تحلیل و بررسی دستگاه جوجه کشی بلدرچین دماوند

دستگاه های جوجه کشی بلدرچین دماوند

معرفی و بررسی دستگاه جوجه کشی بلدرچین دماوند

در ابتدای سخن لازم می دانم به مطالبی در مورد دستگاه های تولید شده در گروه صنعتی بلدرچین دماوند اشاره کنم. گروه سازنده بلدرچین دماوند فعالیت حرفه ایی خود را از سال 1388 با راه اندازی کارگاه صنعتی و تولیدی در زمینه ساخت دستگاه های جوجه کشی آغاز کرده است و هم اکنون در نهمین سال فعالیت خود به سر می برد که البته بیانگر تجربه، قدمت و فعالیت این گروه سازنده است و مصرف کنندگان نگران این موضوع نخواهند بود که محصولات خود را از یک شرکت پیش و پا افتاده و یا نوظهور خریداری می کنند چون این گروه سازنده به لطف اعتبار و اعتماد شما مصرف کنندگان کم کم به  اولین دهه ظهور و فعالیت خود نزدیکتر می شود ولی سوالی که در این میان مطرح است این است که چرا هنوز دستگاه های جوجه کشی تولید شده در بلدرچین دماوند صنعتی است؟ گویا هنوز نتوانسته است دست به تولید دستگاه های کوچک خانگی بزند و با توجه به انتظارات مصرف کنندگان یک نقطه ضعف تلقی می شود.

 

بر خلاف سازندگان بلدرچین دماوند در فروشگاه اینترنتی اندیشه سبز انواع ماشین آلات صنعتی پرندگان، در اندازه ها و ظرفیت های متفاوتی از دستگاه های جوجه کشی ایزی باتور و دیگر تولید کنندگان می توانید مشاهده کنید.

خلاقیت در طراحی و تولید دستگاه جوجه کشی

خلاقیت در طراحی و تولید دستگاه جوجه کشی

گروه صنعتی دماوند بلدرچین ابتدای فعالیت خود را با ساخت دستگاه های جوجه کشی در کنار مهندسین زبده و کارشناسان فنی آغاز کرده است نه تنها تولید دستگاه های جوجه کشی صنعتی بلکه راه اندازی مزارع پرورش پرندگان اهلی و زینتی در تخصص این گروه صنعتی است. شایان ذکر است که شرکت دماوند بلدرچین با تولید دستگاه های جوجه کشی ارزان قیمت و ارائه آن به بازار مصرفی سیر صعودی را در این زمینه طی کرده است.

بهره گیری از سنسورهای تر و خشک، میکرو کنترلر صنعتی ، کنترل از راه دور با استفاده از تلفن همراه، استفاده از بدنه تمام فلزی با عایق بندی بدنه و …جزو تخصص های این گروه سازنده برای طراحی و تولید دستگاه های صنعتی در زمینه جوجه کشی است.تمامی محصولات دماوند بلدرچین یکسال گارانتی بی قید شرط، همراه با پنج سال خدمات پس از فروش دارند.

مساله ایی که حائز اهمیت است قیمت تمام شده محصول تولید شده است چرا که گروه صنعتی دماوند بلدرچین با بهره گیری از قطعات ایرانی توانسته است نظر بسیاری از مصرف کنندگان را برای تهیه و خرید دستگاه های ارزان قیمت خود جلب کند و در واقع با یک تیر دو نشان زده است:

 1. ارائه محصول ارزان قیمت
 2. قابل دسترس بودن تمامی قطعات استفاده شده در دستگاه جوجه کشی که در ایران موجود می باشد.

یعنی مادامی که از دستگاه استفاده می کنید اگر با خرابی یکی از قطعات مواجه شوید می توانید آن را در بازار داخلی به راحتی تهیه کرده و قطعه معیوب را عوض کنید که البته تحسین برانگیز است و خدمتی ارزشمند به تولیدات ملی

دستگاه جوجه کشی بلدرچین دماوند مدل  dq100sh

دستگاه جوجه کشی dq100sh

یک دستگاه  جوجه کشی تمام خودکار است که در لیست دستگاه جوجه کشی دماوند ارائه شده است.

مزیت ها و ویژگی های منحصر به فردی که این دستگاه دارد آن را در زمره پر طرفدار ترین  دستگاه های جوجه کشی این شرکت قرار داده چرا که با ظرفیت های مختلفی که این محصول برای جوجه کشی از تخم های نطفه دار با اندازه های متفاوت دارد به کاربر این امکان را می دهد که به تعداد 960 عدد تخم کوچک، 640 عدد تخم متوسط و 250 عدد تخم درشت پرندگانی از قبیل بلدرچین، کبک، مرغ، بوقلمون، اردک، غاز و بسیاری از پرندگان اهلی و زینتی جوجه کشی کند علاوه بر این دستگاه جوجه کشی دماوند dq100sh به سنسور تر و خشک و کنترلر صنعتی نیز مجهز است که با کمک آن دما در بهترین حالت ممکن ما بین تخم های نطفه دار جریان پیدا می کند.

خصوصیات دستگاه جوجه کشی بلدرچین دماوند

خصوصیات دستگاه جوجه کشی بلدرچین دماوند

سوالی که در این میان مطرح است این است که آیا بلدرچین دماوند می تواند قابل اعتماد باشد ؟

پاسخ به این سوال کاملا مثبت است چرا که همانطور که در مطالب قبلی به آن اشاره شد، قدمت این گروه سازنده که نزدیک به یک دهه در زمینه طراحی و ساخت ماشین های جوجه کشی فعالیت دارد و از سال 1388 تولیدات حرفه ایی خود را از یک کارگاه صنعتی آغاز کرده و همچنان در این زمینه به عنوان دومین تولید کننده در کشور و در بین مصرف کنندگان ایرانی محبوبیت و جایگاه ویژه ای دارد پس هرگز با شرکت ها پیش و پا افتاده که به تازگی و در کمتر از دو سال قد علم کرده اند قابل مقایسه نخواهد بود.

گارانتی و خدمات پس از فروش محصولات بلدرچین دماوند

گارانتی و خدمات پس از فروش محصولات بلدرچین دماوند

طبیعتا  اعتبار یک محصول در گرو گارانتی و خدمات پس از فروشی است که یک شرکت سازنده به آن خواهد داد چرا که تجربه نشان داده است برآورده کردن انتظارات مصرف کننده زمانی که محصول تولید شده یک شرکت را  خریداری می کند دینی است به گردن سازندگان تا به مشتری های خود نشان دهد ما همچنان در قبال محصولات خود متعهد هستیم و به پاس ارزشگذاری شما مصرف کننده عزیز وظیفه داریم ایرادات و اشکالات وارده را تا پایان زمان تعهدات خود رفع و رجوع و محصول را پشتیبانی کنیم.

شرکت بلدرچین دماوند هم تقریبا گارانتی و پشتیبانی محصولات خود را تا حدودی سازماندهی می کند در حقیقت گارانتی و خدمات پس از فروش به معنای واقعی هنوز در این شرکت سازماندهی نشده است و شخصی به نام جناب آقای مهندس مصلحی به عنوان مدیر تولید بلدرچین دماوند ( و یا یکی از کارکنان شرکت )  تا جایی که امکان پذیر است، پاسخگوی مشتریان خود هستند و هیچ تکنسین یا نیروی متخصص در این زمینه فعالیت ندارد.

ماشین های جوجه کشی بلدرچین دماوند گارانتی یکساله و خدمات پس از فروش پنج ساله دارند.

بدنه دستگاه جوجه کشی دماوند بلدرچین

بدنه دستگاه جوجه کشی دماوند بلدرچین

ماشین های  جوجه کشی بلدرچین دماوند با بدنه ای دو جداره از آلیاژ فلزی پوشش داده شده است و برای اینکه دستگاه عایق بندی خوبی داشته باشد ما بین دیواره های گالوانیزه را از یونولیت پر کرده اند ولی حقیقت این است که بدنه فلزی به هیچ عنوان نمی تواند دلیلی بر موجه بودن کیفیت دستگاه باشد چرا که از نظر استاندارد جهانی قابل قبول نیست و سازندگان بزرگی و برندهای معتبر جهانی چون آرکام، پیترسام، بریسنا، گروه صنعتی اسکندری، جمزوی ، اندیشه سبز و … از آلیاژهای پوششی چون PVC و یا  ABS   در طراحی و ساخت بدنه دستگاه های جوجه کشی خود استفاده می کنند.

سوالی که در این میان مطرح است این است که چرا گروه صنعتی بلدرچین دماوند پس از یک دهه تجربه در ساخت ماشین های جوجه کشی نه تنها تغییر رویه نداده است بلکه هنوز مدعی است که بدنه فلزی بهترین لایه پوششی برای ساخت بدنه دستگاه های جوجه کشی است. مطمئنا خود این شرکت به معایب بدنه های فلزی آگاه است ولی هرگز نباید به دنبال توجیه کیفیت مصالحی باشد که از نظر استاندارهای جهانی امری غیر قابل قبول است و با تبلیغات غیر حرفه ای همچنان در صدد جلوه کردن کیفیت خوب دستگاه های تولیدی شرکت خودش است . از نظر من منتقد این موضوع کاملا عوام فریبانه است و بی احترامی به شعور کسی که قصد خرید ماشین آلات این شرکت را دارد.

توصیه میکنیم ویدیو زیر را به دقت تماشا کنید:

 

همانطور که در بالا مشاهده میکنید ویدیویی ارسال از جانب یکی از تعمیرکاران دستگاه جوجه کشی حاکی از کیفیت بسیار پایین در بدنه دستگاه های جوجه کشی فلزی میباشد ، در این ویدیو با کمال تاسف دستگاه جوجه کشی بلدرچین دماوند را مشاهده میکنید که پس از گذشت چند سال دچار زنگ زدگی و پوسیدگی شده است که امکان جوجه کشی در آن دیگر وجود ندارد. توجه داشته باشید که عموماً ادعایی را میشنوید که دستگاه های جوجه کشی این مجموعه گالوانیزه است و جنس گالوانیزه ضد زنگ میباشد ، اما این چنین نیست دستگاهی که در ویدیو بالا مشاهده میکنید دقیقاً از بدنه گالوانیزه با رنگ کوره ای بهره برده است که دچار زنگ زدگی شدید شده است.

در کنار مزیت های خوب دستگاه های جوجه کشی دماوند بلدرچین ادعای  “بهترین ویژگی دستگاه جوجه کشی دماوند بدنه فلزی آن میباشد” بیشتر شبیه یک شوخی است و حتی نباید در حد یک ادعا باقی بماند. چون اگر چنین ادعای قابل قبول باشد بنده  به جرات توصیه می کنم هرگز دستگاه جوجه کشی با بدنه فلزی را نخرید.

موضوع دیگری که درباره بدنه دستگاه های جوجه کشی بلدرچین دماوند حائز اهمیت است استفاده از یونولیت ما بین دیواره های بدنه است که به غیر از شرکت دماوند برخی از سازنده های دستگاه های جوجه کشی در ایران برای عایق بندی ماشین ها از آن استفاده می کنند ولی مطمئنا هیچ کدام از این گروه های سازنده به آلودگی هایی که در طول چند دوره از جوجه کشی در لابه لای این عایق ها به وجود می آید اشاره ای نمی کنند. به چند دلیل موجه برای اثبات این ادعا اشاره می کنم:

 • دما و رطوبتی که برای رشد تخم های نطفه دار لازم است (37 درجه دما و رطوبت 50-60 درجه ایی ) بهترین بستر برای رشد انواع باکتری ها و میکروب های عفونتی است.
 • حدفاصل لایه های پوششی آنقدر کم است که به هیچ عنوان کاربر نمی تواند آنها را ضدعفونی کند.
 • بعد از چند دوره جوجه کشی باکتری ها در جایی که بستر سازی کرده اند شروع به تکثیر شدن می کنند.

و این یعنی پایان عمر دستگاه جوجه کشی با بدنه فلزی که به این طریق عایق بندی شده است و طبیعتا مصرف کننده این نوع دستگاه ها بعد از چند دوره جوجه کشی موفق با ضررهای هنگفتی مواجه خواهد شد که بزرگترین دلیل فلزی بودن بدنه های دستگاه های جوجه کشی است.

ضمن اینکه قسمت بیرونی بدنه دستگاه جوجه کشی دماوند بلدرچین  با رنگ کوره ایی پوشش داده شده است و خاصیت ضد زنگ و ضد خش بودن را داراست ولی این ظاهر ماجراست چرا که داخل دستگاه بدون رنگ است و در برابر رطوبت بسیار آسیب پذیر خواهد بود و بدون شک با گذشت زمان پوسیده می شود.

از طرفی این بدنه های فلزی ضخامت کمتری دارند و هرگز نمی توان ادعا کرد که نقش مهمی در هدر نرفتن گرما خواهند داشت بلکه برعکس انرژی مصرفی برای تولید دمای مورد نیاز برای تخم های نطفه دار در این نوع بدنه بسیار بالاتر است و از نظر اقتصادی موجه نخواهد بود.

همچنین سوراخ هایی که در بدنه دستگاه های جوجه کشی فلزی برای فن تهویه و رطوبت ساز التراسونیک تعبیه شده محل ورود باکتری ها و آلودگی است که سلامت تخم های نطفه دار را تضمین نمی کند و کاملا غیر استاندارد و غیر بهداشتی است.

 ولی چرخ های تعبیه شده در قسمت تحتانی دستگاه که برای نقل و انتقال استفاده می شود تقریبا نزدیک به استاندارهای موجه است و قادر است وزن سنگین دستگاه ها را بدون در رفتگی یا شکستگی تحمل کند.

بهره گیری از بدنه فلزی برای ساخت دستگاه های جوجه کشی نقش مهمی در ارزان بودن محصول تولید شده بلدرچین دماوند دارد و برای مصرف کنندگانی که قدرت خرید دستگاه های با کیفیت که بدنه آنها از پی وی سی ساخته شده و طبیعتا نسبت به سایر دستگاه های جوجه کشی گران تر هستند، می تواند گزینه مناسب و بهتری باشد.

درب دستگاه جوجه کشی دماوند بلدرچین

شرکت بلدرچین دماوند از یک شیشه بسیار شفاف برای در دستگاه جوجه کشی استفاده کرده است که به راحتی محتویات داخل دستگاه و شرایط قرار گرفتن تخم به خوبی قابل رویت است و کمکی که می کند این است که دیگر نیازی به باز و بسته کردن در دستگاه وجود نخواهد داشت و تخم های نطفه دار دچار شک دمایی نمی شوند.

تنها ایراد این درهای شیشه رنگ آنهاست چرا که نورهای مضر به راحتی از این شیشه ها عبور می کنند و سلامت تخم های نطفه دار را به خطر می اندازند اگر شیشه ها رنگ تیره تری داشتند بسیار مناسب تر بود هرچند اگر این دستگاه ها هم در جایی قرار داشته باشند که در معرض شدید نور مستقیم آفتاب قرار نگیرند در عملکرد دستگاه و سلامت تخم ها هیچ اتفاقی نخواهد افتاد.

مقاله بهترین درب دستگاه جوجه کشی کدام است را مطالعه کنید.

سیستم تنظیم رطوبت و سنسور ماشین جوجه کشی بلدرچین دماوند

رطوبت ساز ماشین جوجه کشی بلدرچین دماوند

در طراحی و ساخت دستگاه های جوجه کشی این شرکت از دو سنسور NTC برای تنظیم دما و رطوبت مورد نیاز برای تخم های نطفه دار بهره گرفته اند که یکی از این سنسورها با یک فیلتر کمکی به منبع اب وصل می شود و  سامانه رطوبتی از طریق فیلترها به سطح تخم های نطفه دار نفوذ پیدا می کند و با استفاده از جدول استوکیومتری مقدار رطوبت  قابل حدس و اندازه گیری است. شاید از نظر حرفه ای تاثیر منفی بر روی تخم های نطفه دار نگذارد ولی هرگز با حسگرهای دیجیتالی SHT سنسورین سوئیس که از دقت بسیار بالایی برخوردارند قابل مقایسه نخواهند بود.

سنسور بعدی که وظیفه تامین دما را بر عهده دارد در بیرون از دستگاه و در مجاورت هوا قرار می گیرند و دمای خشک را تخمین می زند.

یکی دیگر از دلایل ارزان بودن دستگاه بهره گیری از همین روش و  عدم نیاز به استفاده از سنسور رطوبت ساز  است چرا که سنسور دمایی عمر مفید تری در مقایسه با سنسور رطوبتی دارد .

ولی مهمترین موضوع که تامل برانگیز است و منجر فاجعه خواهد بود خارج شدن دستگاه از حالت کالیبره است . اگر دستگاه با کمترین تلورانس دمایی مواجه شود بدون شک ادامه حیات برای تخم های نطفه دار غیر ممکن خواهد بود چرا که مقدار رطوبت در داخل دستگاه افزایش پیدا می کند و راهی برای جبران نخواهد بود.

البته اشاره بررسی این موضوع هرگز زیر سوال بردن این روش نیست چرا که شرکت های بزرگی چون جمزوی، پیترسام هم که یک برند معتبرند دقیقا از همین روش رطوبت سازی و دمایی استفاده می کنند ولی نه با استفاده از سنسورهای بی کیفیت و غیر استانداردی چون   NTC که اگر چنین بود شهرت جهانی امروز را نداشتند.

ارزان ترین حسگری که در جهان وجود دارد سنسور   NTC است که حتی از نظر بی دقتی در پایین ترین سطرهای جدول قرار گرفته است و مادامی کا از این سنسورها در دستگاه های جوجه کشی استفاده شود در هر دوره باید مجددا کالیبره شود در غیر این صورت هیچ وقت نمی توان به اندازه گیری های دمایی و رطوبتی آن اعتماد کرد  و متحمل ضررهای هنگفتی شد.

گروه صنعتی بلدرچین دماوند قبل از ارائه محصول به بازار سنسورهای دمایی و رطوبتی تعبیه شده در دستگاه های جوجه کشی خود را به کمک دماسنج تستو که مجهز به حسگر SHT است کالیبره می کند که دوام آن شاید در دو  یا سه دوره جوجه کشی کفایت کند ولی مطمئنا در دفعات بعدی نیاز به کالیبراسیون خواهد داشت.

کالیبره کردن دستگاه آن هم با استفاده از دماسنج های مخصوصی که این شرکت به کار می برد شاید برای بسیاری از مصرف کنندگان قابل تهیه و دسترسی نیست و شاید اصلا دانش کافی برای کالیبراسیون مجدد ماشین جوجه کشی که از شرکت خریداری کرده است داشته و یا نداشته باشد، باز هم دلیل موجهی برای استفاده از این سنسورهای بی کیفیت و ضعیف نخواهد بود.

این روش مادامی کار ساز است که از آن برای تامین رطوبت مورد نیاز در دستگاه های جوجه کشی با ظرفیت های بسیار بالا استفاده شود البته به شرطی که یک تکنسین متخصص و کاربلد همواره وضعیت دستگاه را کنترل کند تا در صورت بروز هر مشکلی بتواند آن را به راحتی رفع و رجوع کند و کارکرد دستگاه را تحت کنترل بگیرد. کاری که در برخی از کشورهای دنیا انجام می پذیرد.

مد تها پیش وقتی که صفحات وب سایت های متفاوت سازندگان دستگا های جوجه کشی را  زیر و رو می کردم موضوع بسیار جالبی نظر مرا جلب کرد کنجکاو شدم که آن را مطالعه کنم گویا یک جنگ مصلحتی ما بین دو شرکت  تولید کننده اتفاق افتاده بود و شرکت رقیب ( گروه صنعتی اسکندری) با انتشار یک مقاله دست به انتقاد و ایراد تراشی سنسورهای بکار گرفته شرکت رقیب یعنی ( بلدرچین دماوند) زده بود و اعلام کرده بود که سنسوری که در دستگاه های جوجه کشی بلدرچین دماوند به کار رفته از نوع  LM35 است.

بلدرچین دماوند هم طی یک مقاله بسیار طولانی دست به تخریب گروه صنعتی اسکندری زده بود و در بوق کرنا ااعلام کرده است که نه چنین مسئله ایی در کار نیست و سنسوری که ما در دستگاه های خود استفاده کرده ایم از نوع  NTC است و لا غیر هدف گروه صنعتی اسکندری صرفا جهت تخریب دستگاه های جوجه کشی ماست.

 اجازه بدهید بنده به عنوان یک منتقد جواب دندان شکن تری بدهم و آن این است که « ای کاش شرکت بلدرچین دماوند از سنسورهای  LM35 در برد دستگاه های خود استفاده می کرد» دلیلی موجهی که دارم این است، هر فردی اگر هوشمندانه برخورد کند تنها کاری که انجام می دهد این است که در صفحات گوگل یک جستجوی کوتاه در باره مقایسه و ارزش این دو سنسور NTC و LM35 انجام دهد با نتایج که بدست می آورد، صحت ادعای بنده تائید خواهد کرد و نیازی به باور کردن این سیاه بازی های مجازی و تبلیغات معکوس نخواهد داشت.

توصیه وب سایت اندیشه سبز به شما کاربران عزیز و خریداران محترم این است که بیشتر مطالعه کنید. صفحات گوگل بهترین راهنما برای بالا بردن سطح آگاهی شما عزیزان است تا در تله تبلیغاتی و ادعاهای این شرکت های منفعت طلب گرفتار نشوید. از وب سایت های معتبر و قابل اعتماد که بدون هیچ غرض ورزی دستگاه های جوجه کشی سایر شرکت ها را نقد و بررسی می کنند، محصولات خود را خریداری کنید.

نتیجه گیری

بنر بلدرچین دماوند

سنسوری که در ماشین های جوجه کشی دماوند بلدرچین تعبیه شده است، قیمت چندانی ندارد و اگر قصد خرید این دستگاه های ارزان قیمت را دارید، توصیه می کنم ابزار سنجش دمایی و کالیبراسیون مجدد این حسگرها را نیز تهیه کنید چون مطمئن باشید بعد از دو یا سه بار استفاده، نیاز دارید که دستگاه را دوباره کالیبره کنید در غیر این صورت متحمل ضررهای بسیار زیادتری در هر دوره از جوجه کشی خواهید بود.

تحلیل و بررسی دستگاه جوجه کشی بلدرچین دماوند
4.4 (87.62%) 21 votes
دیدگاه‌ها 9

*
*

  بهنام پاسخ

  امان از دست این دستگاه های اشغال بلدرچین دماوند
  واقعا دیگ خسته شدم از بس خطا داره

  ممنونم از سایت خوبتون

  علی یاری پاسخ

  دستگاه های جوجه کشی دماوند رو هم تعریف میکنن اما تا جایی که من پرسیدم فقط برای جوجه کشی از پرنده هایی مثل مرغ و بلدرچین خوبه زیاد حرفه ای نیست

  یاسر پاسخ

  تحلیل فوق العاده ای از دستگاه جوجه کشی بلدرچین دماوند بود برای دستگاه های اسکندری هم میزارید؟

   مدیر سایت پاسخ

   بله قرار بر این هست که دستگاه های جوجه کشی اسکندری رو هم آنالیز کنیم

  محمد پاسخ

  تحلیلی که شده جالب و عالی بود. چند تا سایت رو دیدم که دستگاه های جوجه کشی بلدرچین دماوند رو بررسی کردن اما این تحلیل و بررسی از همشون بهتر بود واقعاً همیشه موفق باشید یا علی

  هاشم زاده پاسخ

  البته من فکر میکنم اینقدا که شما میگین بد نباشه ، یکم شما پیاز داغش رو زیاد کردین من داشتم قبلاً از دماوند استفاده کردم تا 1 سال مشکلی به اون صورت نداشت در کل راضی بودم کارم رو را مینداخت درسته اون موقع هم بعضی ها بودن راضی نبودن ازش اما برای من خوب جواب داده

  اصغرزاده پاسخ

  من دستگاه 150 تایی دماوند رو داشتم کارش بد نبود فقط مشکل سنسور داشتم 2 سال ازش استفاده کردم چندبار سنسورش خراب شد که اونم رفع میشود مشکلی نبود. در کل دستگاه بدی نیست اما پیشنهاد هم نمیکنم. به نظر من بهترین دستگاه برای خرید آرکام هست

  میلاد حاجی زاده پاسخ

  من فکر مکینم یکی از مشکلاتی که داری صدای خیلی زیادشه که واقعاً توی خونه اذیت میکنه ، ما توی گاراژ گزاشتیم اما چون نزدیکه اذیت میکنه فکر میکنم فنش از نوع سانتریفوژ هست به همین خاطره اما منم غیر از چند بار مشکل کالیبره فعلا چیز خاصی ندیدم از این دستگاه

  علی مرادبیگی پاسخ

  زنگ زدگی بدنشو من خودم به چشم دیدم و قبول دارم اما سنسورش اونقدا هم بد نیست خوبم نیست یه چیز نرمالیه و اینم قبول دارم مثل سنسورهای بقیه دستگاه ها دقیق نیست ولی کاره مارو را میندازه
  من خودم یک مزرعه کوچیک پرورشی دارم از بلدرچی ها جوجه کشی میکنم 70 درصد راندمان رو همیشه دارم با دستگاه دماوند
  البته یکی از بستگان از کاکس ماشین و اسکندری داره دستگاه میگه کاکسش خوب در نمیاره اما اسکندری خوبه تقریبا مثل دماونده انگار
  شما خودتون چی پیشنهاد میکنید برای استفاده میتونم بپرسم؟