طرز تهیه اسانس گل محمدی در منزل | اسانس گیری از گل محمدی در خانه

گل محمدی یکی از خوشبوترین گل‌ها به حساب می‌آید که عطر بی‌نظیری دارد. برای تهیه اسانس گل محمدی روش‌هایی مختلفی وجود دارد که بسیار ساده و آسان می باشند. شما به راحتی می‌توانید با کمترین هزینه اسانس این گل خوشبو را تهیه و از آن لذت ببرید. تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید تا به شما روش‌ها و ترفندهای اسانس گیری از گل محمدی را آموزش دهیم.

بهترین روش های اسانس گیری از گل محمدی در منزل با کمترین هزینه

گل محمدی یکی از گیاهانی است که علاوه بر عطر و بوی بی‌نظیر خواص بیشماری نیز دارد. حتما شما هم بعد از شنیدن نام گل محمدی به یاد گلاب و تهیه اسانس آن می‌افتید.

برای گرفتن اسانس این گل خوشبو روش‌هایی مختلف و آسانی وجود دارد که به راحتی در منزل می‌توانید با صرف کمترین هزینه یک اسانس طبیعی و خوشبو برای خودتان و عزیزانتان تهیه نمایید.

برای داشتن اسانس با کیفیت حتما باید گل‌برگ‌های خوب و مرغوب این گل را تهیه نمایید تا عطر و بوی بیشتر و ماندگارتری داشته باشد.

اسانس گیری گل محمدی از تقطیر گل‌برگ‌های آن با روش‌هایی مختلفی بدست می‌آید که شامل موارد زیر است:

اسانس گیری گل محمدی با روش تقطیر بدون دستگاه

اسانس گیری گل محمدی با روش تقطیر بدون دستگاه - اندیشه سبز

این روش یکی از ساده‌ترین راه کارها برای تهیه اسانس گل محمدی است که نیازی به وسایل و امکانات ویژه و خاصی ندارد.

در این روش کافیست مقدار مورد نظر از گل‌برگ‌های گل محمدی را در آب جوش ریخته و حرارت آن را بسیار کم کنید. فقط باید مقدار آب مورد استفاده دو یا سه برابر حجم گلبرگ‌ها باشد.

برای گرفتن اسانس این گل باید صبر کنید تا آب موجود در ظرف بخار شود و مقدار ناچیزی از آن داخل ظرف باقی بماند. آب باقی مانده را از صافی عبور داده و مایع باقی مانده که همان اسانس می باشد را درون شیشه مخصوص بریزید.

در این روش باید مراقب باشید که گلبرگ‌ها به جدار ظرف برخورد نکنند و نسوزند تا بوی سوختگی و نامطبوعی با اسانس تهیه شده مخلوط نشود.

اسانس گیری از گل محمدی با دستگاه گلاب گیر

می توان گفت بهترین راه برای اسانس گیری از گل محمدی بدون تخصص بالا، استفاده از دستگاه عرق گیر می باشد. برای این کار ابتدا اقدام به خرید گلاب گیر خانگی نموده و به کمک این دستگاه، از گل محمدی گلاب بگیرید.

اسانس گیری از گل محمدی با دستگاه گلاب گیر - اندیشه سبز

گل های محمدی را درون دستگاه ریخته و آن را روی حرارت قرار دهید. سپس گلاب خارج شده از دستگاه را درون ظرف شیشه ای تمیزی بریزید. این گلاب را درون یخچال قرار داده تا خنک گردد. پس از خنک شدن گلاب، مشاهده خواهید کرد که لایه روغنی باریکی در سطح آن جمع شده است.

با کمک یک قطره چکان به آرامی این لایه روغنی را برداشته و درون شیشه کوچک تیره ای بریزید. به همین راحتی اسانس گل محمدی را تهیه کرده اید.

اسانس گیری گل محمدی با استفاده از ظرف شیشه‌ای و آب جوش

یکی دیگر از روش‌های اسانس گیری گل محمدی که می‌توان به راحتی و بدون هیچ هزینه ای در منزل انجام داد، استفاده از یک شیشه شفاف و آب جوش است.

در این روش باید گل‌برگ‌های گل محمدی را درون ظرف شیشه ای بریزد و درب آن را محکم ببندید. سپس شیشه را درون ظرف آب در حال جوشش قرار دهید.

دقت کنید که حرارت زیر ظرف باید بسیار ملایم باشد تا به مرور زمان عصاره گل از آن خارج شود. بعد از گذشت ۴ الی ۶ ساعت ظرف را از روی حرارت برداشته و کنار می‌گذارید تا خنک شود.

زمانی که کاملا سرد شد درب ظرف را باز کرده و محتویات را از صافی عبور دهید. روغن موجود روی عصاره گل محمدی که همان اسانس آن است را با استفاده از یک قطره چکان جدا ‌کنید.

بیشتر بخوانید: برای آشنایی با دلایل بوی بد عرق تولید شده مقاله شیوه از بین بردن بوی بد دستگاه گلابگیری را مطالعه کنید.

اسانس گیری گل محمدی در کارگاه با دستگاه‌های صنعتی

در این روش با استفاده از دستگاه‌های صنعتی مخصوص، عمل اسانس گیری انجام می‌شود. این دستگاه که همان دستگاه گلاب گیر صنعتی می باشد، با کمک بخار آب، اسانس گل را از آن جدا می کند. به این منظور ابتدا گل برگ ها را درون مخزن پخت ریخته و درب آن را ببندید. سپس لازم است تا درون دیگ بخار نیز آب ریخته و دستگاه را روشن نمایید. آب درون دیگ بخار به جوش آمده و بخار حاصل از آن از میان گلبرگ های گل محمدی عبور میکند.

اسانس گیری گل محمدی در کارگاه با دستگاه‌های صنعتی - اندیشه سبز

بخار حاصل در حین عبور از میان گلبرگ ها، اسانس گل محمدی را به خود جذب کرده و پس از عبور از سرد کن و خنک شدن، به درون قسمت اسانس گیر میریزد. در این قسمت نیز اسانس و گلاب از یکدیگر جدا شده و اسانس گل محمدی به درون شیشه های مخصوص نگهداری اسانس ریخته می شود.

البته دقت داشته باشید که در برخی از کارخانجات با کمک دستگاه کلونجر و یا با استفاده از حلال های مخصوص هر گیاه، اسانس آن را جدا می سازند.

کلام آخر

گل محمدی یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین گیاهان در کل دنیا به حساب می‌آید که عطر بی‌نظیر و خوش بویی دارد و به همین دلیل است که همیشه افراد دنبال راهی برای گرفت عرق و اسانس این گیاه هستند.

اسانس گیری از گل محمدی بسیار آسان و راحت است فقط کافیست مقداری از گل‌برگ‌های مرغوب و خوشبوی این گل را در اختیار داشته باشید و با استفاده از روش‌های ذکر شده در این پست از کارخانه اندیشه سبز اسانس آن را تهیه نمایید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای اطلاع از پاسخ به نظر خود، شماره همراه را در کادر زیر وارد کنید.