دانشنامه پرندگان

تشخیص جنسیت فنچ بنگال یا پرستار | روش آسان و تضمینی

تشخیص جنسیت فنچ بنگال - اندیشه سبز

به دنبال تشخیص جنسیت فنچ بنگال هستید؟ با روش های تشخیص جنسیت فنچ بنگال نا آشنا هستید؟ از نحوه شکل بدن فنچ بنگال به دنبال تشخیص جنسیت آن هستید؟ هرچند تشخیص نر و ماده فنچ بنگالی به دلیل داشتن ظاهری مشابه سخت است اما امکان پذیر می باشد. پس با ما تا انتهای این نوشته از اندیشه سبز همراه باشید تا در این رابطه به ارائه اطلاعات مفید بپردازیم.

دستگاه جوجه کشی ارزان 12 تایی
دستگاه جوجه کشی ارزان 12 تایی
» امکان جوجه کشی از تخم فنچ
» دارای سیستم کنترل هوشمند دما
» سیستم چرخش 360 درجه
قیمت : 3,530,000 تومان

آسان ترین روش تشخیص جنسیت فنچ بنگال :

روش های بسیاری برای تشخیص جنسیت فنچ و بخصوص فنچ بنگال که به آن فنچ پرستار نیز میگویند وجود دارد که در ادامه به معرفی آنها میپردازیم :

بر اساس شکل بدن

در فنچ های بنگال بالغ، تشخیص جنسیت بر اساس ظاهر نسبتاً آسان است. نرها دارای سر و گردن سیاه و سفید با یک نقطه سیاه در وسط هستند. در حالی که ماده ها  دارای سر و گردن قهوه ای مایل به قرمز با نوارهای قهوه ای رنگ در وسط می باشند. همچنین، نرها دارای نوار سیاه در ناحیه پشت خود هستند که در ماده ها این نوار وجود ندارد.

از روی نوک

در فنچ های بنگال نر ناحیه زیر نوک پهن تر از فنچ های ماده بوده و خط نوک در جنس نر دقیقا در امتداد چشم های پرنده می باشد. این در حالی است که پرنده ماده خط نوکش در امتداد چشم ها قرار نگرفته است. 

بر اساس رفتار

در فنچ های بنگال جوان، تشخیص جنسیت بر اساس رفتار آنها صورت می گیرد. در این حالت، می توان از رفتار پرنده ها برای تشخیص جنسیت آنها استفاده کرد. فنچ های نر  جوان معمولاً پر سر و صداتر و فعال تر از ماده ها هستند.

تشخیص جنسیت فنچ بنگال بر اساس رفتار - اندیشه سبز

 

آنها همچنین بیشتر وقت خود را صرف آواز خواندن و پرواز کردن می کنند. در حالی که ماده ها معمولاً آرام تر هستند و بیشتر وقت خود را صرف خوردن غذا می کنند.

از لحاظ جثه

یکی دیگر از روش هایی که با استفاده از آن میتوان به جنسیت فنچ ها پی برد اندازه جثه آنها می باشد. معمولا فنچ های بنگال نر دارای جثه بزرگتری در مقایسه با فنچ های ماده هستند. شما میتوانید این تفاوت در اندازه را در سنین بلوغ به خوبی مشاهده کنید.

از روی دم

راهکار دیگری که توسط آن می توان از جنسیت فنچ های بنگالی مطلع شد توجه به دم آنها می باشد. اصولا فنچ های نر بنگالی دارای دم درازتری در مقایسه با فنچ های ماده هستند. تفاوت در شکل دم و اندازه نیز پس از بلوغ قابل مشاهده در این پرندگان است.

از روی آوازخوانی

در طبیعت نیز پرندگان نر از قدرت آواز خوانی مطلوبی برخوردار هستند که این مورد در فنچ های بنگال نر نیز صدق می کند به عنوان مثال پرنده های نر از آواز بلندتری به نسبت ماده ها برخوردار هستند.

بر اساس آزمایش DNA

در صورتی که روش های ذکر شده موفقیت آمیز نباشد، می توانید از آزمایش DNA برای تشخیص جنسیت فنچ بنگال استفاده کنید. این آزمایش در دامپزشکی ها انجام شده و نتایج آن معمولاً در چند روز آماده می شود. لازم به ذکر است تشخیص جنسیت فنچ های بنگال از روی ظاهر کار سختی بوده و بهترین راهکار برای تعیین جنسیت آزمایش DNA  می باشد.

نکاتی برای تشخیص جنسیت فنچ بنگال

  • برای تشخیص جنسیت فنچ بنگال جوان، باید صبور باشید تا پرنده ها بالغ شوند.
  • از آزمایش DNA برای تشخیص دقیق جنسیت فنچ بنگال استفاده کنید. 

سخن آخر

در این مقاله از اندیشه سبز در رابطه با نحوه تشخیص جنسیت فنچ بنگالی و یا نحوه تشخیص فنچ بنگالی نر از ماده مطالبی ارائه شد که میتواند برای کسب اطلاعات بیشتر برای شما مفید باشد.

⚠ هشدار : تمامی مطالب نوشته شده در این مقاله به منظور افزایش اطلاعات عمومی می باشد و نباید جایگزین نظر پزشک یا متخصص تلقی شود ⚠
دستگاه جوجه کشی 72 تایی آژاکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای اطلاع از پاسخ به نظر خود، شماره همراه را در کادر زیر وارد کنید.