اسلایسر یا رنده میوه و صیفی جات، برای اسلایس کردن انواع میوه و سبزی کاربرد دارد. این دستگاه دارای تیغه هایی برنده می باشد و به کمک این تیغه در ابعاد و اشکال مختلف، میوه را اسلایس می کند.

انواع اسلایسر

انواع اسلایسر - اندیشه سبز

اسلایسر ها به طور کلی در انواع و ابعاد مختلفی تولید می شوند. این محصولات در خانه، کارگاه و کارخانه مورد استفاده قرار گرفته و هر یک طرز کار به خصوص خود را دارد. در ادامه با انواع دستگاه خرد کن و رنده میوه از نظر نحوه عملکرد آشنا می شوید:

اسلایسر دستی

ارزان ترین اسلایسر، رنده های دستی می باشند. این دستگاه ها در انواع مختلف خلال کن، رنده چیپسی، نگینی و نواری تولید شده و معمولا برای تهیه سالاد در خانه مورد استفاده قرار میگیرند. به این وسیله ها، اسلایسر رنده ای چند کاره نیز می گویند.

خردکن کشویی دستی

خردکن کشویی دستی - اندیشه سبز

یکی از انواع خردکن های میوه خانگی که قادر است با سرعت بیشتری از نوع دستی میوه اسلایس نماید، اسلایسر های کشویی می باشند. این محصول نیز کاملا با نیروی دست کار میکند. بر روی بدنه این محصول یک دستگیره یا اهرم قرار گرفته شده است؛ این اهرم برای هل دادن میوه به سمت تیغه های برنده می باشد. به این صورت که میوه را در میان تیغه های دستگاه و اهرم قرار داده و با فشار اهرم، میوه و سبزیجات کاملا اسلایس میشوند.

اسلایسر پنوماتیک

اسلایسر پنوماتیک - اندیشه سبز

اسلایسر پنوماتیک، با کمک نیروی باد، میوه را در اشکال مختلف برش می دهد. این وسیله به پمپ باد متصل می گردد، سپس میوه درون آن جای گرفته و در میان اهرم مخصوص و تیغه های برنده قرار میگیرد. بر روی این محصول یک عدد پدال نیز نصب گشته که با فشار دادن این پدال، نیروی باد با سرعت و قدرت بالا، اهرم را فشرده و سبب می شود تا میوه کاملا برش بخورد.

اسلایسر برقی

پرکاربرد ترین اسلایسر میوه و صیفی جات، نوع برقی است. همان گونه که از نام این محصول پیدا است، نیروی برق در آن میوه را اسلایس می نماید. در این محصول، تیغه دستگاه با کمک برق حرکت کرده و میوه را به قطعات مختلف تقسیم میکند.

اسلایس کن اهرمی برقی و دستی

این محصول که در انواع برقی و دستی ساخته شده است، به کمک اهرم میوه ها را برش میدهد. در نوع برقی، تیغه با قدرت برق می چرخد و شما با اهرم مخصوص میوه را به سمت تیغه هدایت می کنید. در نوع دستی آن، شما با کمک اهرم، تیغه را چرخانده تا میوه ها در ابعاد مساوی برش بخورند.

انواع خردکن میوه از نظر کاربرد

 

انواع خردکن میوه از نظر کاربرد - اندیشه سبز

تا این قسمت با انواع خرد کن میوه از نظر نحوه کار کرد آشنا شدید؛ اما هر یک از این اسلایسر ها در چه مکانی و به چه منظوری مورد استفاده قرار می گیرند؟

اسلایسر خانگی

اسلایسر یا رنده دستی پلاستیکی و همچنین اسلایس کن های کشویی دستی برای استفاده در منزل کاربرد دارند. این محصولات قیمت مناسبی داشته و برای تهیه یک سالاد و یا خشک کردن میوه در ظرفیت کم مناسب می باشند.

اسلایسر کارگاهی

برای برش میوه در کارگاه های میوه خشک کن، تولید مربا، تهیه سالاد رستوران ها و … از اسلایسر های دستی کشویی و پنوماتیک کمک گرفته می شود. این محصولات قادرند در مدت زمان اندکی حجم قابل توجهی میوه و صیفی جات را به راحتی برش بزنند.

اسلایسر نیمه صنعتی

خردکن های نیمه صنعتی معمولا رنده های برقی کوچکی هستند که تیغه آن ها با سرعت بالا چرخیده و میوه ها را برش می زند. این دستگاه در کارگاه های بزرگ تولید میوه خشک و … کاربرد دارند.

اسلایسر صنعتی

بزرگترین و گران ترین اسلایسر ها، دستگاه های برش میوه صنعتی برقی می باشند. این دستگاه بسیار بزرگ بوده و در هر ساعت بیش از 100 کیلو گرم میوه را بسته به ابعاد، برش می زند. در بسیاری از کارخانه های تولید کمپوت، تولید مربا، تولید ترشیجات و … از اسلایسر های عظیم صنعتی بهره گرفته می شود.

انواع رنده میوه از نظر شکل برش میوه و صیفی جات

همانگونه که گفته شد، این محصولات قادرند میوه را در ابعاد و اشکال مختلف برش بزنند:

اسلایسر نگینی

تیغه های این دستگاه به گونه ای طراحی شده اند که میوه را به شکل مکعب های کوچک و نگینی اسلایس کنند.

دستگاه خلال کن

همان گونه که از نام این محصول مشخص است تمام میوه و صیفی جات را به صورت خال های ریز و درشت برش می دهد.

اسلایسر چیپسی یا حلقه ای

بیشترین کاربرد این دستگاه در کارگاه های تولید میوه خشک کن یا کارخانجات تولید چیپس می باشد. همانگونه که از نام این محصول پیدا است، میوه ها را به صورت ورقه ای و چیپسی برش می زند.

کاربرد انواع دستگاه اسلایسر یا رنده میوه و سبزیجات

انواع خردکن میوه از نظر کاربرد - اندیشه سبز

تا این قسمت از متن با انواع اسلایسر از نظر کاربرد ، نحوه عملکرد و نحوه برش آشنا شدید. هر یک از این وسیله ها در تولید محصولات متفاوتی کاربرد دارند که در این جا چند نمونه از کاربرد های این محصول بیان شده اند :

اسلایس کردن انواع صیفی جات

در کارخانجات تولید انواع کنسرو قارچ، ذرت و همچنین تولید انواع ترشیجات، از اسلایسر صیفی جات و سبزیجات استفاده می گردد. این دستگاه ها در کمترین زمان ممکن مقدار زیادی گل کلم، کرفس، خیار، زیتون، قارچ، هویج و … را در ابعاد و اندازه های مشخص برش زده و برای تولید محصولات مختلف آماده می سازد.

اسلایس میوه برای خشک کردن

میوه هایی نظری سیب، موز، توت فرنگی، آلو، انبه، نارگیل، پرتقال و … توسط اسلایسر میوه برش می خورند؛  سپس برای تولید چیپس میوه خشک، به درون انواع دستگاه خشک کن وارد می شوند. این محصول با سرعت بالایی میوه ها را به صورت چیپسی و ورقه های نازک برش می دهد.

اسلایسر تولید سیب زمینی سرخ کرده یخ زده

در کارخانه تولید بسته بندی های سیب زمینی خلالی فریز شده نیز از اسلایسر خلالی استفاده می گردد. این محصول سیب زمینی را به صورت خلال های هم اندازه برش میدهد و برای سرخ شدن و فریز شدن، آماده می کند.

خردکن تولید چیپس سیب زمینی

اسلایسر یکی از اصلی ترین دستگاه های خط تولید کارخانه های بزرگ تولید چیپس می باشد. در این کارخانه ها، سیب زمینی پس از شستشو و پوست گیری، به کمک اسلایسر های برقی صنعتی، به صورت ورقه های چیپسی بسیار نازک برش می خورد و سپس به مراحل بعدی تولید چیپس سیبزمینی ارسال می گردد.

تهیه سالاد ها

از دیگر کاربرد های این وسیله، استفاده از آن ها برای تهیه انواع سالاد می باشد. چه در خانه و چه در رستوران ها و غذا خوری ها، میتوانید با کمک یک رنده سالادی زیبا تهیه نمایید.

کاربرد در کارخانه های تولید سبزیجات فریز شده

محل دیگری که معمولا از خردکن میوه در آن استفاده می گردد، کارخانجات و کارگاه های تولید سبزیجات فریز شده است.

قیمت انواع اسلایسر

همان گونه که در ابتدای متن گفته شد، رنده های میوه و سبزیجات به انواع و اشکال مختلفی تولید می شوند. ارزان ترین نوع این محصولات، رنده های دستی پلاستیکی می باشند و گران ترین نوع آن ها نیز خردکن صنعتی کارخانجات هستند. به طور کلی قیمت اسلایسر به ابعاد، ظرفیت و جنس قطعات آن بستگی دارد.

مشاوره پیش از خرید اسلایسر

اگر قصد تهیه اسلایسر در هر ظرفیتی دارید ، توصیه می گردد با کارشناسان فروش کارخانه اندیشه سبز، تماس حاصل نمایید. کارخانه اندیشه سبز، سال ها در تولید و عرضه انواع اسلایسر ایرانی و خارجی فعالیت داشته و شما میتوانید پس از خرید دستگاه از کارشناسان مجموعه به صورت رایگان مشاوره دریافت نمایید و بهترین خرید را انجام دهید.

گارانتی و خدمات پس از فروش

تمامی اسلایسر های عرضه شده توسط اندیشه سبز از 12 ماه ضمانت نامه و 10 سال خدمات پس از فروش برخوردار می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای اطلاع از پاسخ به نظر خود، شماره همراه را در کادر زیر وارد کنید.