خرید عرق گیر به قیمت کارخانه | انواع مدل های خانگی ، کارگاهی و صنعتی | مشاوره رایگان

اندیشه سبز تولید کننده و عرضه کننده ی انواع عرق گیرهای خانگی و صنعتی می باشد. این واحد تولیدی با بهره گیری از تکنولوژی های روز جهان و استفاده از قطعات باکیفیت، عرق گیرهایی با راندمان و طول عمر بالا طراحی و تولید کرده است. تمامی عرق گیرهای اندیشه سبز 1 سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش واقعی دارند.

دستگاه عرق گیر خانگی 50 لیتری

6,000,000 تومان7,000,000 تومانخرید و توضیحات

عرق گیری به چه معناست ؟

فرایند عرق گیری شامل مجموعه اقداماتی می شود که طی آن عصاره گیاه را خارج کرده و آن را برای مصرف آماده می سازند. این فرایند از قدیم الایام و بخصوص در طب سنتی به صورت گسترده ای انجام میگرفته است. عرقیات گیاهی خلوص بالایی از گیاه را دارا می باشند و از این رو اثرگذاری آنها بسیار مناسب است.

اسانس گیری به چه معناست ؟

پس از تکمیل فرایند عرق گیری، فرایندی دیگر به نام اسانسگیری انجام میشود. طی این فرایند روغن و عصاره ی خالص گیاه از عرق جداسازی می شود. اسانس خلوص بسیار بالایی دارد و به عنوان یک ماده ارزشمند در طب سنتی ، در تولید انواع ادکلن و عطر ، تولید محصولات آرایشی و بهداشتی و … کاربرد دارد.

عرق گیر یا دستگاه تقطیر چه دستگاه می باشد ؟

عرق گیر یا دستگاه تقطیر چه دستگاه می باشد ؟ - اندیشه سبز

به منظور عرق گیری از دستگاه های مختلفی استفاده میشود که به آنها عرق گیر یا دستگاه تقطیر می گویند. فرایند کلی این نوع عرق گیری ها تبدیل بخار آب به مایع یا همان عرق است که این فرایند به اشکال مختلف و با استفاده از قطعات مختلف و متفاوتی قابل اجرا می باشد.

انواع روش های عرق گیری :

فرایند عرق گیری به صورت معمول به دو روش سنتی و مدرن تقسیم بندی می شود. روشی دیگر نیز وجود دارد که به روش آزمایشگاهی مشهور است و بیشتر در ازمایش گاه های نانو و ازمایشگاه های تولید قرص و داروهای گیاهان دارویی مورد استفاده قارر میگیرد.

مدرن : در عرق گیری مدرن از عرق گیرهای برقی یا آبی استفاده میشود. دیگ و دیگچه نیز جزوی از عرق گیرهای آبی محسوب میشود. این عرق گیرها بیشتر به صورت اتوماتیک عمل عرق گیری را انجام داده و راندمان آنها قابل مقایسه با روش های قدیمی نمی باشد.

سنتی : در عرق گیری سنتی از دستگاه های دست ساز که میتواند در مدل های مختلفی تولید شود استفاده میشود. این نوع از عرق گیرها بخصوص در تولید گلاب سنتی بسیار پرکاربرد بوده و استفاده ی گسترده ای داشته است. با ورود عرق گیرهای مدرن به بازار ، استفاده از این نوع عرق گیرها که از یک سو نیاز به کوشش بسیاری برای راه اندازی انها بود و از سویی دیگر راندمانی پایین داشتند در حال اتمام می باشد.

انواع دستگاه های عرق گیر :

از نظر نوع کاربری گلاب گیر ها و عرق گیرها به سه دسته خانگی ، کارگاهی و صنعتی تقسیم بندی میشود. هیچ محدودیتی در استفاده از تجهیزات مذکور در منازل وجود ندارد، تفاوت ها فقط به دلیل حجم بالا و قیمت متفاوت دستگاه ها می باشد.

انواع دستگاه های عرق گیر - اندیشه سبز

– دیگ عرق گیری خانگی : نمونه عرق گیرهای خانگی غالبا در اندازه ی کمتر از 100 و 150 لیتر طراحی و تولید میشود. این نوع از عرق گیرها در نمونه های برقی و آبی موجود می باشد.

– دیگ عرق گیری کارگاهی : نمونه های کارگاهی برای استفاده در کارگاه های عرق گیری مناسب است. امکان استفاده از عرق گیرهایی با ظرفیت 150 لیتری در این کارگاه ها وجود دارد.

-دستگاه عرق گیر صنعتی : در صورتی که نیاز به عرق گیری بالایی دارید، باید از دستگاه های صنعتی استفاده کنید. نمونه عرق گیرهای صنعتی نسبت به نمونه های خانگی و کارگاهی عرق بسیار باکیفیتی تولید میکنند. در عرق گیرهای صنعتی به جای جوشاندن مواد، بخار داغ را از انها عبور داده و عرق را تولید میکنند.

اهمیت جنس مخزن در عرق گیر ها :

یکی از قطعات مهم در عرق گیرها، مخزن می باشد. هر چقدر که مخزن عرق گیر کیفیت بالاتری داشته باشد، از یک سو عرق گیر طول عمر بالایی پیدا میکند، از سویی دیگر کیفیت عرق تولیدی افزایش پیدا میکند. مخزن عرق گیر گلاب گیرهای اندیشه سبز از استیل ، آلومینیوم و مس می باشد که در صورت نیاز میتوانید هر کدام از موارد بیان شده را خریداری کنید. استیل بهترین نمونه برای مخزن می باشد که قیمتی بالا دارد. مس و آلومینیوم قیمتی مشابه و کیفیتی مشابه دارند، تنها تفاوت در رنگ عرق تولیدی می باشد که در مس به سیاهی می زند.

انواع کندانسورهای مورد استفاده :

کندانسور قطعه ای بسیار مهم در عرق گیر ها می باشد. این قطعه شرایط را برای تبدیل بخار داغ به عرق فراهم میکند. از این رو یکی از مهمترین قطعات در فرایند عرقگیری کندانسور می باشد. در نمونه های خانگی از کندانسورهای برقی و آبی و در نمونه های صنعتی از کولینگ تاور ها استفاده می شود.

انواع کندانسورهای مورد استفاده - اندیشه سبز

– کندانسور برقی : کندانسور برقی دارای لوله هایی از جنس استیل ، مس یا آلومینیوم می باشد. لوله ها به صورت پیچ در پیچ داخل بدنه ی کندانسور قرار داده میشوند. این کندانسورها دارای فین هایی غالبا از جنس آلومینیوم در دور تا دور لوله ها می باشند که در انتقال بهتر و سریعتر جریان هوا موثر می باشند. مهمترین قطعه در کندانسورهای برقی فن می باشد. فن هوا را از محیط اطراف گرفته و با سرعت بسیار بالایی آن را به لوله های حاوی بخار برخورد می دهد. در این صورت دمای لوله پایین آمده و در نتیجه بخار به مایع تبدیل خواهد شد.

– کندانسور آبی : در نمونه کندانسورهای آبی، لوله ها به صورت پیچ در پیچ در داخل یک مخزن که بیشتر به صورت استوانه ای تولید میشوند قرار داده میشوند. سپس آب داخل مخزن ریخته شده و فرایند خنک سازی لوله ها انجام میگیرد. در این بین امکان اتصال مخزن کندانسور به آب شهری نیز وجود دارد تا آب تازه سبب افزایش راندمان عرق گیری شود. تجربه ثابت کرده است که میزان عرق گیری و خلوص عرق تولیدی عرق گیرهای آبی کمتر از نمونه های برقی می باشد.

– کولینگ تاور : کولینگ تاور یا برج خنک کننده وسیله ای مخصوص به منظور تولید آب خنک می باشد. این وسیله دارای تعدادی فن و پوشال می باشد. آب از قسمت فوقانی وارد دستگاه شده و از پوشالها عبور داده میشود. در این بین فن ها با سرعت بالایی به پوشال ها برخورد کرده و آب را تولید میکنند. عملکرد کولینگ تاور را میتوان مشابه با عملکرد کولرهای آبی دانست، با این تفاوت در این دستگاه ها، تولید هوای خنک به منظور خنک سازی آب اتفاق می افتد. کولینگ تاور به منظور استفاده در عرق گیرهای صنعتی طراحی و تولید شده است و مناسب استفاده برای عرق گیری در ابعاد کم نیست.

گلاب گیری با استفاده از دستگاه :

گلاب یکی از عرق های بسیار پرمصرف در ایران می باشد. گلاب در اصل عرق گل محمدی می باشد که در اصطلاح عامیانه به آن “گل آب” می گویند. گل محمدی مورد نیاز برای گل آب امکان پرورش در تمامی مناطق کشور را دارد ولی بیشتر در اصفهان و بالاخص کاشان تولید میشود. این گل محمدی نسبت به گل محمدی های مورد استفاده برای مربا و … متفاوت می باشد و طعمی تلخ تر دارد و از این رو تمامی استفاده از آن برای گلاب می باشد.

گلاب گیری با استفاده از دستگاه - اندیشه سبز

گلاب گیری در کاشان چنان ریشه دارد که در فصل مذکور ، جشنواره های مختلفی بدین منظور در این شهر برگذار می شود. گلاب های تولیدی در این شهر کیفیت بالایی داشته و بیشتر به خارج از کشور صادر می شوند. هرچقدر که کیفیت این گلاب بیشتر باشد، شانس آن برای صادرات بالاتر خواهد بود.

گلاب گیرهای سنتی به صورت دیگ های مسی بسیار بزرگ می باشند که با استفاده از لوله های مسی قطور به کندانسور متصل میشوند. کندانسور بیان شده در واقع یک دیگ کوچکتر می باشد که از مس تشکیل شده است و در داخل حوض آب قرار داده میشود. اب جاری در حوض از کنار کندانسور عبور کرده و عرق تشکیل میشود.

ناگفته پیداست که این چنین دستگاهی پرتی انرژی بالایی داشته و راندمان آن عالی نخواهد بود.

در صورت استفاده از گلاب گیر های صنعتی، راندمان به میزان قابل توجهی افزایش پیدا خواهد کرد، بدین ترتیب میتوانید محصول خود را به راحتی به کشورهای دیگر نیز صادر کنید.

کاربردهای عرق گیر :

مهمترین و بیشترین کاربرد عرق گیرها در تولید عرق گیاهان دارویی می باشد.

– عرق گیری از گلاب : عرق گیرهای صنعتی و خانگی امکان تولید گلاب با بیشترین کیفیت را دارا می باشند. دستگاه تقطیر با استفاده از کندانسورهای باکیفیت امکان عرق گیری را باکیفیت بالایی را فراهم میکند. از گلاب در مراکز مذهبی به منظور خوش بو کردن محیط ، استفاده به منظور ضدعفونی محیط و … استفاده میشود.

 – عرق گیری از رازیانه : رازیانه از جمله عرق هایی می باشد که به صورت گسترده بخصوص در بین بانوان استفاده میشود. این عرق به منظور کنترل و بهبود عملکرد هورمون های زنانه کارایی بسیار بالایی در طب سنتی دارد. هر چقدر که عرق رازیانه خلوص بالاتری داشته باشد، تاثیر استفاده از آن نیز بیشتر خواهد بود. بدین منظور استفاده از عرق گیرهای مدرن می تواند در تولید عرقی با حداکثر کیفیت کارایی بالایی داشته باشد.

– عرق گیری از کاسنی : کاسنی نیز یکی از پرمصرف ترین عرق ها در بین ایرانی ها می باشد. تاثیر مثبت عرق کاسنی بر روی بیماری های کبدی و بخصوص کبد چرب، سبب افزایش روزانه ی استفاده از آن شده است. عرق کاسنی به صورت بسته بندی شده و یا آزاد در بازار به فروش می رسد که به نوعی خریدار نه از محتویات داخل آن خبردار است ، نه به درستی از تاریخ تولید آن و شرایط نگهداری آن اطلاع دارد. از این رو شاید عرقی که شما به عنوان عرق اصل و باکیفیت مصرف میکنید، کیفیت 1 پنجاهم عرق واقعی کاسنی را نیز نداشته باشد و در نتیجه به همان میزان نیز تاثیری از آن عرق نخواهید دید.

از این رو با استفاده از عرق گیرهای خانگی برقی میتوانید به راحتی عرق های باکیفیت و با خلوص بسیار بالایی را تولید کنید.

– عرق گیری از شاتره : از دیگر عرق هایی که به منظور کمک به درمان بیماری های کبدی ، کیسه صفرا و … کاربرد دارد، عرق شاتره می باشد. همچنین از این عرق به منظور کاهش التهاب نیز به صورت گسترده ای استفاده میشود. عرق شاتره نیز همچون کاسنی، در صورتی که خلوص بالایی داشته باشد، تاثیرگذاری آن نیز بالا خواهد بود.

از این رو در صورتی که نیاز به استفاده از عرق شاتره باکیفیت دارید، بهتر است خود اقدام به عرق گیری از گیاه شاتره کنید تا حداکثر کیفیت را دریافت کنید.

عرق گیری از گیاهان دارویی : به طور کلی از تمامی گیاهان دارویی همچون بیدمشک و بادرنجبویه و خارشتر و … نیز می توان با استفاده از دستگاه های عرق گیری خانگی و صنعتی عرق گیری کرد.

افزایش کیفیت عرق تولیدی :

نکات بسیاری در افزایش کیفیت عرق تولیدی وجود دارد که توجه به آنها می تواند تاثیر بسیاری در راندمان دستگاه داشته باشد :

– استفاده از گیاه تازه : هر چقدر که گیاه تازه تر باشد، عرق تولیدی آن بیشتر و با خلوص بالاتر خواهد بود.

– شستشوی دستگاه پیش از مصرف : پیشنهاد میشود که حتما پیش از عرق گیری، تجهیزات عرق گیر را کامل بشورید. بخصوص اگر از مواد عرق گیری مختلفی استفاده میکنید، پیشنهاد میشود حتما حتما در انتهای هر دوره به خوبی دستگاه را بشورید.

– شعله را زیاد نکنید : شعله ای که زیر مخزن وجود دارد را به هیچ وجه در مقدار بسیار بالا قرار ندهید . شعله را روی مقدار آروم بگذارید تا اساره گیری به بهترین شکل ممکنه انجام شود.

– برق کندانسور : برق کندانسور عرق گیر را مستقیما از کنتور بکشید تا هیچ افت فشاری به آن وارد نشود و با تمام قدرت کار خود را انجام دهد.

– کندانسور باکیفیت : از کندانسورهای باکیفیت که فن هایی با برندهای شناخته شده دارند استفاده کنید.

خرید بهترین عرق گیر با مشاوره رایگان :

انتخاب بهترین عرق گیر کاملا بستگی به نیاز شما دارد. با توجه به میزان عرقی که نیاز به تولید آن دارید، ظرفیت مخزن عرق گیر تعیین میشود. با مشخص شدن ظرفیت امکان مشخص شدن نوع صنعتی یا خانگی عرق گیر مشخص خواهد شد . سپس می توانید بین عرق گیرهای برقی یا آبی بهترین گزینه را متناسب با ظرفیت مدنظر خود انتخاب کنید.

گاهی موارد ممکن است تنوع بالای عرق گیرها سبب سردرگمی خریداران شود، از این رو پیشنهاد میشود به منظور رفع این موانع، با کارشناسان اندیشه سبز در تماس باشید . کارشناسان اندیشه سبز با بیش از 10 سال سابقه ی مشاوره به هزاران کسب و کار مختلف ، اماده ی ارائه ی مشاوره ی کاملا رایگان به منظور انتخاب بهترین عرق گیر می باشند. بدین منظور میتوانید با شماره های موجود در انتهای سایت در ارتباط باشید.

قیمت عرق گیر تولیدی کارخانه اندیشه سبز :

قیمت عرق گیر بستگی به نوع صنعتی یا خانگی عرق گیر ، جنس مخزن و کندانسور و تکنولوژی های به کار رفته در عرق گیرها دارد.

خرید از اندیشه سبز به دلیل اینکه خرید مستقیم از تولید کننده صورت میگیرد، کف قیمت بازار خواهد بود و از این رو بهترین انتخاب برای مشتریان قلمداد خواهد شد. از سویی دیگر امکان جایگزینی قطعات مختلف بنابرسفارش کاربر نیز وجود دارد که بدین منظور میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید .

گارانتی و خدمات پس از فروش واقعی :

یک سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش برای تمامی عرق گیرهای خانگی و صنعتی اندیشه سبز در نظر گرفته شده است. با استفاده از خدمات پس از فروش 10 ساله، امکان تهیه قطعات در سال های پیش از خرید آن به راحتی مقدور خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای اطلاع از پاسخ به نظر خود، شماره همراه را در کادر زیر وارد کنید.