تحلیل و بررسی دستگاه جوجه کشی بلدرچین دماوند

دستگاه های جوجه کشی بلدرچین دماوند

معرفی و بررسی دستگاه جوجه کشی بلدرچین دماوند

در ابتدای سخن لازم می دانم به مطالبی در مورد دستگاه های تولید شده در گروه صنعتی بلدرچین دماوند اشاره کنم. گروه سازنده بلدرچین دماوند فعالیت حرفه ایی خود را از سال 1388 با راه اندازی کارگاه صنعتی و تولیدی در زمینه ساخت دستگاه های جوجه کشی آغاز کرده است و هم اکنون در نهمین سال فعالیت خود به سر می برد که البته بیانگر تجربه، قدمت و فعالیت این گروه سازنده است ، این گروه سازنده به لطف اعتبار و اعتماد شما مصرف کنندگان کم کم به اولین دهه ظهور و فعالیت خود نزدیکتر می شود .

خلاقیت در طراحی و تولید دستگاه جوجه کشی

خلاقیت در طراحی و تولید دستگاه جوجه کشی

گروه صنعتی دماوند بلدرچین ابتدای فعالیت خود را با ساخت دستگاه های جوجه کشی در کنار مهندسین زبده و کارشناسان فنی آغاز کرده است نه تنها تولید دستگاه های جوجه کشی صنعتی بلکه راه اندازی مزارع پرورش پرندگان اهلی و زینتی در تخصص این گروه صنعتی است. شایان ذکر است که گروه دماوند بلدرچین با تولید دستگاه های جوجه کشی ارزان قیمت و ارائه آن به بازار مصرفی سیر صعودی را در این زمینه طی کرده است.

بهره گیری از سنسورهای تر و خشک، میکرو کنترلر صنعتی ، کنترل از راه دور با استفاده از تلفن همراه، استفاده از بدنه تمام فلزی با عایق بندی بدنه و …جزو تخصص های این گروه سازنده برای طراحی و تولید دستگاه های صنعتی در زمینه جوجه کشی است.تمامی محصولات دماوند بلدرچین یکسال گارانتی بی قید شرط، همراه با پنج سال خدمات پس از فروش دارند.

مساله ایی که حائز اهمیت است قیمت تمام شده محصول تولید شده است چرا که گروه صنعتی دماوند بلدرچین با بهره گیری از قطعات ایرانی توانسته است نظر بسیاری از مصرف کنندگان را برای تهیه و خرید دستگاه های ارزان قیمت خود جلب کند و در واقع با یک تیر دو نشان زده است:

 1. ارائه محصول ارزان قیمت
 2. قابل دسترس بودن تمامی قطعات استفاده شده در دستگاه جوجه کشی که در ایران موجود می باشد.

یعنی مادامی که از دستگاه استفاده می کنید اگر با خرابی یکی از قطعات مواجه شوید می توانید آن را در بازار داخلی به راحتی تهیه کرده و قطعه معیوب را عوض کنید که البته تحسین برانگیز است و خدمتی ارزشمند به تولیدات ملی

دستگاه جوجه کشی بلدرچین دماوند مدل  dq100sh

دستگاه جوجه کشی dq100sh

یک دستگاه  جوجه کشی تمام خودکار است که در لیست دستگاه جوجه کشی دماوند ارائه شده است.

مزیت ها و ویژگی های منحصر به فردی که این دستگاه دارد آن را در زمره پر طرفدار ترین  دستگاه های جوجه کشی این گروه قرار داده چرا که با ظرفیت های مختلفی که این محصول برای جوجه کشی از تخم های نطفه دار با اندازه های متفاوت دارد به کاربر این امکان را می دهد که به تعداد 960 عدد تخم کوچک، 640 عدد تخم متوسط و 250 عدد تخم درشت پرندگانی از قبیل بلدرچین، کبک، مرغ، بوقلمون، اردک، غاز و بسیاری از پرندگان اهلی و زینتی جوجه کشی کند علاوه بر این دستگاه جوجه کشی دماوند dq100sh به سنسور تر و خشک و کنترلر صنعتی نیز مجهز است که با کمک آن دما در بهترین حالت ممکن ما بین تخم های نطفه دار جریان پیدا می کند.

خصوصیات دستگاه جوجه کشی بلدرچین دماوند

خصوصیات دستگاه جوجه کشی بلدرچین دماوند

سوالی که در این میان مطرح است این است که آیا بلدرچین دماوند می تواند قابل اعتماد باشد ؟

پاسخ به این سوال کاملا مثبت است چرا که همانطور که در مطالب قبلی به آن اشاره شد، قدمت این گروه سازنده که نزدیک به یک دهه در زمینه طراحی و ساخت ماشین های جوجه کشی فعالیت دارد و از سال 1388 تولیدات حرفه ایی خود را از یک کارگاه صنعتی آغاز کرده و همچنان در این زمینه به عنوان دومین تولید کننده در کشور و در بین مصرف کنندگان ایرانی محبوبیت و جایگاه ویژه ای دارد و کاملا قابل اعتماد می باشد .

گارانتی و خدمات پس از فروش محصولات بلدرچین دماوند

گارانتی و خدمات پس از فروش محصولات بلدرچین دماوند

طبیعتا  اعتبار یک محصول در گرو گارانتی و خدمات پس از فروشی است که یک گروه سازنده به آن خواهد داد چرا که تجربه نشان داده است برآورده کردن انتظارات مصرف کننده زمانی که محصول تولید شده یک گروه را  خریداری می کند دینی است به گردن سازندگان تا به مشتری های خود نشان دهد ما همچنان در قبال محصولات خود متعهد هستیم و به پاس ارزشگذاری شما مصرف کننده عزیز وظیفه داریم ایرادات و اشکالات وارده را تا پایان زمان تعهدات خود رفع و رجوع و محصول را پشتیبانی کنیم.

ماشین های جوجه کشی بلدرچین دماوند گارانتی یکساله و خدمات پس از فروش پنج ساله دارند.

بدنه دستگاه جوجه کشی دماوند بلدرچین

بدنه دستگاه جوجه کشی دماوند بلدرچین

ماشین های  جوجه کشی بلدرچین دماوند با بدنه ای دو جداره از آلیاژ فلزی پوشش داده شده است و برای اینکه دستگاه عایق بندی خوبی داشته باشد ما بین دیواره های گالوانیزه را از یونولیت پر کرده اند.

سازندگان بزرگ و برندهای معتبر جهانی چون آرکام، پیترسام، بریسنا، گروه صنعتی اسکندری، جمزوی ، اندیشه سبز و … از آلیاژهای پوششی چون PVC و یا  ABS در طراحی و ساخت بدنه دستگاه های جوجه کشی خود استفاده می کنند که نسبت به نمونه های فلزی دارای عایق بندی بهتر و طول عمر بالاتری هستند .

توصیه میکنیم ویدیو زیر را به دقت تماشا کنید:

 

همانطور که در بالا مشاهده میکنید ویدیویی ارسال از جانب یکی از تعمیرکاران دستگاه جوجه کشی حاکی از کیفیت پایین در بدنه دستگاه های جوجه کشی فلزی میباشد ، در این ویدیو  مشاهده میکنید که دستگاه پس از گذشت چند سال دچار زنگ زدگی و پوسیدگی شده است که امکان جوجه کشی در آن دیگر وجود ندارد. توجه داشته باشید که عموماً ادعایی را میشنوید که دستگاه های جوجه کشی این مجموعه گالوانیزه است و جنس گالوانیزه ضد زنگ میباشد ، اما این چنین نیست دستگاهی که در ویدیو بالا مشاهده میکنید دقیقاً از بدنه گالوانیزه با رنگ کوره ای بهره برده است که دچار زنگ زدگی شدید شده است.

موضوع دیگری که درباره بدنه دستگاه های جوجه کشی فلزی حائز اهمیت است استفاده از یونولیت ما بین دیواره های بدنه است که برخی از سازنده های دستگاه های جوجه کشی در ایران برای عایق بندی ماشین ها از آن استفاده می کنند ولی مطمئنا هیچ کدام از این گروه های سازنده به آلودگی هایی که در طول چند دوره از جوجه کشی در لابه لای این عایق ها به وجود می آید اشاره ای نمی کنند. به چند دلیل موجه برای اثبات این ادعا اشاره می کنم:

 • دما و رطوبتی که برای رشد تخم های نطفه دار لازم است (37 درجه دما و رطوبت 50-60 درجه ایی ) بهترین بستر برای رشد انواع باکتری ها و میکروب های عفونتی است.
 • حدفاصل لایه های پوششی آنقدر کم است که به هیچ عنوان کاربر نمی تواند آنها را ضدعفونی کند.
 • بعد از چند دوره جوجه کشی باکتری ها در جایی که بستر سازی کرده اند شروع به تکثیر شدن می کنند.

قسمت بیرونی دستگاه های بلدرچین دماوند دارای رنگ کوره ای می باشد و در نتیجه در مقابل هرگونه زنگ زدگی مقاوم است ، اما قسمت داخلی فاقد این نوع رنگ می باشد .

 چرخ های تعبیه شده در قسمت تحتانی دستگاه که برای نقل و انتقال استفاده می شود نزدیک به استاندارهای موجه است و قادر است وزن سنگین دستگاه ها را بدون در رفتگی یا شکستگی تحمل کند.

بهره گیری از بدنه فلزی برای ساخت دستگاه های جوجه کشی نقش مهمی در ارزان بودن محصول تولید شده دارد و برای مصرف کنندگانی که قدرت خرید دستگاه های با کیفیت که بدنه آنها از پی وی سی ساخته شده و طبیعتا نسبت به سایر دستگاه های جوجه کشی گران تر هستند، می تواند گزینه مناسب و بهتری باشد.

درب دستگاه جوجه کشی دماوند بلدرچین

گروه بلدرچین دماوند از یک شیشه بسیار شفاف برای در دستگاه جوجه کشی استفاده کرده است که به راحتی محتویات داخل دستگاه و شرایط قرار گرفتن تخم به خوبی قابل رویت است و کمکی که می کند این است که دیگر نیازی به باز و بسته کردن در دستگاه وجود نخواهد داشت و تخم های نطفه دار دچار شک دمایی نمی شوند.

یکی از مشکلاتی که شیشه های شفاف می توانند داشته باشند عدم جلوگیری از ورود نورهای مضر برای تخم های نطفه دار می باشد . در نتیجه بهتر است گروه های تولید کننده ی دستگاه های جوجه کشی از شبشه های مخصوص که از ورود نورهای مضر جلوگیری می کنند استفاده کنند.

مقاله بهترین درب دستگاه جوجه کشی کدام است را مطالعه کنید.

سیستم تنظیم رطوبت و سنسور ماشین جوجه کشی بلدرچین دماوند

رطوبت ساز ماشین جوجه کشی بلدرچین دماوند

در طراحی و ساخت دستگاه های جوجه کشی این گروه از دو سنسور NTC برای تنظیم دما و رطوبت مورد نیاز برای تخم های نطفه دار بهره گرفته اند که یکی از این سنسورها با یک فیلتر کمکی به منبع اب وصل می شود و  سامانه رطوبتی از طریق فیلترها به سطح تخم های نطفه دار نفوذ پیدا می کند و با استفاده از جدول استوکیومتری مقدار رطوبت  قابل حدس و اندازه گیری است. شاید از نظر حرفه ای تاثیر منفی بر روی تخم های نطفه دار نگذارد ولی هرگز با حسگرهای دیجیتالی SHT سنسورین سوئیس که از دقت بسیار بالایی برخوردارند قابل مقایسه نخواهند بود.

سنسور بعدی که وظیفه تامین دما را بر عهده دارد در بیرون از دستگاه و در مجاورت هوا قرار می گیرند و دمای خشک را تخمین می زند.

یکی دیگر از دلایل ارزان بودن دستگاه بهره گیری از همین روش و  عدم نیاز به استفاده از سنسور رطوبت ساز  است چرا که سنسور دمایی عمر مفید تری در مقایسه با سنسور رطوبتی دارد .

در چنین دستگاه هایی لزوم توجه و بررسی مداوم دما و رطوبت وجود دارد چراکه این سنسورها نیازمند کالیبراسیون مداوم بوده و عدم توجه به این مورد سبب از کالیبره خارج شدن سنسور و ایجاد مشکل در سنجش دما و درنتیجه خسارت هنگفت به استفاده کننده خواهد بود .

گروه صنعتی بلدرچین دماوند قبل از ارائه محصول به بازار سنسورهای دمایی و رطوبتی تعبیه شده در دستگاه های جوجه کشی خود را به کمک دماسنج تستو که مجهز به حسگر SHT است کالیبره می کند که دوام آن شاید در دو  یا سه دوره جوجه کشی کفایت کند ولی مطمئنا در دفعات بعدی نیاز به کالیبراسیون خواهد داشت.

کالیبره کردن دستگاه آن هم با استفاده از دماسنج های مخصوصی که این گروه به کار می برد شاید برای بسیاری از مصرف کنندگان قابل تهیه و دسترسی نیست و شاید اصلا دانش کافی برای کالیبراسیون مجدد ماشین جوجه کشی که از گروه خریداری کرده است داشته و یا نداشته باشد.

این روش مادامی کار ساز است که از آن برای تامین رطوبت مورد نیاز در دستگاه های جوجه کشی با ظرفیت های بسیار بالا استفاده شود البته به شرطی که یک تکنسین متخصص و کاربلد همواره وضعیت دستگاه را کنترل کند تا در صورت بروز هر مشکلی بتواند آن را به راحتی رفع و رجوع کند و کارکرد دستگاه را تحت کنترل بگیرد. کاری که در برخی از کشورهای دنیا انجام می پذیرد.

توصیه وب سایت اندیشه سبز به شما کاربران عزیز و خریداران محترم این است که بیشتر مطالعه کنید. صفحات گوگل بهترین راهنما برای بالا بردن سطح آگاهی شما عزیزان است تا در تله تبلیغاتی و ادعاهای گروه های مختلف گرفتار نشوید. از وب سایت های معتبر و قابل اعتماد که بدون هیچ غرض ورزی دستگاه های جوجه کشی سایر گروه ها را نقد و بررسی می کنند، محصولات خود را خریداری کنید.

نتیجه گیری

بنر بلدرچین دماوند

سنسورهای مورد استفاده در ماشین های جوجه کشی بلدرچین دماوند از سنسورهای ارزان قیمت موجود در بازار می باشد . این سنسورها نیازمند کالیبراسیون در دوره های جوجه کشی می باشد که عدم توجه به کالبیراسیون می تواند زیان بالایی برای کاربران در پی داشته باشد .

تحلیل و بررسی دستگاه جوجه کشی بلدرچین دماوند
4.4 (87.62%) 21 votes
دیدگاه‌ها 10

*
*

  بهنام پاسخ

  امان از دست این دستگاه های اشغال بلدرچین دماوند
  واقعا دیگ خسته شدم از بس خطا داره

  ممنونم از سایت خوبتون

  علی یاری پاسخ

  دستگاه های جوجه کشی دماوند رو هم تعریف میکنن اما تا جایی که من پرسیدم فقط برای جوجه کشی از پرنده هایی مثل مرغ و بلدرچین خوبه زیاد حرفه ای نیست

  یاسر پاسخ

  تحلیل فوق العاده ای از دستگاه جوجه کشی بلدرچین دماوند بود برای دستگاه های اسکندری هم میزارید؟

   مدیر سایت پاسخ

   بله قرار بر این هست که دستگاه های جوجه کشی اسکندری رو هم آنالیز کنیم

  محمد پاسخ

  تحلیلی که شده جالب و عالی بود. چند تا سایت رو دیدم که دستگاه های جوجه کشی بلدرچین دماوند رو بررسی کردن اما این تحلیل و بررسی از همشون بهتر بود واقعاً همیشه موفق باشید یا علی

  هاشم زاده پاسخ

  البته من فکر میکنم اینقدا که شما میگین بد نباشه ، یکم شما پیاز داغش رو زیاد کردین من داشتم قبلاً از دماوند استفاده کردم تا 1 سال مشکلی به اون صورت نداشت در کل راضی بودم کارم رو را مینداخت درسته اون موقع هم بعضی ها بودن راضی نبودن ازش اما برای من خوب جواب داده

  اصغرزاده پاسخ

  من دستگاه 150 تایی دماوند رو داشتم کارش بد نبود فقط مشکل سنسور داشتم 2 سال ازش استفاده کردم چندبار سنسورش خراب شد که اونم رفع میشود مشکلی نبود. در کل دستگاه بدی نیست اما پیشنهاد هم نمیکنم. به نظر من بهترین دستگاه برای خرید آرکام هست

  میلاد حاجی زاده پاسخ

  من فکر مکینم یکی از مشکلاتی که داری صدای خیلی زیادشه که واقعاً توی خونه اذیت میکنه ، ما توی گاراژ گزاشتیم اما چون نزدیکه اذیت میکنه فکر میکنم فنش از نوع سانتریفوژ هست به همین خاطره اما منم غیر از چند بار مشکل کالیبره فعلا چیز خاصی ندیدم از این دستگاه

  علی مرادبیگی پاسخ

  زنگ زدگی بدنشو من خودم به چشم دیدم و قبول دارم اما سنسورش اونقدا هم بد نیست خوبم نیست یه چیز نرمالیه و اینم قبول دارم مثل سنسورهای بقیه دستگاه ها دقیق نیست ولی کاره مارو را میندازه
  من خودم یک مزرعه کوچیک پرورشی دارم از بلدرچی ها جوجه کشی میکنم 70 درصد راندمان رو همیشه دارم با دستگاه دماوند
  البته یکی از بستگان از کاکس ماشین و اسکندری داره دستگاه میگه کاکسش خوب در نمیاره اما اسکندری خوبه تقریبا مثل دماونده انگار
  شما خودتون چی پیشنهاد میکنید برای استفاده میتونم بپرسم؟

  امید هژبر پاسخ

  با سلام .من دو دستگاه ۵۸۸ تایی بلدرچین دماوند و یک ۱۲۶ تایی بلدرچین دماوند و یک ۱۲۶ تایی مشهد برق و یک ۱۲۶ تایی اسکندری و یک ۱۰ تایی کاکس ماشین که مخصوص تست گله هست دارم
  امید هژبر از مشهد