قوی ترین عرقیات سنگ شکن برای کلیه

سنگ کلیه یکی از عارضه های رایج و ناگواری است که بر اثر عدم دفع به موقع مایعات توسط کلیه اتفاق می افتد. درصورتیکه سنگ کلیه ریز باشد، بدون دردسر توسط ادرار دفع خواهد شد. اما اگر سنگ کلیه بزرگ باشد، به راحتی دفع نشده و منجر به دردهای شکمی شدید خواهد شد. دفع سنگ کلیه به روش سنتی و با عرقیات گیاهی یک روش قدیمی و موثر است. در این مقاله سعی شده تا موثرترین و قوی ترین عرقیات سنگ شکن برای کلیه بررسی شده و معرفی شوند.

بهترین عرقیات گیاهی برای دفع سنگ کلیه

یکی از روش های کمک به دفع و بر طرف کردن سنگ کلیه، مصرف عرقیات گیاهی می باشد. عرقیات زیادی به عنوان درمان کننده سنگ کلیه معرفی می شوند که در این جا بهترین عرقیات گیاهی سنگ‌شکن را به شما معرفی خواهیم کرد.

جالب است بدانید که بهترین عرق گیاهی برای درمان بیماری ها، عرق های طبیعی و بدون نگهدارنده می باشند. از این رو توصیه می گردد اقدام به خرید دستگاه عرق گیر خانگی نموده و عرق مورد نظر را خود در منزل تهیه نمایید تا بهترین کیفیت را داشته باشد.
دستگاه عرق گیر خانگی 20 لیتری
» دارای قابلیت تولید عرق با خلوص بالا و بدون هدررفت
» مجهز به خنک کننده و کندانسور برقی
» برخورداری از دیگ عرق گیری آلومینیمی مقاوم با وزن سبک
قیمت : 3,800,000 تومان4,300,000 تومان

عرق کاسنی برای درمان سنگ کلیه

عرق کاسنی سرشار از انواع ویتامین ها، آهن، کلسیم، روی، منیزیم، پتاسیم و … است. ترکیبات منحصر به فردی که در عرق کاسنی وجود دارد، آن را به یکی از قوی ترین عرقیات سنگ شکن برای کلیه تبدیل کرده است. عرق کاسنی را بهتر است در چند نوبت در روز مصرف کرد.

عرق ریشه قاصدک

ریشه قاصدک خاصیت قوی برای دفع ادرار دارد. از آنجایی که دلیل اصلی ایجاد سنگ کلیه رسوبات ادراری است، عرق ریشه قاصدک یک گزینه مناسب خواهد بود. مصرف مرتب این عرق موجب دفع کامل ادرار و تنظیم مایعات بدن خواهد شد. بنابراین، عرق ریشه قاصدک میتواند سنگ کلیه را شکسته و به دفع آن از طریق ادرار کمک کند.

گلاب برای سنگ کلیه

گلاب برای سنگ کلیه - اندیشه سبز

گل محمدی یک تسکین دهنده و آنتی اکسیدان قوی برای بدن است. این عرق گیاهی قادر است با تحرک و افزایش ادرار، سنگ کلیه را از بین ببرد. گلاب با طعم ملایمی که دارد، معمولا برای همه افراد با همه مزاج ها مناسب است.

اگر شما هم در منزل اقدام به تهیه گلاب نموده اید و این گلاب، عطر و طعم خوبی ندارد، پیشنهاد می شود مقاله رو به رو را مطالعه نمایید : چرا گلاب خانگی بو ندارد؟

عرق زیره

اگر دنبال یکی از قوی ترین عرقیات سنگ شکن هستید که خاصیت غیرعفونی نیز داشته باشد، عرق زیره مناسب است. افرادی که سنگ کلیه دارند، بهتر است عرق زیره مصرف کنند تا سنگ کلیه آنان همزمان با ادرار دفع شود. همچنین کسانی که دچار دردهای کلیوی شده اند، عرق زیره برای آنان درمان کننده است.

عرق یونجه

عرق یونجه خاصیت فراوانی برای حفظ سلامت کلیه و پیشگیری از تشکیل سنگ کلیه دارد. همچنین این عرق قادر به از بین بردن سنگ کلیه نیز است؛ به شرطی که منظم مصرف شود.

عرق خار مریم

عرق خار مریم قادر است تمام اختلالات مربوط به کلیه و روده را درمان کند. عرق خار مریم به کمک افزایش حجم ادرار، ذرات ته‌نشین شده در کلیه را دفع میکند. بنابراین، این عرق یک گزینه مناسب برای سنگ شکنی کلیه محسوب میشود.

عرق گزنه

عرق گزنه یکی از عرقیات موثر در دفع ادرار است. این عرق با قدرتی که در ادرار آوری دارد، سموم و رسوبات کلیه را دفع میکند. با دفع این سموم در نهایت سنگ کلیه از بین رفته و کلیه پاکسازی میشود.

عرق خارخاسک

عرق خارخاسک قابلیت افزایش میزان ادرار و در نتیجه قابلیت افزایش میزان دفع آن را دارد. زمانیکه دفع ادرار در تعداد دفعات بیشتری انجام گیرد، کلیه ها پاکسازی و عاری از انباشتگی میشوند. بنابراین، عرق خارخاسک با دفع ادرار به از بین رفتن سنگ کلیه نیز کمک میکند.

عرق زنجبیل

زنجبیل گیاهی با طبع گرم است که در رفع بسیاری از اختلالات بدن موثر است. عرق زنجبیل از جمله عرقیاتی است که در درمان تمام مشکلات مربوط به کلیه کمک کننده است. مصرف مرتب این عرق قابلیت رفع سنگ کلیه را نیز داراست.

عرق خارشتر

عرق خارشتر یک عرق گیاهی مقوی با طبع گرم برای پاکسازی بدن و دفع سموم از طریق ادرار است. این عرق به خصوص برای افرادی که به دلیل سنگ کلیه احساس درد و سوزش دارند، بسیار کارساز است.

عرق گل ختمی

عرق ریشه گل ختمی موثر در افزایش حجم ادرار است. بنابراین با مصرف این عرق و با افزایش دفعات ادرار میتوان سنگ کلیه را از بین برد. این عرق در کاهش دردهای ناشی از سنگ کلیه نیز کمک میکند.

عرق هل

عرق هل از جمله قدرتمندترین عرقیات سنگ‌شکن برای کلیه است. این عرق اگر خالص بوده و کیفیت لازم را دارا باشد، تاثیر شگفت انگیزی خواهد داشت.

عرق بهارنارنج

عرق بهارنارنج بیشتر از اینکه درمان کننده سنگ کلیه باشد، پیشگیری کننده از ایجاد سنگ کلیه است. این عرق با پاکسازی کلیه و معده از رسوب مایعات، به دفع سنگ کلیه نیز کمک میکند.

عرق دم اسبی

عرق دم اسبی با پاکسازی کلیه ها از طریق ادرار آوری، سنگ کلیه را از بین میبرد. این عرق نه فقط کلیه ها، که برای تمام سیستم بدنی، خاصیت آنتی اکسیدانی دارد.

عرق شوید

شوید یک سبزی پر خاصیت است که مصرف عرق آن موجب افزایش سلامت کلیه میشود. عرق شوید عفونت های تجمیع شده در بدن را برطرف کرده و روده و کلیه را پاکسازی میکند. عرق شوید با پاکسازی کلیه، سنگ کلیه و سایر اختلالات کلیه را درمان میکند.

عرق چند گیاه برای سنگ کلیه

عرق چند گیاه برای سنگ کلیه - اندیشه سبز

گاهی به جای یک عرق گیاهی خاص، چند عرق گیاهی برای دفه سنگ کلیه با هم ترکیب میشوند. عرق چند گیاه اگر ترکیب درستی داشته باشد، یکی از قوی ترین عرقیات سنگ شکن برای کلیه خواهد بود. عرق های چند گیاه معمولا دارای مجموعه ای از خواص هستند که تاثیرگذاری دوچندانی دارند. این نوع عرقیات با بهبود سیستم گوارشی و ادراری و دفع عفونت، منجر به از بین رفتن سنگ کلیه میشوند.

یکی از این ترکیبات، ترکیب عرق خارخاسک، عرق گزنه و عرق خار شتر می باشد که درمان مناسبی برای سنگ کلیه معرفی شده است.

نحوه مصرف عرقیات سنگ شکن برای کلیه

قوی ترین عرقیات سنگ شکن برای کلیه لازم است درست مصرف شوند تا موثر واقع شوند. بنابراین آشنایی با نحوه مصرف عرقیات سنگ شکن برای کلیه بسیار ضروری است.

معمولا توصیه این است که عرقیات گیاهی به صورت ناشتا مصرف شوند. ولی اگر عرق سنگ‌شکن را به صورت ناشتا مصرف میکنید، بهتر است حجم آن کم باشد. چراکه ممکن است مصرف ناشتای عرق گیاهی منجر به سوزش یا درد معده شود.

زمان مصرف عرقیات گیاهی سنگ شکن برای کلیه

برای پیشگیری از دردهای مربوط به معده، لازم نیست عرق سنگ شکن را حتما با شکم خالی مصرف کرد. از طرفی، بعد از غذا نیز زمان مناسبی برای مصرف عرق گیاهی نیست. بهترین زمان مصرف عرقیات سنگ شکن برای کلیه همراه با غذا یا بین دو وعده غذا است. رعایت این اصل به خصوص برای عرقیات سنگین بسیار ضروری است.

مزایای عرقیات سنگ شکن برای کلیه

به طور کلی، مزایای عرقیات سنگ‌شکن برای کلیه سه مورد مهم هستند:

  • از ایجاد سنگ کلیه و یا پیشرفت سنگ کلیه پیشگیری میکنند. در حقیقت، عرقیات گیاهی عملکرد کلیه را بهبود داده و آن را از ایجاد اختلالاتی همچون سنگ کلیه حفظ میکند.
  • دردهای مربوط به سنگ کلیه را تسکین میدهند. عرقیات گیاهی معمولا و همواره به عنوان مسکن های گیاهی و سالم شناخته میشوند.
  • سنگ کلیه های ایجاد شده را از بین میبرند. عرقیات گیاهی به دفع ادرار و در نتیجه به دفع سنگ کلیه کمک میکند.

ناگفته نماند که اگر سنگ کلیه اندازه بزرگی داشته باشد، ممکن است با عرقیات گیاهی از بین نرود. این نوع سنگ کلیه ها به جایی رسیده اند که برای دفع شدن به جراحی نیاز دارند. بنابراین، اگر سابقه تولید سنگ کلیه دارید، با مصرف عرقیات سنگ شکن، از ایجاد سنگ کلیه جلوگیری کنید.

بیشتر بخوانید : جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد دستگاه های تولید عرق صنعتی روی لینک مقابل کلیک کنید : قیمت عرق گیر صنعتی

نحوه عملکرد عرقیات سنگ‌شکن برای کلیه

شاید برایتان سوال باشد که نحوه عرقیات سنگ شکن برای کلیه چگونه است و سنگ شکنی توسط عرق گیاهی چطور انجام میشود. دلیل اصلی ایجاد سنگ کلیه، عدم تخلیه کامل ترشحات ادراری و رسوب آنها در کلیه است. عملکرد عرقیات سنگ شکن بدینگونه است که سیستم ادراری را تحریک میکند و حجم ادرار را افزایش میدهد.

با افزایش میزان ادرار، رسوبات و سنگهای ایجاد شده از کلیه خارج میشوند. بدین ترتیب، مصرف مرتب عرقیات گیاهی باعث خروج به موقع ادرار و پاکسازی کلیه خواهد شد.

جمع بندی:

عرقیات زیادی با تاثیر سنگ شکنی وجود دارند. با اینحال، لازم نیست که انواع مختلف عرقیات به طور همزمان مصرف شوند. بهتر است که یک عرق سنگ شکن متناسب با مزاج را برگزید و به درمان با آن پرداخت. این عرق انتخابی میتواند خالص و یا ترکیبی باشد. توصیه میشود که درمورد انتخاب عرق گیاهی برای دفع سنگ کلیه، از یک فرد متخصص در طب سنتی مشاوره گرفت.

به یاد داشته باشیم که با مصرف به اندازه یک عرق گیاهی در طول روز، نه فقط سنگ کلیه دفع خواهد شد، که خواص مثبت فراوانی به بدن خواهد رسید.

تذکر : مطالب بیان شده در این مقاله صرفا مطالب علمی و توصیه های عمومی می باشد و به هیچ وجه نباید جایگزین نظر پزشک تلقی شود.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای اطلاع از پاسخ به نظر خود، شماره همراه را در کادر زیر وارد کنید.

سوالی داری کلیک کن 👋