طوطی سانان, عروس هلندی, مرغ عشق

بهترین پرنده زینتی برای نگهداری در آپارتمان و منزل

بی دردسر ترین پرنده زینتی برای نگهداری در منزل - اندیشه سبز

 

اگر شما هم جزو افرادی هستید که به نگهداری حیوانات خانگی علاقه دارید پس بهتر است در خصوص بی‌ دردسر ترین پرنده زینتی برای نگهداری در منزل اطلاعاتی به دست آورید. با کمک این اطلاعات خواهید توانست بدون دردسر از یک پرنده زینتی که موجب سرگرمی و دلگرمی اعضای خانواده می‌شود نگهداری کنید.

دستگاه جوجه کشی حرفه ای 12 تایی
دستگاه جوجه کشی حرفه ای 12 تایی
» مناسب برای جوجه کشی از تخم نطفه دار پرندگان زینتی
» برخورداری از آموزش رایگان جوجه کشی
» دارای پمپ آب
قیمت : 4,970,000 تومان

بهترین پرنده زینتی برای نگهداری در خانه

امروزه نگهداری از حیوانات خانگی و پرنده‌های زینتی برای افراد بسیار سرگرم کننده شده است. اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که چندان تمایلی به نگهداری از حیواناتی چون سگ یا گربه ندارید و در عوض دوستدار پرندگان هستید، می‌توانید با انتخاب بی ‌دردسر ترین پرنده زینتی برای پرورش در منزل به راحتی از یک پرنده نگهداری کنید.

به طور کلی پرندگانی چون قناری، فنچ، مرغ مینا، طوطی و …. جزو پرندگانی هستند که نگهداری از آنها در منزل کاری راحت خواهد بود.

معرفی ۸ پرنده زینتی برای نگهداری در منزل

نگهداری از پرنده خانگی اگرچه تجربه‌ای لذت بخش و جذاب خواهد بود اما سختی‌های خود را دارد؛ به ویژه افرادی که در خصوص نگهداری از پرندگان تجربه کافی ندارند باید در انتخاب این پرنده‌ها دقت کافی داشته باشند. لازم است در ابتدا پرنده‌ای که آرام و ذاتا مهربان است را انتخاب کنید.

فنچ

اگر به دنبال بی‌ دردسر ترین پرنده زینتی برای نگهداری در منزل هستید اولین پیشنهادی که برای شما داریم فنچ است. فنچ‌ها جزو پرندگان خانگی آرام به شمار می‌روند که جثه‌ای کوچک و صدایی کم دارند.

این نوع پرنده اگرچه در طول روز سر و صدای زیادی دارد اما پرنده‌ای اجتماعی و بی‌دردسر بوده و با قیمت ارزانی که دارد به راحتی می‌توانید در آپارتمان از آن نگهداری کنید. توجه داشته باشید برای نگهداری از فنچ‌ها بهتر است آنها را به صورت دسته جمعی پرورش دهید زیرا در صورت تنها بودن ممکن است دچار افسردگی شوند.

قناری

قناری از دیگر پرندگان مناسب برای نگهداری در آپارتمان و منزل است که بهتر است به صورت انفرادی از آنها نگهداری کنید؛ زیرا این پرندگان هنگامی که با هم نوع خود در یک قفس قرار می‌گیرند علاوه بر ایجاد سر و صدای زیاد ممکن است با هم بجنگند.

صدای دلنشین قناری در محیط خانه می‌تواند برای شما جذاب و سرگرم کننده باشد. برای اینکه از صدای این پرنده لذت کافی ببرید بهتر است قناری نر را خریداری کنید.

توجه داشته باشید این پرنده بی‌دردسر دارای نژادهای متفاوتی است که پیشنهاد می‌شود در صورت تمایل قناری رسمی ایرانی را تهیه کنید.

مرغ عشق

مرغ عشق - اندیشه سبز

در معرفی بی ‌دردسر ترین پرنده زینتی برای نگهداری در منزل  گزینه دیگری که پیشنهاد می‌شود، مرغ عشق است. این پرنده آرام، باهوش و بازیگوش است که برای سرگرم شدن نیاز به اسباب بازی‌های متنوع دارد و همچنین بهتر است در طول روز چند ساعتی از قفس خود خارج شود. مرغ عشق نسبت به بعضی دیگر از پرندگان خانگی قیمت پایین‌تری دارد.

آیا می دانستید که مرغ عشق نیز قابلیت سخنگویی دارد؟ برای آموزش این مطلب، مطالعه مقاله سخنگو کردن مرغ عشق در کمترین زمان برای شما ضروری است.

طوطی برزیلی

طوطی برزیلی نیز به عنوان بی دردسر ترین پرنده زینتی برای نگهداری در منزل شناخته می‌شود. طوطی برزیلی در رنگ ها و گونه های مختلفی در ایران پرورش داده می شود. این پرنده بسیار به صاحب خود وابسته می شود و بازیگوشی زیادی دارد. در صورتی که قصد خرید یک پرنده خانگی پر جنب و جوش و باهوش را دارید، طوطی کوتوله گزینه مناسبی خواهد بود.

عروس هلندی

عروس هلندی دیگر پرنده مناسب برای نگهداری در منزل است که امروزه به یکی از پرنده‌های مورد علاقه ایرانی‌ها برای پرورش در خانه تبدیل شده است.

عروس هلندی - اندیشه سبز

این پرنده نسبت به بسیاری از پرندگان خانگی همچون کاسکو هزینه‌ها و دردسرهای کمتری دارد و به علاوه توانایی صحبت کردن و سوت زدن نیز خواهد داشت. این پرنده که در لیست بی ‌دردسر ترین پرنده زینتی برای نگهداری در منزل قرار می‌گیرد نژادهای گوناگونی دارد.

شما به راحتی می توانید این پرنده را دستی و رام کنید تا بر روی دست شما نشسته و شیرین کاری هایی را به او بیاموزید. برای این منظور مقاله رو به رو را مطالعه کنید : آموزش رام و اهلی کردن عروس هلندی

کاسکو

کاسکو یکی دیگر از گزینه‌های مناسب برای نگهداری در خانه می‌باشد که جزو پرنده‌های خانگی باهوش به شمار می‌رود. البته لازم است چند ساعت از روز خود را به آموزش این پرنده اختصاص دهید و حتماً از غذای مخصوص برای این پرنده استفاده کنید. از طرفی باید توجه داشته باشید که این پرنده خانگی صدای نسبتا بلندی دارد.

طوطی کاسکو هوش یک کودک چهار ساله را داشته و به راحتی سخنگو می شود، برای سخنگو کردن این پرنده مقاله ” چطور به کاسکو حرف زدن بیاموزیم؟ ” را تا انتها مطالعه کنید.

کاکادو

کاکادو نیز پرنده‌ای مناسب برای نگهداری در خانه و آپارتمان است که دارای هوش بالایی می‌باشد. این پرنده می‌تواند ساعت زیادی شما را سرگرم کند و چنانچه وقت کافی با این پرنده بگذرانید رابطه دوستانه و صمیمانه‌ با شما و اعضای خانواده‌تان برقرار خواهد کرد.

ملنگو

ملنگو - اندیشه سبز

ملنگو دیگر گونه طوطی است که هوش بسیار بالایی دارد و به دلیل آرام و ساکت بودن به عنوان بی دردسر ترین پرنده زینتی برای نگهداری در منزل شناخته می شود. سایز این طوطی کمی بزرگتر از عروس هلندی و کوچکتر از کاسکو است.

چنانچه چند ساعت در روز را به آموزش کلمات و ترفندهایی به این پرنده اختصاص دهید طی چند ماه کارهای جذاب و شیرین زیادی برای سرگرم کردن شما فرا خواهد گرفت. البته دقت داشته باشید اگر برای این پرنده زمان کافی نگذارید، افسرده شده و میتواند جیغ های بلندی بکشد.

سخن پایانی

تمامی پرندگانی که در این مقاله از کارخانه اندیشه سبز به معرفی آن‌ها پرداختیم بی‌ دردسر ترین پرنده زینتی برای نگهداری در منزل می‌باشند. با کمک این لیست می‌توانید بهترین پرنده را متناسب با سلیقه و شرایط خود برای نگهداری در آپارتمان و فضای بسته انتخاب کنید. البته توجه داشته باشید که این پرندگان تفاوت‌هایی با هم دارند که میتوانید با راهنمایی یک فروشنده حاذق و معتبر بهترین گزینه را انتخاب نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای اطلاع از پاسخ به نظر خود، شماره همراه را در کادر زیر وارد کنید.