فروش هیتر گلخانه | قابل استفاده در گلخانه گوجه ، خیار ، فلفل دلمه ای ، گیاهان زینتی و …

هیتر یا بخاری گلخانه، ابزاری به منظور افزایش دمای محیط گلخانه در فصول سرد سال می باشد. اندیشه سبز نزدیک به 3 دهه می باشد که در تولید انواع سیستم های گرمایشی گلخانه ای فعالیت دارد و از این رو هیترهایی با ظرفیت های مختلف برای گلخانه های کوچک و بزرگ طراحی و تولید کرده است.

انواع هیتر مورد استفاده در گلخانه ها  :

انواع هیتر مورد استفاده در گلخانه ها - اندیشه سبز

یکی از مهمترین موارد در انتخاب هیتر گلخانه ای ، توجه به نوع سوخت آن می باشد. با این که سوخت های مختلف در کشورمان به نسبت قیمتی پایین دارند، ولی در اشل مصرف صنعتی ممکن است دسترسی به برخی از سوخت ها آسان تر از بقیه باشد که در نتیجه سبب جهت دهی به انتخاب بهترین هیتر خواهد شد :

هیتر های گازی گلخانه :

مرسوم ترین نوع هیترهای گلخانه ای هیترهای گازی می باشند. بخاری های گازی با استفاده از گاز شهری و یا حتی با استفاده از گاز مایع قابل راه اندازی می باشند. با توجه به قیمت ارزان گاز و در دسترس بودن آن، این نوع هیترها بسیار متداول شده اند. هیترهای گازی دارای ظرفیت های مختلفی می باشند، ظرفیت ها از یک سو به میزان گرمای تولیدی اشاره دارد و از سویی دیگر به میزان هوادهی دستگاه بستگی دارد.

هیترهای گازی ، به منظور خروج گاز از محیط باید دارای یک دودکش باشند ، چرا که تولید هوای پاک در گلخانه ها امری بسیار ضروری می باشد.

هیترهای گازوئیلی گلخانه :

در هیترهای گازوئیلی ، از سوخت گازوئیل برای تولید گرما استفاده می شود. هیترهای گازوئیلی نیز بسته به موقعیت محل گلخانه ها و اینکه آیا به گاز شهری دسترسی وجود دارد یا خیر ، انتخاب میشوند.

هیترهای گازوئیلی گلخانه - اندیشه سبز

در بخاری های صنعتی گازوئیلی کیفیت سوخت مصرفی نیز اهمیت دارد و در صورتی که از سوختی با کیفیت پایین استفاده شود نیاز به سرویس دهی افزایش پیدا خواهد کرد.

هیترهای برقی گلخانه :

بخاری های برقی کمتر در گلخانه های بزرگ مورد استفاده قرار میگیرند. به نسبت گاز و گازوئیل ، برق قیمت بالاتری دارد و از این رو هزینه ی صرف شده برای سوخت دستگاه به میزان قابل توجهی افزایش پیدا خواهد کرد.

از بخاری های برقی در گلخانه های خانگی ، یا بخش های خاصی از گلخانه ها که به عنوان آزمایشگاه یا محل نگهداری گیاهان کلکسیونی در نظر گرفته میشود، میتوان استفاده کرد.

قطعات و تجهیزات هیترهای گلخانه اندیشه :

اندیشه سبز همانطور که اشاره شد نزدیک به 3 دهه می باشد که در طراحی و تولید تجهیزات گرمایشی فعالیت دارد، در این بین تجربه ی بالای حاصل شده همراه با توجه به بهبود عملکرد و راندمان هیترها ، سبب تولید بخاری های صنعتی بسیار باکیفیت شده است. در ادامه به معرفی برخی از تجهیزات این هیترها می پردازیم :

– بدنه :

هیترهای گلخانه ای تولیدی اندیشه سبز، دارای بدنه ای از جنس گالوانیزه با رنگ کوره ای یا استیل می باشند. با توجه به اینکه هیترهای گلخانه ای در محیطی با رطوبت بالا قرار دارند، از این رو نیاز به استفاده از بدنه ای در آنها می باشد که مقاومت بالایی در مقابل زنگ زدگی و خوردگی داشته باشد.

اندیشه سبز بدین منظور از گالوانیزه خالص با رنگ کوره ای استفاده کرده است. رنگ کوره ای به دلیل ساختاری که دارد به میزان قابل توجهی مقاومت بدنه در مقابل زنگ زدگی را افزایش خواهد داد.

همچنین به دلیل نوع رنگ آمیزی، رنگ به صورت کامل در تمامی درزهای هیتر وارد شده و از این رو نقاط کوری برای زنگ زدگی باقی نخواهد ماند.

– شاسی :

شاسی از دیگر قسمت های مهم در می باشد چرا که در استحکام هیترهای صنعتی تاثیر مستقیمی دارد. شاسی مورد استفاده در هیترهای گلخانه ای تولیدی کارخانه اندیشه سبز، از پروفیل در اندازه های مختلف می باشد.

همچنین شاسی بیرونی از آلومینیوم با رنگ کوره ای در نظر گرفته شده است که مقاومت این هیترهای صنعتی گلخانه ای را بیشتر از پیش افزایش می دهد.

– کوره :

کوره قسمتی از هیتر های کابینتی می باشد که گرما در داخل آن تولید و به پاس های بعدی منتقل میشود. اینکه کوره ی هیتر از چه جنسی و با چه ضخامتی تولید شود بسیار مهم می باشد. اندیشه سبز در تولید کوره های هیترهای خود ، سفارش کاربر را در نظر میگیرد.

کوره هیتر های گلخانه - اندیشه سبز

این واحد تولیدی بسته به نوع هیتر، از استیل نگیر غیرمغناطیسی یا گالوانیزه خالص، برای کوره استفاده میکند. طول عمر کوره نسبت به گالوانیزه بسیار بالا می باشد و از این رو پیشنهاد میشود از این آلیاژ در کوره استفاده شود.

طول کوره و ارتفاع آن کاملا بستگی به ظرفیت گرمایشی هیتر گلخانه ای دارد.

بر روی هیترهای گلخانه ای تولیدی اندیشه سبز، یک چشمی نیز قرار داده شده است که به منظور مشاهده ی داخل کوره و تنظیم زاویه ی برخورد شعله مورد استفاده قرار میگیرد.

– لوله های انتقال و کلکتور :

پس از خروج گرما از کوره ، گرما وارد کلکتور میشود و از طریق آن وارد لوله های انتقال حرارت میشود. لوله های انتقال حرارت بسته به نوع دستگاه دارای جنس و اندازه ی مختلفی می باشند. همچنین کلکتور نیز شرایط مشابهی دارند و در نمونه های صنعتی کلکتور اول از استیل نگیر غیرمغناطیسی در نظر گرفته میشود.

– تعداد پاس در هیترهای گلخانه :

تعداد پاس به ظرفیت گرمایشی هیتر گلخانه و طراحی آن بستگی دارد. استاندارد پاس در هیترهای گرمایشی گلخانه 3 پاس می باشد. این مورد در هیتر هایی با ظرفیت مختلف متفاوت می باشد.

– فن هیتر :

فن از جمله مهمترین قسمت ها در هیترهای گرمایشی گلخانه ای می باشد. بسته به ظرفیت تولید گرمای دستگاه، تعداد فن در هیترهای کابینتی گلخانه ای متغیر است. فن ها می تواند به صورت 3 فاز یا تک فاز در هیتر های کابینتی قرار داده شود.

فن هیتر - اندیشه سبز

فن های 74 سانتی معمولترین فن ها در هیترهای بزرگ بوده و فن های 60 سانتی در دستگاه های کوچک مورد استفاده قرار میگیرد.

مشخصه ی اصلی فن دبی هوایی یا همان هوایی می باشد که توسط فن جابجا می شود. این میزان هوا از محیط دریافت شده و توسط فن از لوله های داخل دستگاه عبور داده میشود و در از خروجی دستگاه به بیرون منتقل میشود. امکان قرار دادن فن در قسمت بالایی ، بغل و پایینی وجود دارد که در زمان سفارش می توانید موارد مدنظر خود را عنوان نمایید.

– تابلو برق :

تابلو برق های مورد استفاده در هیترهای صنعتی گلخانه تولیدی اندیشه سبز، از نوع تمام اتوماتیک با تجهیزات درجه یک می باشد. در این تابلو برق های از فیوزهای باکیفیت ، ترمینال RTP، سیستم سیم کشی استاندارد و … استفاده شده است.

– ترموستات فن :

بر روی تابلو برق هیترهای گلخانه اندیشه سبز یک ترموستات فن قرار داده شده است که دمای مورد نیاز برای شروع به کار فن را مشخص می کند.

– تنظیم دمای محیطی :

هیترهای گلخانه اندیشه سبز امکان اتصال به ترموستات محیطی را دارا می باشند. ترموستات توانایی اندازه گیری دمای محیط را دارد. کاربر یک دمای مشخصی را بر روی ترموستات مشخص میکند، سپس ترموستات دمای محیطی را با دمای اندازه گیری شده توسط کاربر مقایسه کرده و اگر دما در بازه ی کمتر قرار گیرد  دستگاه به کار ادامه میدهد، اگر دما از محدوده بالاتر رود، دستگاه به حالت اماده باش رفته و خاموش میشود. به طور کلی استفاده از این قابلیت سبب کاهش مصرف انرژی و افزایش طول عمر هیتر گلخانه خواهد شد.

سیستم امنیتی 4 مرحله ای :

هیترهای گلخانه ای تولیدی اندیشه سبز دارای 4 مرحله سیستم امنیتی قوی می باشند. این چهار مرحله شامل موارد زیر می باشد :

– فیوز کم آمپر : فیوزهای کم آمپر، از بروز مشکلات ناشی از نوسانات برقی در داخل هیتر جلوگیری میکند.

– ترمینال RTP : استفاده از ترمینال RTP سبب می شود که اگر به هر دلیلی فیوز کم آمپر موفق به جلوگیری از نوسانات برق نشد، این بخش از ایجاد مشکل برای هیتر جلوگیری کند.

– ترموستات کوره : ترموستاتی به منظور کنترل دمای کوره در دستگاه قرار داده شده است. این ترموستات می تواند از افزایش بیش از حد دمای کوره جلوگیری کرده و از ایجاد آسیب به دستگاه جلوگیری کند.

سوپاپ اطمینان : سوپاپ اطمینان یا دریچه افنجاری در مواقعی که فشار داخل کوره بیش از حد باشد، فشار مذکور را کاهش میدهد تا از ایجاد مشکل برای هیتر جلوگیری کند.

کاربردهای هیتر گلخانه :

کاربردهای هیتر گلخانه - اندیشه سبز

هیتر های گلخانه تولیدی اندیشه سبز ، با توجه به تنوع در ظرفیت تولید گرمای انها، کاربردهای بسیاری در مراکز مختلف گلخانه ای دارند. از جمله ی این موارد میتوان به گزینه های زیر اشاره کرد :

– گلخانه خیار : به منظور تولید خیار در گلخانه ای ، چه در مرحله ی تولید نشاء، چه در مرحله ی رشد و گل دهی ، دمای محیطی باید به صورت کامل تنظیم شده و در کنترل اپراتور باشد. از این رو استفاده از هیترهای گرمایشی در سالن های پرورش خیار بسیار ضروری است. نوع هیتر مورد نیاز و میزان گرمای مورد نیاز آن بستگی به نیاز گلخانه دارد.

– گلخانه گوجه فرنگی : از جمله انواع گلخانه هایی که به تعداد بسیار زیادی در کشور بهره برداری شده اند، میتوان به گلخانه های گوجه فرنگی اشاره کرد. گرمایش در گلخانه های گوجه فرنگی از نظر کیفیت محصول تولیدی، گلدهی و … بسیار اهمیت دارد و عدم توجه به گرمایش صحیح می تواند سبب اسیب به گیاهان شود.

– گلخانه توت فرنگی : با توجه به محدودیت شدید تولید توت فرنگی در زمین های کشاورزی، استفاده از گلخانه های توت فرنگی اهمیت بسیار بالایی پیدا میکند. از این رو می باشد که در گلخانه های مذکور نیاز به استفاده از سیستم های گرمایشی بسیار اهمیت دارد و در میزان تولید مناسب گلخانه موثر می باشد.

– گلخانه های دیگر : از جمله دیگر گلخانه هایی که میتوان از هیترهای گلخانه ای تولیدی اندیشه سبز در آنها استفاده کرد، میتوان به گلخانه های سبزیجات ، صیفی جات همچون فلفل ، فلفل دلمه ای ، بادمجان ، کدو و … نیز استفاده کرد.

سالن های پرورش طیور : از دیگر مواردی که میتوان به آنها اشاره کرد، میتوان به گلخانه های پرورش طیور نیز اشاره کرد که در صورت عدم امکان تولید گرمای پاک توسط سایر سیستم ها، میتوان از این نوع سیستم های حرارتی استفاده کرد.

راندمان هیتر گلخانه به چه عواملی بستگی دارد ؟

راندمان تمامی هیترهای گلخانه تولیدی اندیشه سبز بالاتر از 90 درصد می باشد. از جمله مهمترین فاکتورهای تاثیر گذار در این بخاری صنعتی می توان موارد زیر را نشان داد :

– کوره و لوله ها و کولکتور : استفاده از کوره لوله ها و کلتکتورهای باکیفیت تاثیر مستقیمی در افزایش راندمان بخاری گلخانه صنعتی دارد.

– تعداد پاس: تعداد پاس هیترهای کابینتی نباید بیش از حد مجاز باشد. از این رو میتوان گفت که هیترهای گلخانه با تعداد پاس 3 تا 4 عدد مناسب می باشد. ذکر این نکته ضروری است که ممکن است در برخی از تولیدات کوره نیز به عنوان پاس اول انتخاب شود.

فاکتورهای خرید هیتر :

اگر میخواهید که بخاری صنعتی بسیار مناسبی برای گلخانه خود تهیه کنید به فاکتورهای زیر توجه کنید :

– متناسب با نیاز سالن : در صورتی که بخاری صنعتی انتخابی شما ضعیف تر از نیاز گرمایشی سالن باشد، علاوه بر کاهش قابل ملاحظه ی راندمان هیتر، مصرف انرژی نیز بیش از حد مجاز شده و آسیب به گیاهان به دلیل عدم رسیدگی دمای مناسب، حتمی می باشد.

– دستگاه کم مصرف : استفاده از هیتری که دارای قطعات با کیفیت باشد، سبب کاهش انرژی مصرفی می شود و این مورد میتواند در کاهش هزینه های جاری گلخانه بسیار تاثیر گذار باشد.

– قیمت مناسب : قیمت مناسب میتواند از جمله مهمترین فاکتورها در خرید هیتر گلخانه ی صنعتی باشد.

– دسترسی به خدمات : در انتخاب هیترهای صنعتی گلخانه ، وجود سیستم خدمات پس از فروش از طرف تولید کننده بسیار ضروری است چراکه صنعتی بودن این دستگاه ها، در سال های پس از خرید آن کاربر را نیازمند تامین قطعات خواهد کرد و دسترسی آسان به آن قطعات بسیار اهمیت دارد.

قیمت هیتر گلخانه :

همانطور که اشاره شد، قیمت از جمله فاکتورهای مهم در خرید هیترهای صنعتی گلخانه ای می باشد. هیترهای گلخانه ای اندیشه سبز به دلیل اینکه به صورت مستقیم در کارخانه اندیشه سبز تولید میشوند، قیمت پایینتری نسبت به امکانات و تجهیزاتی که در این هیترها به کار رفته است دارند و از این رو خرید این هیترهای گلخانه ای بسیار به صرفه می باشد.

گارانتی و خدمات پس از فروش :

کارخانه اندیشه سبز نزدیک به 3 دهه می باشد که در تولید انواع تجهیزات گلخانه ، شامل تجهیزات گرمایشی ، سرمایشی و تهویه و … فعالیت دارد. این واحد تولیدی در بیشتر مراکز استان های کشور دارای نمایندگی فعال فروش و خدمات پس از فروش می باشد که اماده ی خدمت رسانی به خریداران گرامی می باشند.

12 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش برای این هیتر ها در نظر گرفته شده است که شرایط را برای خدمت رسانی هر چه بهتر به مشتریان عزیز فراهم میکند.

قیمت هیتر گلخانه (بخاری گلخانه) به چه عواملی بستگی دارد ؟

قیمت هیتر گلخانه ، به ظرفیت گرمایشی ، سوخت مصرفی ، تکنولوژی های ایمنی ، بدنه و همینطور کیفیت ساخت آن هیتر گلخانه بستگی دارد. بسته به نیاز خود افدام به خرید دستگاهی کنید که نیاز شما را برطرف کند . اگر نیاز گرمایشی پایینی دارد سراغ دستگاه مناسب برای آن نیاز بروید و هیتری صنعتی با توان گرمایشی بسیار بالا خریداری نکنید .

گارانتی و خدمات پس از فروش هیتر های گلخانه اندیشه سبز چقدر است ؟

تمامی هیتر های گلخانه اندیشه سبز دارای 2 سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش می باشند.

سیستم های گرمایشی گلخانه دارای 24 ماه گارانتی معادل دو سال برای تمامی قطعات را دارا میباشند بدین معنی که هر بخشی از هیتر که دچار خرابی گردد توسط شرکت اندیشه سبز تعمیر یا تعویض خواهد شد.

همچنین تمامی محصولات دارای 10 سال خدمات پس از فروش نیز میباشند که پس از اتمام گارانتی شروع میگردد یعنی شما حتی اگر بعد از 10 سال با کارخانه سازنده تماس گرفته و خواهان قطعات یدکی محصول خود شوید در سریعتری زمان ممکن به آن دسترسی خواهید داشت.

علاوه بر این موارد شرکت اندیشه سبز دارای بیش از 100 نمایندگی در سطح ایران میباشد که میتوانند در 7 روز هفته پاسخگوی مشکلات شما عزیزان باشند. البته علاوه بر هیتر های آتش دورن از هیترجت های برقی نیز در گلخانه ها به جهت تامین گرمایش استفاده میگردد که در برخی موارد گزینه مناسبی میباشد.

امکان کسب مشاوره برای خرید هیتر گلخانه (بخاری گلخانه) صنعتی وجود دارد ؟

بله ، اندیشه سبز نزدیک به 3 دهه در تولید تجهیزات گرمایشی گلخانه فعالیت دارد و با تجربه ای گران بها ، اماده ی ارائه ی مشاوره در خصوص خرید انواع بخاری ها و هیتر های صنعتی گلخانه می باشد. برای کسب مشاوره ی رایگان با به بخش تماس با ما سایت مراجعه فرمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای اطلاع از پاسخ به نظر خود، شماره همراه را در کادر زیر وارد کنید.