خرید عرق گیر صنعتی | دستگاه تقطیر صنعتی تمام اتوماتیک

اندیشه سبز از جمله بزرگترین عرضه کننده ی انواع عرق گیر و گلاب گیر صنعتی می باشد که محصولات خود را با بهره گیری از تکنولوژی های روز جهانی طراحی و تولید کرده است. تمامی عرق گیرهای صنعتی عرضه شده توسط این واحد تولیدی یک سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش دارند.

عرق گیر صنعتی چیست ؟

عرق گیر صنعتی به دستگاه هایی اتلاق می شوند که توان عرق گیری بالایی دارند. این نوع عرق گیرها از چندین قطعه ی مختلف تشکیل میشوند که در کنار هم قرار گرفته و عمل عرق گیری را انجام میدهند.

عرق گیر صنعتی چیست - اندیشه سبز

عرق گیرهای صنعتی تولیدی کارخانه اندیشه سبز به هیچ عنوان موادی که برای عرق گیری قرار دارد را نمی جوشانند.

اساس عرق گیر گلاب گیرهای صنعتی اندیشه سبز، عرق گیری با استفاده از بخار می باشد.

در این عرق گیرها، به جای جوشاندن مواد همراه با آب ، بخار آب توسط دستگاهی مخصوص تولید شده و از موادی که نیاز به عرق گیری میخواهد عبور داده میشوند. بدین ترتیب عرق حاصله بسیار خالص بوده و قابل قیاس با عرق تولیدی از عرق گیر های خانگی یا سنتی نخواهد بود.

انواع عرق گیر های صنعتی :

اصولا عرق گیرهایی با توان تولید حجم بالا را عرق گیرهای صنعتی می نامند. این نوع از عرق گیرهای به چند دسته تقسیم بندی می شوند :

عرق گیر با کندانسور برقی :

عرق گیر با کندانسور برقی - اندیشه سبز

عرق گیرهای صنعتی با کندانسور برقی دقیقا مشابه با عرق گیرهای خانگی می باشند با این تفاوت که حجم مخزن انها زیاد بوده و تعداد کندانسور آنها نیز 2 تا 4 مورد می باشد.

این عرق گیرها بیشتر به عنوان عرق گیرهای کارگاهی شناخته میشوند چرا که تولید آنها با مخزن های بسیار بزرگ به صرفه نیست. در این نوع از عرق گیرها ، مخزن مستقیما در معرض اتش قرار گرفته و مواد داخل عرق گیر همراه با اب جوشانده میشوند.

عرق گیر با کندانسور و کولینک تاور :

نسل جدید عرق گیرهای صنعتی طراحی کاملا متفاوتی دارند. این نوع از عرق گیرها که اندیشه سبز به صورت اختصاصی اقدام به تولید و عرضه ی انها کرده است، دارای چند قسمت مختلف هستند که در کنار همدیگر عمل عرقگیری را فراهم میکنند.

عرق گیر با کندانسور و کولینک تاور - اندیشه سبز

در این نوع از گلاب گیرهای صنعتی ، مواد داخل دیگ عرق گیری به هیچ عنوان جوشانده نمیشوند بلکه بخار تولید شده توسط یکی از قطعات ، از مواد عبور کرده و عرق در بخشی دیگر تولید میشود. راندمان این نوع از عرق گیرها بسیار بالا و کیفیت مواد تولیدی قابل قیاس با سایر روش های عرق گیری نمی باشد.

عرق گیر های بزرگ سنتی :

عرق گیرهای سنتی بیشتر به منظور گلاب گیری مورد استفاده قرار میگیرند. در این نوع از گلاب گیرها ، گلاب همراه با آب داخل مخزن ریخته شده و حرارت داده میشود. سپس بخش تبدیل بخار به مایع ، در داخل جوی آبی مخصوص قرار گرفته و به دلیل خنکی که اب دارد عمل تبدیل بخار با مایع حادث شده و عرق گیری انجام میگیرد. راندمان و کیفیت این نوع از عرق گیرها پایین بوده و پرتی انرژی در انها بسیار بالا می باشد.

اجزاء عرق گیر صنعتی :

همانطور که اشاره شد، عرق گیرهای صنعتی اندیشه سبز از چندین قطعه ی مجزا تشکیل شده اند. به طور کلی می توان گفت که این نوع از عرق گیرها یک خط تولید عرق می باشند :

– دیگ بخار :

اولین قطعه از این زنجیره ، دیگ بخار می باشد. دیگ بخار وظیفه ی تامین بخار مورد نیاز برای عرق گیر را فراهم میکند. در زیر این دیگ مشعل قرار دارد . مشعل ها به صورت مجزا باید خریداری شده یا در زمان سفار ش اقدام به خریداری آن کنید.

اجزاء عرق گیر صنعتی - اندیشه سبز

اب توسط یک ورودی مخصوص وارد دیگ بخار میشود. سپس مشعل از قسمت پایین گرمای را به دیگ میدهد. گرمای داده شده سبب جوشیدن آب شده و در نتیجه بخار تولید میشود. بخار از قسمت بالایی به سمت دیگ پخت خارج خواهد شد.

ذکر این نکته ضروری است که این نوع از دیگ بخارها هیچ مشکل ایمنی ندارن و بخار در آنها فشرده نخواهد شد.

دیگ بخار عرق گیرهای صنعتی اندیشه سبز از جنس فولاد 3 میلیمتری می باشد که در صورت سفارش مشتری امکان تولید از استیل 304 نگیر را نیز دارد. بدنه ی بیرونی این دیگ نیز از جنس استیل طراحی و تولید شده است.

– دیگ پخت :

دیگ یا مخزن پخت عرق گیری قسمت دیگری می باشد که موادی که نیاز به عرق گیری از آنها دارید ، باید در این قسمت قرار داده شوند. این دیگ از جنس استیل 304 می باشد.

زمانی که مواد در داخل دیگ عرق گیری قرار میگیرد، بخار از طریق لوله هایی مخصوص ، وارد عرق گیر می شود. این ورود از زیر مواد صورت میگیرد.

پس از ورود بخار ، دمای بالای بخار سبب عصاره گیری از گیاهان دارویی میشود و عصاره همراه با بخار از قسمت بالای دیگ پخت خارج میشود. دیگ پخت دارای دربی مخصوص می باشد که میتوان به راحتی درب را باز کرد و مواد را در داخل آن ریخت.

این درب دارای واشرهای سیلیکونی می باشد تا بخار فقط از خروجی مشخص شده خارج شود و سبب کاهش راندمان سیستم نشود.

– کندانسور :

بخارات خارج شده، پس از خروج از دیگ پخت وارد قطعه ای به نام کندانسور میشوند. کندانسور در دستگاه تقطیر صنعتی، وظیفه ی ایجاد شرایط برای میعان بخار را دارد.

این کندانسور از یک سو به دستگاهی به نام کولینگ تاور متصل است. کولینگ تاور آب خنک مناسب برای کندانسور را مهیا می کند.

زمانی که بخار وارد کندانسور میشود، آب خنک توسط کولینگ تاور یا برج خنک کننده به سرعت وارد کندانسور شده و با برخورد به دیواره ی لوله هایی که بخار در آن جریان دارد، سبب کاهش دمای بخار شده و در نتیجه بخار به مایع تبدیل میشود.

– کولینگ واتر :

کولینگ تاور دستگاه تقطیر صنعتی اندیشه سبز امکان ارسال آب خنک به کندانسور را برعهده دارد. آب خنک ارسالی به کندانسور پس از طی یک چرخه مجددا به داخل کولینگ تاور بازگردانده میشود و بدین ترتیب مصرف انرژی نیز به صورت کاملا مدیریت شده انجام گرفته و انرژی هدر نخواهد رفت.

– سیستم اسانس گیر :

عرق گیرهای صنعتی اندیشه سبز مجهز به سیستم اسانس گیر نیز می باشند. اسانس گیر یا کولنجور با استفاده از سیستمی مخصوص اقدام به جدا کردن اسانس از عرق میکند. این نوع اسانس گیر که جزو اسانس گیرهای نوع اول می باشد، به سرعت عمل اسانس گیری را انجام میدهد.

با استفاده از اسانس گیرهای نوع اول میتوان عصاره ی بسیار باکیفیتی از مواد را بدست آورد که خلوص بسیار بالایی دارند.

همچنین در صورت سفارش مشتری امکان ارائه ی اسانس گیر نوع دوم نیز وجود دارد.

نکات مهم در استفاده از عرق گیرهای صنعتی  :

عرق گیری حرفه ای نیازمند رعایت نکات بسیاری می باشد که در این بخش به برخی از آنها اشاره میکنیم :

– کیفیت مواد اولیه : نکته ی بسیار مهم در افزایش راندمان عرق گیری ، کیفیت مواد اولیه می باشد. هرچقدر مواد اولیه ی باکیفیت تر و تازه تری در داخل دیگ پخت قرار داده شود، میزان و کیفیت عرق خروجی بالا خواهد رفت

– بدنه تجهیزات : استفاده از استیل نگیر غیرمغناطیسی بخصوص در دیگ پخت و کندانسور سبب افزایش قابل توجه کیفیت عرق خروجی خواهد شد.

– محیط با تهویه مناسب : محیطی که عمل عرق گیری در آن انجام میشود باید از نظر تهویه شرایط مناسبی داشته باشد. گردوغبار زیاد ، هوای بسیار گرم یا هوای بسیار سرد بر عملکرد کلی دستگاه به شدت تاثیرگذار خواهد بود.

شستشو عرق گیر صنعتی :

یکی از نکات مهم در عرق گیرها ، نیاز به پاکسازی مخزن ها پس از هر دوره عرق گیری می باشد. بدین منظور نیاز است که دیگ پخت ، کندانسور ، مخزن جمع اوری عرق به صورت کامل شستشو داده شود تا هیچ اثری از عرق پیشین باقی نماند.

بدین منظور نیاز است که دیگ ، کندانسور و همینطور مخزن جمع اوری از جنسی باشد که امکان زنگ زدگی نداشته باشد.

کاربردهای عرق گیر صنعتی :

– گلاب گیری :

یکی از مهمترین کاربردهای دستگاه تقطیر صنعتی اندیشه سبز، استفاده به منظور گلابگیری می باشد. گلاب گیری بخصوص در اندازه های بزرگ نیازمند دقت بالایی می باشد تا حداکثر راندمان محقق شود. بنابراین استفاده از تجهیزات عرق گیری می تواند تاثیر بسزایی در افزایش راندمان بخصوص نسبت به عرق گیرهای سنتی و گلاب گیرهای سنتی داشته باشد.

– تولید صنعتی گیاهان دارویی :

عرقیات گیاهی شامل عرق نعناع ، عرق کاسنی ، عرق خارشتر، عرق بادرنجوبیه، عرق بومادران ، عرق رازیانه و … می باشد که استفاده ی بسیار زیادی در بین عموم مردم دارند. از این رو میتوان با استفاده از عرق گیر های صنعتی اقدام به عرق گیری کامل از این نوع گیاهان کرد و محصول تولید کیفیتی بسیار بالا خواهد داشت.

قیمت عرق گیر صنعتی :

قیمت عرق گیرهای صنعتی به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد که به صورت خلاصه بیان میشود :

– جنس دیگ ها : استفاده از استیل در دیگ های شامل دیگ بخار و دیگ پخت سبب افزایش قیمت نسبت به نمونه های فولادی خواهد شد.

– جنس کندانسور : استفاده از استیل 304 نگیر در کندانسور سبب افزایش قیمت عرق گیر میشود.

– نوع کولینگ تاور : کولینگ تاورها انواع مختلفی دارند که با تکنولوژی های مختلفی اقدام به تولید آب خنک می کنند. کیفیت بدنه و همینطور چگونگی عملکرد این نوع از تجهیزات میتواند سبب تغییر قیمت محصول نهایی شود.

– خدمات پس از فروش : عرق گیرهای صنعتی ممکن است پس از سال ها کارکرد نیاز به تعویض قطعه داشته باشند. از این رو تولید کننده ای را انتخاب کنید که سابقه ی خدمات پس از فروش معتبرتری داشته باشد. استفاده از خدمات پس از فروش معتبر میتواند سبب افزایش قیمت محصول شود.

مشاوره پیش از خرید :

کارخانه اندیشه سبز به صورت اختصاصی اقدام به تولید انواع عرق گیر های صنعتی کرده است. این واحد تولیدی که سابقه ای نزدیک به 3 دهه فعالیت در تولید انواع تجهیزات صنعتی و خانگی را دارد، شرایطی را فراهم کرده است تا افرادی که تمایل به خرید عرق گیر صنعتی دارند یا علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتری در مورد این تجهیزات می باشند، پیش از خرید امکان دریافت مشاوره را داشته باشند.

کارشناسان اندیشه سبز با سابقه ی مشاوره به صدها کسب و کار مختلف آماده ی ارائه ی اطلاعاتی کامل در مورد عرق گیرها و معرفی بهترین دستگاه تقطیر با توجه به کسب و کار شما هستند.

فرایند مشاوره کاملا رایگان در نظر گرفته شده است.

گارانتی و خدمات پس از فروش :

یک سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش برای عرق گیرهای صنعتی عرضه شده توسط کارخانه اندیشه سبز در نظر گرفته شده است. خدمات پس از فروش ده ساله امکان تهیه قطعات این عرق گیر را در سال های پس از خرید آن به راحتی مقدور خواهد ساخت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای اطلاع از پاسخ به نظر خود، شماره همراه را در کادر زیر وارد کنید.