خرید جت هیتر مرغداری |  گازی ، گازوئیلی و دوگانه سوز

جت هیتر موشکی، دستگاهی است که عموما برای گرمایش مرغداری ها مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه ها به دلیل ساختمان موشک مانند خود به نام هیتر جت یا بخاری موشکی شناخته می شود. کارخانه اندیشه سبز، با تکیه بر تکنولوژی روز دنیا و دانش مهندسین خود، اقدام به تولید انواع جت هیتر با ظرفیت گرمایشی متنوع و کاربرد متفاوت نموده است. در ادامه با انواع جت هیتر موشکی اندیشه سبز آشنا می شوید.

بررسی انواع جت هیتر موشکی

بررسی انواع جت هیتر موشکی - اندیشه سبز

به طور کلی هیتر جت ها از سوخت های فسیلی برای گرمایشی محیط استفاده می نمایند. به همین منظور تولید آلاینده به هنگام روشن بودن مشعل این بخاری های موشکی کاری اجتناب ناپذیر می باشد. در طراحی برخی از بخاری موشکی ها برای جلوگیری از ورود دود به محیط از دودکش استفاده شده اما در طراحی برخی دیگر، دودکش قرار نگرفته است. این امر جت هیتر ها را به دو نوع دودکش دار و بدون دودکش تقسیم بندی می کند :

الف ) جت هیتر بدون دودکش

برخی از محیط ها مانند کارگاه های نیمه باز، به آلاینده حساس نبوده از این رو برای استفاده در این فضاها هیتر جت هایی بدون دودکش طراحی شده اند. بخاری موشکی های بدون دودکش متداول ترین نوع جت هیترها می باشند. این دستگاه ها تمامی انرژی و سوخت مصرفی را به گرما تبدیل کرده و در محیط آزاد می کنند . به همین منظور راندمان چنین دستگاه هایی بیشتر از 97 درصد می باشد .

جت هیتر بدون دودکش اندیشه - اندیشه سبز

در این مدل از هیترها همراه با گرمای تولیدی آلاینده ها هم در سالن پخش می شوند در نتیجه نیاز است تا از سیستم تهویه قوی در محیط استفاده گردد. معمولا در مرغداری ها و سالن پرورش طیور به دلیل روشن بوده دائمی فن های تهویه، از هیتر جت بدون دودکش استفاده می شود.

ب ) جت هیتر دودکش دار

برخلاف مرغداری ها، بسیاری از سالن ها مخصوصا گلخانه و سالن قارچ به شدت به آلاینده و مونوکسید کربن حاصل از احتراق سوخت حساس می باشند. در این اماکن نباید هیچ گونه دود و آلاینده ای به فضا وارد شود؛ در غیر این صورت محصولات دچار آسیب می گردند. به همین منظور جت هیتر های دودکش دار برای این فضاها و همچنین کارگاه های تولیدی با فضای بسته تولید شده اند.

جت هیتر دودکش دار اندیشه - اندیشه سبز

در جت هیتر دودکش دار اندیشه سبز، تمامی آلاینده ها از طریق دودکش به بیرون منتقل شده و البته راندمانی کمتر از هیتر جت بدون دودکش خواهند داشت.

بررسی سوخت مصرفی انواع جت هیتر

جت هیتر های تولید شده توسط کارخانه اندیشه سبز،  با قابلیت استفاده از انواع سوخت مصرفی تولید و طراحی شده اند . در ادامه انواع هیتر جت بر حسب نوع سوخت مصرفی، معرفی می شود:

1- هیتر جت گاز سوز

هیتر موشکی گازی همانطور که از نام آن مشخص است، با استفاده از گاز شهری یا گاز مایع گرما تولید می کند. بر روی این نوع جت هیتر ها از شیر برقی گاز با کیفیتی استفاده شده که مناسب کار با گاز شهری می باشد. در صورت تمایل می توانید یا بخاری موشکی را به صورتی سفارش دهید که با استفاد از گاز مایع حرارت مورد نیاز را تولید سازد.

گفته می شود که احتراق حاصل از گاز، گاز مونوکسید تولید کرده و این سوخت نسبت به گازوئیل، آلاینده بسیار کمتری را تولید می سازد.

2- هیتر جت گازوئیل سوز

جت هیتر گازوئیل سوز نیز، همان گونه که از نام آن پیدا است، از گازوئیل برای تولید حرارت بهره می گیرد. معمولا در مناطقی که دسترسی به گاز سخت باشد، از این نوع دستگاه استفاده می گردد. این دستگاه آلاینده هایی همچون مونوکسید کربن ، فسفر ، گوگرد و … را در محیط آزاد می کند.

3- جت هیتر موشکی دوگانه سوز

کاربردی ترین نوع هیتر، جت هیتر دوگانه سوز می باشد. این دستگاه هم با سوخت گاز روشن شده و هم قادر است است با گازوئیل گرما تولید کند. در هیتر جت دوگانه سوز، علاوه بر شیر برقی گاز، پمپ گازوئیل نیز تعبیه شده و شما می توانید در هر زمان شیر سوخت مورد نظر را به دستگاه متصل کنید. به خصوص در فصول سرد سال که فشار گاز کاهش می یابد ، استفاده از این قابلیت می تواند کمک بسیاری برای جلوگیری از زیان به پرورش دهنده نماید.

4- جت هیتر برقی

بخاری برقی نیز از برق برای گرمایش محیط بهره گرفته و هیچ آلاینده ای تولید نمی کند. این جت هیتر بر خلاف سایر نمونه های معرفی شده، کوره نداشته و المنت های حرارتی مخصوص درون آن تعبیه شده است. این المنت ها توسط برقی روشن شده و انرژی برق را به حرارت تبدیل می سازند. فن قرار گرفته در پشت المنت ها نیز، هوای سرد را از المنت داغ عبور داده و هوای گرم و پاک، به محیط وارد می سازد.

بررسی بدنه و کوره هیتر موشکی اندیشه سبز

یکی از مزیت های خرید جت هیتر از فروشگاه اینترنتی اندیشه سبز، قابلیت سفارشی سازی این محصول می باشد. شما می توانید قبل از خرید بخاری موشکی، جنس بدنه و کوره دستگاه را انتخاب نمایید. بدنه جت هیتر های این کارخانه در دو متریال استیل ضد زنگ و ورق گالوانیزه با پوشش الکترواستاتیک تولید می گردد. در نتیجه شما می توانید این محصول را با بدنه ای از جنس مد نظر انتخاب نمایید.

بررسی بدنه و کوره هیتر موشکی اندیشه سبز - اندیشه سبز

معمولا در تمامی بخاری موشکی ها، از کوره استیل برای طول عمر بیشتر و مقاومت بالا در برابر حرارت مشعل استفاده می گردد. اما در صورت تمایل می توان دستگاه را با کوره فولادی نیز سفارش داد.

توجه به فاکتورهای مهم در خرید جت هیتر

قبل از خرید هر کالایی نیاز است تا به نکات بسیاری از جمله کاربرد دستگاه، کیفیت و … توجه نمایید. در ادامه این نکات و فاکتور های مهم برای خرید یک هیتر مرغداری با کیفیت بررسی شده اند :

·   بدنه دستگاه

همانطور که اشاره شد، بدنه جت هیتر ها از دو متریال استیل و ورق گالوانیزه ساخته می شوند. تجهیزات گرمایشی با بدنه استیل از طول عمر بیشتری و مقاومت بالا در برابر رطوبت و حرارت برخوردار بوده و البته قیمت بالاتری نیز خواهند داشت. هیتر جت با بدنه ورق گالوانیزه از قیمت کمتری نسبت به بدنه استیل برخوردار بوده و با استفاده از پوشش رنگ کوره ای، در برابر رطوبت مقاومت گشته است. با توجه به نیاز خود، باید جنس بدنه دستگاه را انتخاب نمایید.

·   سوخت بخاری موشکی

مورد دیگری که نیاز است قبل از خرید بخاری موشکی در نظر بگیرید، سوخت بخاری می باشد. لازم است تا در ابتدا به سوخت در دسترس خود توجه نمایید. در صورتی که در محل نصب دستگاه، به سوخت گاز یا گازوئیل دسترسی دارید، خرید هیتر موشکی گازی، گازوئیلی یا دوگانه سوز به شما توصیه می گردد. برای محیط هایی که به هیچ سوخت فسیلی دسترسی ندارند نیز، باید از انواع بخاری برقی یا جت هیتر برقی استفاده کرد.

·   محل استفاده

در صورتی که محیط به آلاینده و دود حساس نباشد، جت هیتر موشکی بدون دودکش بهترین گزینه برای استفاده در محیط است. این نوع هیتر راندمان بسیار بالایی داشته و تمام حرارت حاصل از احتراق را به محیط وارد می سازد. اما در صورتی که محیط مانند گلخانه ها، به آلاینده حساس است، استفاده از جت هیتر دودکش دار و یا خرید بخاری گلخانه بهترین انتخاب می باشد.

·   نحوه نصب

یکی از قابلیت های هیتر جت فروشگاه اندیشه سبز، قابلیت نصب به دو صورت آویز و سقفی و پرتابل می باشد. در بالای این بخاری موشکی، چند قلاب طراحی شده و نصب آن را به سقف سالن، امکان پذیر می نماید . بنابراین این دستگاه در محیط هایی که لازم است سیستم گرمایشی در ارتفاع قرار گیرد (مانند سالن پرورش طیور)، کاربرد فراوانی خواهد داشت. اما برخی از افراد، علاقه دارند تجهیزات گرمایشی را بر روی پایه های چرخدار نصب نموده تا به راحتی در محیط جا به جا گردد. این بخاری موشکی نیز، قابلیت نصب بر روی پایه را دارا هستند.

·   ظرفیت

ضروری است تا شما متناسب با فضا و مساحت محیط مد نظر، اقدام به خرید جت هیتر نمایید . هر چه محیط بزرگ تر باشد، نیاز است تا بخاری با ظرفیت گرمایشی بالاتری نیز خریداری گردد.

بررسی قیمت جت هیتر های اندیشه سبز

قیمت هیتر جت های فروشگاه اینترنتی اندیشه سبز، بسته به ظرفیت گرمایشی، نوع سوخت مصرفی، تجهیزات و جنس قطعات آن ها متفاوت می باشد. لازم به ذکر است که تمامی بخاری موشکی های این فروشگاه، به صورت مستقیم و بدون واسطه از کارخانه به فروش رسیده و از کمترین قیمت در بازار برخوردار می باشند.

گارانتی و خدمات پس از فروش

اندیشه سبز همواره سعی کرده است که بهترین قطعات را در دستگاه های تولیدی خود مورد استفاده قرار دهد تا خریداران با خیال آسوده اقدام به خرید تجهیزات گرمایشی مدنظر خود کنند. در این بین به منظور ارج نهادن به انتخاب خریداران محترم، 1 سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش برای این دستگاه ها در نظر گرفته شده است.

خدمات پس از فروش بلند مدت، شرایط را برای تامین قطعات دستگاه در سال های پس از خرید فراهم می کند و خیال کاربر از پیدا کردن قطعات دستگاه تا سال های زیاد پس از خرید آسوده خواهد بود.

بهره مندی مشاوره رایگان قبل از خرید

اندیشه سبز با کارشناسان مجرب و با تجربه در مورد احداث انواع مرغداری ، سالن های پرورشی، گلخانه و … امکان مشاوره ی رایگان برای انتخاب انواع هیتر مناسب را فراهم کرده است. شما می توانید قبل از خری دستگاه، با مشاورین این کارخانه تماس گرفته و به صورت کاملا رایگان مشاوره بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای اطلاع از پاسخ به نظر خود، شماره همراه را در کادر زیر وارد کنید.