قیمت دستگاه یخ خردکن | خرید یخ خرد کن استیل | دستگاه کراشر یخ

دستگاه یخ خرد کن محصولی است برای تولید یخ پودری که در صنایع مختلف برای جلوگیری از فاسد شدن مواد غذایی، پایین آوردن دما محصول نهایی و … مورد استفاده قرار میگیرد.

این محصول بنا به نوع ساخت و قدرت موتور قادر هستند روزانه 100 کیلو گرم تا 15 تن یخ حبه ای و یا قالبی را خرد نماید.

همچنین از این دستگاه ها در خانه، کافی شاپ ها، رستوران ها ، هتل ها، آبمیوه فروشی ها، کارخانجات تولید بتن، بنادر ماهیگیری، لنج ها، کشتارگاه ها و … مورد استفاده قرار میگیرد که در ادامه به صورت کامل انواع دستگاه یخ خردکن به همراه اجزایی تشکیل دهنده آن شرح داده خواهد شد .همچنین در انتها کاربرد این محصول در صنایع مختلف مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

انواع دستگاه های یخ خردکن

انواع دستگاه های یخ خردکن - اندیشه سبز

دستگاه پوره یخ با توجه به ظرفیت تولید، قدرت و محل مورد استفاده به 4 دسته تقسیم بندی می شود که عبارتند از:

یخ خرد کن دستی خانگی:

این دستگاه ها که فقط برای مصرف خانگی مورد استفاده قرار میگیرد دارای بدنه پلاستیکی و یا استیل می باشد. روش خرد کردن یخ هم در این محصول به این صورت می باشد که کاربر با قرار دادن یخ حبه ای در داخل مخزن و سپس با چرخاندن اهرم باعث برخورد تیغه های دستگاه به یخ شده و یخ پودری تولید میگردد.

یخ خرد کن برقی کافی شاپ،  رستوران و هتل:

کراشر یخ مورد استفاده در کافی شاپ، هتل و رستوران به دلیل این که باید ظرفیت تولید و سرعت بالای داشته باشد برقی تولید می شود. این دستگاه ها که در مدل های مختلف تولید می گردند دارای ظرفیت تولید یخ از 500 کیلوگرم تا 1 تن میباشند.

لازم به ذکر است که بدنه این دستگاه ها از فولاد و یا استیل است.

یخ پودر کن نیمه صنعتی:

یخ خرد کن نیمه صنعتی که در دو مدل گالوانیزه و یا استیل ساخته می شود بیشترین استفاده را در بنادر ماهیگیری، کشتارگاه ها، لنج ها و … دارد. ظرفیت تولید روزانه این محصول مابین 3 الی 5 تن می باشد که با توجه به نوع و قدرت موتور است.

خرد کن یخ صنعتی:

این دستگاه ها که ظرفیت تولید 5 الی 15 تن یخ را در طی 24 ساعت دارند دارای تیغه های استیل کاملا بهداشتی هستند. عمده استفاده این دستگاه به دلیل ظرفیت تولید بالا در کارخانجات تولید بتن می باشد که در ساختمان سازی، سد سازی، پل سازی و … مورد استفاده قرار میگیرد.

شایان ذکر است که یخ خردکن های صنعتی و نیمه صنعتی تولید شده در کارخانه اندیشه سبز قابلیت سفارشی سازی دارند و خریدار می تواند قسمت های مختلف دستگاه را با توجه به نیاز خود انتخاب نماید.

اجزای تشکیل دهنده دستگاه یخ خرد کن

اجزای تشکیل دهنده دستگاه یخ خرد کن - اندیشه سبز

تمامی یخ خرد کن ها چه خانگی دستی و چه صنعتی با ظرفیت تولید بالا دارای اجزای تشکیل دهند یکسانی هستند با این تفاوت که جنس، و قدرت موتور آنها با هم متفاوت می باشد.

بدنه اصلی یخ خردکن نیمه صنعتی

جنس بدنه این محصولات که در بر گیرنده موتور و شاسی دستگاه هستند در دو نوع استیل و یا گالوانیزه ساخته می شود. بدنه ساخته شده از گالوانیزه دارای پوشش کامل رنگ الکترواستاتیک می باشد تا از پوسیدگی و خط و خش جلوگیری نماید و نوع استیل نیز کاملا در مقابل رطوبت و پوسیدگی مقاوم است.

بدنه قسمت ورود و خروج یخ

این قسمت نیز همانند بدنه اصلی از دو جنس استیل و یا گالوانیزه ساخته می شود. نوع استیل بیشتر استفاده را در صنایع غذایی و نوع گالوانیزه بیشترین استفاده را در کارخانجات بتن سازی دارد.

لازم به ذکر است که برای جلوگیری از پرتاب یخ به بیرون از دستگاه محافظی نیز در قسمت ورودی دستگاه تعبیه شده است.

تیغه و توپی خرد کن یخ

تیغه های یخ خردکن صنعتی و نیمه صنعتی از دو جنس استیل و یا فولادی بنا به سفارش مشتری طراحی و تولید می گردند که نوع استیل بیشترین استفاده را در بنادر ماهیگیری، کشتارگاه ها و … دارد.

همچنین توپی که تیغه های برنده روی آن قرار دارد از جنس فولاد مقاوم و با ضخامت بالا می باشد.

موتور پوره کن یخ

به هر میزان که به یک دستگاه یخ خردکن با ظرفیت تولید بیشتر نیاز باشد باید الکتروموتور با قدرت بیشتری نیز مورد استفاده قرار گیرد. کارخانه اندیشه سبز در ساخت دستگاه های یخ خرد کن صنعتی و نیمه صنعتی خود از موتور با برنده ای معتبر مانند الکتروژن و موتوژن بنا به سفارش مشتری استفاده می نماید همچنین امکان استفاده از الکتروموتور های درجه یک چینی نیز مهیا میباشد.

سیستم انتقال قدرت یخ خرد کن

به منظور انتقال قدرت موتور به توپی و تیغه های این محصول، تسمه و پولی مورد استفاده قرار گرفته است. لازم به ذکر است که به منظور راحتی چرخش  و بالا بردن سرعت از دو عدد یاتاقان صنعتی در دو طرف توپی نیز استفاده شده است.

میزان تولید یخ پودری

میزان تولید یخ ارتباط کاملی با قدرت موتور و تعداد و جنس تیغه دارد. که در جدول زیر می توانید مشاهده کنید.

پوره کن یخ خانگی
یخ خردکن خانگی دستی - اندیشه سبز
10 تا 30 کیلوگرم
یخ خرد کن کافی شاپ
یخ خردکن برقی - اندیشه سبز
500 کیلوگرم الی 1 تن در 24 ساعت
خردکن یخ نیمه صنعتی
یخ خردکن نیمه صنعتی - اندیشه سبز
3 الی 5 تن در 24 ساعت
کراشر یخ صنعتی
یخ خردکن صنعتی - اندیشه سبز
5 الی 15 تن در 24 ساعت

کاربرد دستگاه یخ خرد کن اندیشه سبز

کاربرد دستگاه یخ خرد کن - اندیشه سبز

همانطور که پیشتر نیز یاد شده یخ خرد کن ها در صنایع مختلفی مانند صنعت ساختمان، سد و پل ساز، صنعت مواد غذایی، کافی شاپ و رستوران ها و … کاربرد دارد.

یخ خرد کن کارخانجات بچینگ بتن:

طی روند تولید بتن به دلیل استفاده از دستگاه های مختلف بتن تولید شده با دما نسبتا بیشتری ایجاد می شود که این عمل باعث افت کیفیت بتن و در نتیجه ترک خوردن آن هنگام استفاده می شود.

برای جلوگیری از این امر در مراحل بچینگ از یخ های خرد شده استفاده می نمایند تا به سرعت دما بتن در حال تولید پایین آورده شود.

استفاده از خرد کن یخ در بنادر و لنج های ماهیگیری:

همانطور که میدانید لاشه آبزیان پس از صید شدن امکان آلودگی در اثر باکتری های موجود در محیط دارند و همچنین سریع فاسد می شوند و بوی نامطلوبی را ایجاد می کنند. به منظور جلوگیری از این حوادث از یخ پودری ریز استفاده می شود تا از فاسد شدن جلوگیری کرد و باعث تازه مانند آنها گردد.

یخ خرد کن در کشتارگاه ها:

دام و طیور بعد از ذبح شدن در کشتارگاه ها باید به سرعت در معرض سرما قرار گیرند تا از فاسد شدن لاشه جلوگیری گردد. به هر میزان که یخ ریزتر ( پودری ) باشد سرعت سرمایش به دلیل تماس بیشتر یخ با گوشت نیز بیشتر می شود. به همین منظور از یخ خرد کن ها در کشتارگاه های دام و طیور استفاده میکنند.

دیگر موارد استفاده از یخ خردکن:

به طور کلی زمانی که نیاز باشد دما یک محصول به سرعت پایین آورده شود از یخ خرد استفاده می گردد همچنین برای جلوگیری از فاسد شدن نیز از یخ پودری استفاده می شود. برای مثال در فروشگاه های زنجیری و ماهی فروشی ها نیاز است که ماهی و گوشت  در معرض دید عموم قرار گیرد و در عین حال سالم و فاسد نشود در چنین مواردی یخ پودری مورد استفاده قرار میگیرد.

قیمت دستگاه یخ پودر کن

قیمت یخ خردکن به نوع و قدرت موتور، جنس بدنه دستگاه، جنس تیغه، کیفیت قطعات استفاده شده و … بستگی دارد.

نوع و قدرت موتور:

استفاده از موتور های درجه 3 و 4 چینی و یا برنده ای که در بازار شناخته شده نیستند می تواند محصولی با قیمت پایین راهی بازار کند اما، ضعیف بودن این قسمت باعث پایین آمدن سرعت تولید یخ پودری، پایین آمدن راندمان و در نتیجه از کار افتادن سریع موتور شود. به همین منظور کارخانه اندیشه سبز در ساخت خردکن یخ از موتور با برند های نام آشنایی همچون موتوژن، الکتروژن و موتور های درجه یک چینی که هر بنا به انتخاب مشتری میباشد مورد استفاده قرار گرفته است.

جنس بدنه:

در ساخت دستگاه های یخ خرد کن اندیشه سبز از دو فلز استیل و گالوانیزه با پوشش کامل رنگ استاتیک استفاده شده است. هر دو این فلزات در مقابل پوسیدگی مقاوم هستند با این تفاوت که مقاومت استیل در برابر زنگ زدگی و پوسیدگی بیشتر می باشد و همچنین طبق استاندارد های جهانی استیل یک فلز بهداشتی محسوب می شود.

به همین دلیل دستگاه یخ خردکن استیل قیمت بالاتری نسبت به یخ پودر کن گالوانیزه دارد.

جنس تیغه و کیفیت قطعات:

استفاده از تیغه با مقاومت بالا و بهداشتی و همچنین استفاده از قطعات با کیفیت بالا میتواند تاثیر مستقیمی بر قیمت خردکن یخ داشته باشد. برای مثال استفاده از یاتاقان های معمولی و بی کیفیت می تواند به مرور زمان باعث آسیب به موتور، سیستم انتقال قدرت و تیغه ها شود.

ویژگی های  یخ خردکن اندیشه سبز

یکی از ویژگی های یخ خردکن های صنعتی و نیمه صنعتی کارخانه اندیشه سبز قابلیت سفارشی سازی آن می باشد که خریدار میتواند با انتخاب نوع و قدرت موتور، جنس بدنه اصلی، جنس بدنه ورودی یخ، جنس تیغه و توپی و … محصولی کاملا اختصاصی و با توجه به نیاز خود را سفارش دهد.

مشاوره رایگان دستگاه یخ خردکن

شما می توانید قبل از اقدام به تهیه یخ خردکن با کارشناسان کارخانه اندیشه سبز به صورت رایگان در تماس باشید تا با توجه به نیاز شما محصول مورد نظر طراحی و ساخته شود.

گارانتی و خدمات پس از فروش

یخ خردکن های تولید شده در کارخانه اندیشه سبز دارای 1 سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش میباشند. این خدمات شامل تامین قطعات، مشاور و پشتیبانی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای اطلاع از پاسخ به نظر خود، شماره همراه را در کادر زیر وارد کنید.