است. از جمله ی قسمت هایی که میتوان آنها را سفارش سازی کرد میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

– موتور سفارشی : انتخاب نوع موتور با توجه به شرایط محیط مورد استفاده به صورت سفارشی انجام میگیرد. همچنین میتوانید مقدار قدرت مدنظر برای موتور را نیز به صورت مجزا از یخسازهای استاندارد اندیشه سبز سفارش دهید تا موتوری با قدرت بالاتر روی یخساز قرار گیرد.

– شاسی : امکان استفاده از رنگ کوره ای در شاسی در صورت سفارش مشتری فراهم می باشد. به صورت پیشفرض از رنگ کامل برای این قسمت استفاده شده است.

– قالب : در صورت سفارش امکان استفاده از استیل به جای گالوانیزه برای قالب ها وجود دارد. قالب ها به صورت پیشفرض از گالوانیزه ساخته میشوند.

– حوضچه آب شور : امکان تولید بدنه ی داخلی حوضچه آب شور از جنس استیل نیز وجود دارد. به صورت پیشفرض این قسمت از گالوانیزه طراحی و تولید میشود.

– اتاقک : اگر خریدار یخساز ،نیازمند تولید یخساز خود با اتاقکی می باشد که کامل بدنه و تمام قسمت های یخساز را در برگیرد، میتواند در زمان خریداری این قسمت را به صورت مجزا سفارش دهد. اندیشه سبز برای این اتاقک ها از دیواره ای با جنس ساندویچ پنل استفاده میکند.

درصورتی که اقدام به سفارش سازی قسمت های مختلف یخساز کنید ، امکان ایجاد تفاوت در قیمت نهایی وجود خواهد داشت. بدین منظور با کارشناسان ما در ارتباط باشید .

تحویل یخساز قالبی :

با توجه به پیچیدگی های موجود در طراحی و ساخت یخساز های قالبی ، مدت زمان تحویل با توجه به ظرفیت متفاوت می باشد. از این رو در زمان سفارش محصول، مدت زمان مورد نیاز برای تحویل یخساز اعلام خواهد شد.

در ماه های محرم و صفر به دلیل فشردگی بسیار بالایی که در سفارشات تجهیزات سرمایشی وجود دارد، مدت زمان طراحی یخسازها افزایش خواهد یافت.

یخساز پیش از تحویل به صورت کامل در حضور خریدار تست شده و سپس توسط وسایل نقلیه ی سنگین به مقصد مدنظر ارسال خواهد شد. هزینه ی ارسال باید توسط خریدار پرداخت شود.

قیمت یخساز قالبی :

قیمت یخ ساز قالبی با توجه به تجهیزات مورد استفاده در آن متغیر می باشد. اندیشه سبز بخشی مستقل برای تولید تجهیزات سرمایشی دارد و از این رو محصول در محل کارخانه طراحی و تولید میشوند. تولید در محل کارخانه سبب کاهش قیمت نهایی محصول خواهد شد.

مشاوره رایگان پیش از خرید :

یخسازهای قالبی ساختاری پیچیده دارند و بمنظور استفاده در مکان های مختلف نیازمند انجام تغییرات در مرحله ی ساخت آنها می باشد (همچون انتخاب کندانسور و موتور مناسب). از این رو شرایطی در نظر گرفته شده است تا به صورت کاملا رایگان امکان مشاوره با کارشناسان بخش فروش تجهیزات سرمایشی کارخانه اندیشه سبز برای مشتریان عزیز فراهم شود.

کارشناسان فروش تجهیزات سرمایشی اندیشه سبز سابقه ی بیش از 10 سال مشاوره به کسب و کارهای مختلف در انتخاب بهترین یخساز بخصوص یخساز های قالبی را دارا می باشند.

گارانتی و خدمات پش از فروش :

یک سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش برای تمامی یخ ساز های قالبی تولیدی کارخانه اندیشه سبز در نظر گرفته شده است. استفاده از خدمات پس از فروش طولانی مدت بخصوص در یخساز های قالبی که تجهیزاتی صنعتی می باشند، میتواند شرایط را برای خرید قطعات یخساز در سال های بسیاری پس از تهیه دستگاه فراهم آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای اطلاع از پاسخ به نظر خود، شماره همراه را در کادر زیر وارد کنید.