خرید فن گلخانه | فن و هواکش مرغداری | در سایزهای 80 تا 140 سانتیمتر

فن های صنعتی به منظور مکش ، دمش و یا ایجاد تبادل هوایی در سالن های مختلف مورد استفاده قرار میگیرند. این دستگاه ها در مدل های مختلف طراحی و تولید شده اند که کارخانه اندیشه سبز با سابقه ای نزدیک به 30 سال ، یکی از بزرگترین تولید کننده های فن های صنعتی در داخل کشور محسوب میشود.

انواع فن صنعتی :

فن های صنعتی که به آنها هواکش اگزاست نیز میگویند به منظور هواکشی و مکندگی هوا طراحی و تولید شده اند. این نوع از فن ها با استفاده از نیروی گریز از مرکز هوا را مکش کرده و از سالن به بیرون منتقل میکنند. فن اگزاست صنعتی مدلهای مختلفی دارند که از آنجمله می توان به فن های آکسیال ، سانتریفیوژی و … اشاره کرد.

انواع فن صنعتی - اندبشه سبز

-فن آکسیال : فن آکسیال که به آن فن محوری نیز گفته میشود هوا را به صورت محوری از خود عبور میدهد. به بیانی بهتر هوای عبور داده شده موازی با محور پروانه پر از آن عبور داده میشود. این نوع از فن ها معمول ترین هواکش های مورد استفاده در صنایع می باشند.

– سانتریفیوژ  : در فن های سانتریفیوژ باد مکش شده عمود بر محور پروانه از فن عبور میکند.

انواع فن تولیدی اندیشه سبز :

انواع فن تولیدی اندیشه سبز - اندیشه سبز

اندیشه سبز از جمله بزرگترین تولید کننده های فن های صنعتی در ایران می باشد که فن های آکسیال در ابعادهای مختلف را طراحی و تولید میکند.

– فن مربعی شکل (تهویه) :

فن های مربعی شکل معمول ترین نوع فن های آکسیال می باشند که به منظور استفاده در گلخانه ها ، مرغداری ها ، سالن های پرورش قارچ ، سالن های ورزشی و … کاربرد دارند. از این فن ها برای خروج هوا و همینطور استفاده در سیستم های سرمایشی همچون دیوارها های پدسلولزی استفاده میشود.

– فن دایره ای (سیرکوله) :

فن های دایره ای آکسیال عموما با نام فن سیرکوله شناخته میشوند. این فن ها در سالن های گلخانه و … از سقف آویزان شده و وظیفه ی انتقال و جابجایی هوا را در داخل سالن بر عهده دارند.

ویژگی های فن های صنعتی :

ویژگی های فن های صنعتی - اندیشه سبز

فن های صنعتی آکسیال دارای ویژگی های مختلفی می باشند که هر کدام به نوبه ی خود در عملکرد کلی فن تاثیرگذار می باشند. از جمله ی این ویژگی های می توان به موارد زیر اشاره کرد :

بدنه فن :

بدنه یا چهارچوب بخشی است که پروانه ، موتور و سایر تجهیزات در داخل آن قرار میگیرد. این بدنه از جنس استیل ، گالوانیزه و یا آلومینیوم طراحی و تولید میشوند. مقاومت بدنه در مقابل رطوبت و زنگ زدگی بخصوص زمانی که فن در محیطی با رطوبت بالا همچون گلخانه یا سالن پرورش قارچ و … قرار میگیرد اهمیت بالایی دارد.

از این رو در چنین فضاهایی باید از بدنه ای مقاوم در برابر رطوبت استفاده کرد. گالوانیزه معمولترین بدنه برای این نوع از فن ها می باشد که کیفیت و خلوص آن و همینطور نوع برش آن اهمیت بالایی دارد.

استفاده از تجهیزات CNC به منظور برش قسمت های مختلف بدنه، در تولید یک محصول یکپارچه و باکیفیت تاثیر زیادی دارد.

موتور فن :

موتور الکتریکی توان مورد نیاز برای چرخش پروانه را فراهم میکند و از این رو یکی از مهمترین قطعات در فن های صنعتی محسوب میشود.

اندیشه سبز همواره از موتورهایی با برندهای شناخته شده همچون موتوژن ، الکتروژن و … در فن های صنعتی خود استفاده میکند. استفاده از تکنولوژی های روز جهان در ساخت این موتورها، سبب شده است که از یک طول عمر موتور افزایش پیدا کند و از سویی دیگر راندمان فن بالا باشد.

قدرت موتور متناسب با اندازه ی فن تعیین میشود. توان بالای موتور میتواند در افزایش میزان هوادهی تاثیر بسزایی داشته باشد.

نوع اتصال موتور به پروانه نیز میتواند هم به صورت کوبله مستقیم انجام گیرد و هم با استفاده از تسمه پولی. استفاده از تسمه پولی در فن های صنعتی بزرگ بسیار مناسب تر می باشد چراکه فشار وارده بر موتور را نیز کاهش میدهد.

جنس پروانه :

پروانه ی فن به دلیل اینکه وظیفه ی اصلی جابجایی هوا را دارد، قطعه ای بسیار مهم محسوب میشود. نوع طراحی پروانه ، جنس بدنه ی پروانه و همینطور تعداد پره ها عواملی هستند که میتوانند به صورت مستقیم در میزان هوای جابجا شده ، صدای ایجاد شده و حتی مصرف انرژی فن صنعتی تاثیر گذار باشند.

کارخانه اندیشه سبز پروانه تمامی فن های صنعتی خود را با استفاده از تجهیزات دیجیتالی بالانس می کند. بالانس کردن پروانه ها در ایجاد حرکت یکنواخت در جابجایی هوا توسط فن تاثیر بسیاری دارد و در نتیجه بر راندمان کلی عملکرد فن های صنعتی اثر می گذارد.

دلیل اینکه پروانه فن با توده ی هوایی ارتباط کاملا مستقیمی دارد، از جنسی ساخته میشود که مقاومتش در مقابل رطوبت بسیار بالا باشد. بهمین جهت این قسمت عموما از آلومینیوم و یا استیل ساخته میشود. همچنین در برخی از نمونه ها امکان استفاده از PPG (نوعی پلی اتیلن) و یا گالوانیزه برای قسمت پروانه وجود دارد.

سرعت چرخش :

سرعت چرخش پروانه ها در وحله ی اول به موتور فن بستگی دارد. هر چقدر موتور سرعت چرخش بالاتری داشته باشد، سرعت چرخش پروانه نیز افزایش پیدا میکند. همچنین نوع طراحی پروانه ها نیز مهم می باشد، اگر پروانه ها به صورت اصولی طراحی شده باشند، میزان هوایی که از خود عبور میدهند افزایش پیدا میکند و در نتیجه سرعت چرخش بالاتری پیدا میکنند.

بالانس صحیح پروانه ها با دستگاه های دیجتالی تاثیر بسزایی در سرعت پروانه ها خواهد داشت

ذکر این نکته ضروری است که اگر بالانس پروانه ها و همینطور طراحی پره ها به گونه ای نادرست انجام گیرد، فشار وارده بر موتور افزایش یافته و در نتیجه طول عمر آن کاهش پیدا خواهد کرد.

برق مصرفی :

نوع برق مصرفی فن های صنعتی میتواند تک فاز یا 3 فاز باشد. این مورد بستگی به قدرت موتور و همینطور سفارش مشتری دارد. موتورهای سنگین که با برق 3 فاز صنعتی کار میکنند شدت جریان بالاتری داشته و امکان اینکه راندمان بالایی را بهمراه داشته باشند بالا می باشد.

کاربردهای فن و هواکش صنعتی :

کاربردهای فن و هواکش صنعتی - اندیشه سبز

همانطور که در تعریف این نوع از فن ها بیان شد، این فن ها به منظور هواکشی و انتقال هوا در سالن های مختلف قابل استفاده می باشند. برخی از متداولترین کاربردهای فن های صنعتی را در ذیل بیان میکنیم :

فن و هواکش گلخانه :

گیاهان نیاز به هوای تازه دارند و گردش هوا در داخل هر گلخانه ای بسیار مهم می باشد. این مورد بخصوص در فصول گرم سال که هوای گرم در داخل گلخانه به دام می افتد بسیار مهم است و عدم استفاده از فن ها سبب خسارت جبران ناپذیری خواهد شد.

فن های 100 ، 120 و 140 سانتیمتری در داخل گلخانه ها به منظور هواکشی استفاده میشود. همچنین انواع فن های سیرکوله به منظور جابجایی هوا در بین قسمت های مختلف گلخانه مورد استفاده قرار میگیرد.

فن و هواکش مرغداری :

سیستم تنفسی پرنده ها نسبت به هوای گرم حساس بوده و نیاز مبرمی به هوای تازه دارد. از این رو در داخل گلخانه ها از سیستم های تهویه مختلفی همچون فن ها استفاده میشود. فن های اکسایل در انواع اندازه ها با توجه به نوع طراحی سالن مرغداری قابل استفاده می باشد. از این فن ها بیشتر به عنوان مکنده ی هوا به بیرون از مرغداری استفاده میکنند.

فن و هواکش سالن های ورزشی :

در سالن های ورزشی به منظور خارج کردن هوا از داخل سالن و ورود هوای تازه از فن های صنعتی آکسیال استفاده میکنند.

فن و هواکش دامداری :

به منظور جریان دهی به هوای داخل دامداری ها و همینطور کاهش هوای محیط از فن ها و هواکش های صنعتی استفاده میشود. افزایش هوای محل نگهداری دام ها می تواند سبب ایجاد استرس در دام شود و تاثیر بسزایی در شیردهی دام داشته باشد. به منظور جلوگیری از چنین مشکلاتی از فن های مرغداری استفاده میشود.

فن و هواکش کارگاه های صنعتی :

در سالن ها و کارگاه های صنعتی نیز به منظور انتقال هوای داخل سالن به محیط بیرون از فن های صنعتی استفاده میشود.

فن برای استفاده در سیستم خنک کنندگی گلخانه و مرغداری :

یکی از کاربردهای خاص فن های صنعتی در داخل سالن های گلخانه و مرغداری، استفاده در سیستم سرمایش سالن می باشد. بدین منظور فن ها در مجاورت دیواره هایی که از پدسلولزی ساخته شده اند قرار میگرند و هوا را با فشار بالایی از این دیواره ها عبور میدهند. هوای عبور داده شده با آب داخل پدهای سلولزی برخورد کرده و به صورت هوای خنک در محیط آزاد میشود.

ساخت سفارشی فن های صنعتی :

کارخانه اندیشه سبز بخشی تخصصی به منظور طراحی و تولید فن های صنعتی دارد. از این رو در صورتی که نیازمند فن صنعتی با ویژگی های خاص هستید، میتوانید با کارشناسان ما در تماس باشید تا دستگاه تماما بر اساس سفارش شما طراحی و تولید شود.

قیمت فن صنعتی :

قیمت فن گلخانه ، مرغداری و … بستگی به قطعات مورد استفاده در آن دارد. خرید مستقیم از کارخانه در کاهش هزینه های ناشی از واسطه ها بسیار موثر می باشد و از این رو میتوانید فن های مد نظر خود را با قسمتی نسبتا کمتر از بازار ، از کارخانه اندیشه سبز تهیه کنید.

 گارانتی و خدمات پس از فروش :

کارخانه اندیشه سبز یک سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش برای تمامی فن های صنعتی تولیدی خود پیش بینی کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای اطلاع از پاسخ به نظر خود، شماره همراه را در کادر زیر وارد کنید.