خرید مهساز التراسونیک | رطوبت ساز برقی التراسونیک | فروش به قیمت کارخانه

رطوبت ساز یا مه ساز التراسونیک از جمله متداولترین انواع دستگاه های تولید رطوبت می باشند که برای مصارف مختلف خانگی تا صنعتی قابل استفاده می باشند. اندیشه سبز نزدیک به 3 دهه فعالیت در تولید انواع رطوبت سازهای التراسونیک صنعتی و خانگی دارد که برای تمامی این رطوبت سازها 1 سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش واقعی در نظر گرفته است.

مه ساز التراسونیک چگونه رطوبت تولید میکند ؟

التراسونیک به معنای مافوق صوت می باشد. دلیل اینکه این نوع از رطوبت سازها را مافوق صوتی می نامند، تولید امواج مافوق صوت توسط قطعه ای به نام پیزوسرامیک می باشد. پیزوسرامیک ها با استفاده از نیروی برق اقدام به تولید امواج مافوق صوت میکنند، این امواج زمانی که در مجاورت آب قرار میگیرند، سبب شکافت مولکولی آب شده و درنتیجه رطوبت را تولید میکنند.

رطوبت سازهای التراسونیک با همین قطعه به صورت بسیار ساده و سریع رطوبت را تولید میکنند.

قطعات دستگاه رطوبت ساز التراسونیک :

اندیشه سبز نزدیک به 3 دهه می باشد که در تولید انواع رطوبت سازهای صنعتی و خانگی فعالیت دارد. تجربه ی بالای این واحد تولیدی در عرضه انواع رطوبت سازها ، سبب تولید محصولاتی مدرن و باکیفیت شده است که در ادامه به بررسی قطعات این محصولات خواهیم پرداخت :

– بدنه :

بدنه ی رطوبت ساز های التراسونیک تولیدی کارخانه اندیشه سبز از ABS صنعتی و بسیار مقاوم می باشد. این نوع از بدنه به صورت کامل در مقابل زنگ زدگی ایمن می باشد چراکه هیچ فلزی در داخل بدنه استفاده نشده است. از سویی دیگر به دلیل استفاده از مواد درجه یک، بدنه کیفیت بالایی داشته و در نتیجه طول عمر آن بالا می باشد.

بدنه - اندیشه سبز

بدنه ی رطوبت ساز های التراسونیک اندیشه سبز به صورت یک تکه طراحی و تولید میشود، فقط درب رطوبت ساز مجزا می باشد که عمده دلیل آن قرار گرفتن خروجی های رطوبت و همینطور امکان بازرسی داخل مخزن می باشد.

استفاده از بدنه ABS در مهساز های التراسونیک اندیشه سبز همچنین سبب کاهش قابل توجه ی وزن رطوبت ساز نیز شده است.

– پیزوسرامیک :

پیزوسرامیک همانطور که اشاره شد، قطعه ی اصلی در تولید رطوبت توسط سیستم های التراسونیک می باشد. این قطعات میتوانند امواج و ارتعاشاتی را ایجاد کنند که این ارتعاشات سبب شکافت مولکولی در آب شده و در نتیجه رطوبت را تولید میکنند. پیزوسرامیک ها با توجه به قطرشان دسته بندی می شوند و هر چقدر که قطر بزرگتر باشد ، امکان تولید ارتعاشاتی قوی تر و در نتیجه تولید رطوبت بیشتر مهیا خواهد بود.

پیزوسرامیک - اندیشه سبز

-خروجی رطوبت :

خروجی رطوبت با توجه به میزان رطوبت تولیدی مهساز انتخاب میشود. هر چقدر که میزان رطوبت تولیدی بیشتر باشد، تعداد خروجی یا قطر خروجی نیز بیشتر در نظر گرفته میشود.

در رطوبت سازهای التراسونیک تولیدی اندیشه سبز امکان استفاده از خروجی هایی با قطر 6 سانتیمتر برای نمونه های کوچک تا 25 سانتیمتر برای نمونه های بزرگ در نظر گرفته شده است. خروجی ها از لوله پلیکا می باشد که امکان بست زدن روی آنها به منظور انتقال رطوبت با لوله کشی به قسمت های دیگر وجود دارد.

خروجی رطوبت - اندیشه سبز

مورد انتقال رطوبت توسط لوله کشی، کاربرد فراوانی دارد، برای مثال در فروشگاه های عرضه میوه و سبزی به منظور تازه ماندن مواد ، رطوبت تولیدی توسط مهساز های التراسونیک، در محل مورد نظر آزاد شده و در نتیجه علاوه بر تازه باقی ماندن مواد، رطوبت تولیدی نیز هدر نخواهد رفت.

– فن :

اندیشه سبز از بهترین فن های موجود در بازار همچون دمنده و … در رطوبت سازهای خود استفاده می کند. فن ها در داخل محفظه ی رطوبت ساز قرار داده میشود و اندازه ی فن و تعداد آن بستگی به میزان رطوبت تولیدی توسط دستگاه می باشد.

فن - اندیشه سبز

– سنسور قطع کن :

پیزوسرامیک ها در صورتی که بدون آب کارکنند آسیب خواهند دید. از این رو اندیشه سبز سنسورهایی مخصوص به نام سنسورهای التراسونیک به منظور چک ارتفاع آب و جلوگیری از کارکرد بدون آب رطوبت ساز استفاده کرده است. این سنسورها به صورت لحظه ای سطح آب را چک کرده و در صورت کم شدن میزان آب از استاندارد تعیین شده، اقدام به قطع برق پیزوسرامیک ها می کنند. بدین ترتیب طول عمر پیزوسرامیک ها به میزان قابل توجهی افزایش خواهد یافت.

سنسور قطع کن - اندیشه سبز

– امکان اتصال به آب شهری :

مه ساز های التراسونیک اندیشه سبز را هم میتوان به صورت دستی پر از آب کرد و هم با استفاده از لوله اتصال به آب شهری .

به منظور پرکردن مخزن به صورت دستی ، کافی است درب دستگاه رطوبت ساز را برداشته و آب مورد نیاز را در بخش ورودی آب رطوبت ساز بریزید. بهترین آب مورد استفاده برای این رطوبت سازها، آب تصفیه شده می باشد. (به هیچ وجه آب را مستقیما در بخش رطوبت سازی نریزید)

همچنین یک ورودی به منظور اتصال به آب شهری نیز وجود دارد. این ورودی به یک شناور متصل است که میزان آب ورودی به این بخش را بررسی کرده و در صورت پرشدن مخزن ورودی آب، اقدام به قطع آب ورودی خواهد کرد.

امکان اتصال به آب شهری - اندیشه سبز

پس از اینکه مخزن ورودی پر از آب شد، پمپ شروع به کار میکند و آب را از این مخزن به مخزن اصلی رطوبت سازی منتقل میکند.

– پمپ آب :

پمپ آب وظیفه ی انتقال آب از مخزن ورودی به مخزن اصلی رطوبت ساز را دارد. این پمپ از بهترین برندهای ایرانی انتخاب شده است که با توجه به ظرفیت تولیدی رطوبت دارای قدرت های مختلفی می باشد.

– منبع تغذیه :

منبع تغذیه ی رطوبت سازهای التراسونیک اندیشه سبز پاورسویچ های بسیار باکیفیتی می باشند. این پاورسوویچ ها عملکردی دقیق و پیاد را برای رطوبت رسان به همراه خواهند داشت. از سویی دیگر وزن پاور سوییچ نسبت به نمونه های ترانسی چندین برابر کمتر است که در استفاده راحت از این رطوبت سازهای درا نواع محیطها بسیار کارساز خواهد شد.

– برق مصرفی :

برق مورد نیاز برای تمامی رطوبت سازهای التراسونیک اندیشه سبز تک فاز شهری می باشد. میزان برق مصرفی نیز بستگی به تعداد پیزوسرامیک داشته و ارتباطی مستقیم با میزان رطوبت تولیدی دارد.

برق مصرفی - اندیشه سبز

– تایمر :

بر روی مهسازهای التراسونیک اندیشه سبز، یک تامیر دو زمانه قرار داده شده است. با استفاده از این تایمر دو زمانه امکان مشخص کردن زمان روشن خاموش شدن رطوبت ساز فراهم خواهد شد.

تایمر - اندیشه سبز

– تنظیم میزان تولید رطوبت :

به منظور تعیین میزان رطوبت تولیدی این مهساز، یک ولوم بر روی رطوبت ساز قرار داده شده است که میتوان با استفاده از آن میزان رطوبت تولیدی را کم یا زیاد کرد.

– اتصال به رطوبت سنج :

یکی از ویژگی های مهسازهای التراسونیک اندیشه سبز، امکان اتصال به رطوبت سنج و کنترلر رطوبت می باشد. یک ورودی usb بر روی پنل اصلی مهساز قرار داده شده است، این ورود را میتوان به کنترلر رطوبت متصل کرد . کنترل رطوبت یک سنسور دارد که این سنسور امکان بررسی میزان رطوبت موجود در محیط را دارد.

سپس کاربر رطوبت مد نظر مخود را در کنترلر وارد میکند ، کنترلر رطوبت محیط را سنجیده و مهساز التراسونیک را به توجه به این رطوبت روشن یا خاموش میکند. اگر رطوبت کم باشد، مهساز روشن میشود و اگر رطوبت بالاتر از میزان وارد شده باشد، رطوبت ساز خاموش خواهد شد.

– ذخیره اطلاعات :

مهسازهای التراسونیک اندیشه سبز دارای حافظه ی داخلی می باشند. تمام اطلاعات مربوط به روشن خاموش شدن مهساز، عملکرد پمپ ، عملکرد سنسورهای التراسونیک و … در این حافظه ذخیره میشود. سپس در زمان مورد نیاز، میتوان اطلاعات مورد نیاز را استخراج کرد. ذکر این نکته الزامی است که استخراج این داده ها فقط توسط واحد خدمات پس از فروش اندیشه سبز یا نمایندگی های وابسته امکان پذیر است.

شرایط بهینه برای استفاده از رطوبت ساز های التراسونیک :

یکی از مهمترین نکات در استفاده از رطوبت سازها، رعایت شرایط استفاده استاندارد این دستگاه ها می باشد. برخی از این شرایط شامل موارد زیر میشود :

– استفاده از آب با سختی پایین : آب با سختی بالا میتواند مشکلات فراوانی برای هر وسیله ای از جمله رطوبت سازها ایجاد کند. از این رو توصیه میشود آبی که مورد استفاده قرار میگیرد، سختی پایینی داشته باشد.

-محیط بسته : بهینه ترین شرایط برای تامین رطوبت ، زمانی حادث خواهد شد که محیط بسته باشد. در صورتی که محیط باز باشد امکان فرار رطوبت بالا رفته و در نتیجه رطوبت مورد نیاز در محیط تامین نخواهد شد.

-آب را در قسمت رطوبت ساز نریزید : اگر قصد پرکردن دستی آب رطوبت ساز را دارید، آب را به صورت مستقیم در قسمت رطوبت سازی نریزید و در قسمت ورود آب ، آب را ریخته تا پمپ اقدام به انتقال آب به داخل مخزن رطوبت سازی کند.

قیمت رطوبت ساز التراسونیک :

قیمت از جمله مهمترین فاکتورهایی می باشد که در زمان خرید رطوبت ساز با آن مواجه هستید. فاکتورهای مختلفی روی قیمت تاثیرگذارند که از آنجمله میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

– ظرفیت : در نمونه های مشابه، هرچقدر ظرفیت رطوبت ساز بالاتر باشد، قیمت آن نیز بالاتر خواهد رفت.

– کیفیت قطعات : استفاده از پیزوسرامیک های ژاپنی ، بدنه ی باکیفیت ، تجهیزات داخلی همچون پمپ و پاورسویچ و … باکیفیت میتواند در افزایش قیمت نسبت به نمونه های مشابه تاثیرگذار باشد.

-امکانات جانبی : در صورتی که رطوبت ساز دارای امکاناتی همچون تایمر، ولوم کنترل رطوبت و … داشته باشد امکان افزایش قیمت نسبت به نمونه های مشابه وجود دارد.

– برند و خدمات پس از فروش : برندهای شناخته شده همواره خدمات پس از فروش بسیار مناسبتری به مشتریان خود ارائه می دهند. از سویی دیگر برندهای شناخته شده سعی میکنند محصولات خود را با کیفیت بالاتری عرضه کنند تا برند خود را در نظر مشتریان بدنام نکنند. از این رو قیمت تمام شده ی محصولات برند نسبت به نمونه های کارگاهی و … بالاتر می باشد که در محصول خریداری شده و همانطور در خدمات پس از فروش محصول این افزایش قیمت کاملا محسوس می باشد.

مشاوره پیش از خرید :

اندیشه سبز نزدیک به 3 دهه می باشد که در طراحی و ساخت انواع رطوبت سازها فعالیت دارد. در این بین کارشناسان واحد فروش این واحد تولیدی که بیش از 10 سال سابقه ی مشاوره به کسب و کارهای مختلف را دارند، اماده ی ارائه ی مشاوره ی رایگان پیش از خرید می باشند. در این مشاوره امکان معرفی کامل محصولات و همینطور ارائه ی راهکارهایی به منظور تامین رطوبت محیط شما ارائه خواهد شد. فرایند مشاوره کاملا رایگان می باشد.

گارانتی و خدمات پس از فروش :

اندیشه سبز برای رطوبت سازهای اولتراسوینک خود یک سال گارانتی و ده سال خدمات پس از فروش در نظر گرفته است. خدمات پس از فروش طولانی مدت به منظور تهیه آسان قطعات دستگاه خریداری شده در سال های پس از خرید می باشد تا خیال مشتریان از این مورد راحت باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای اطلاع از پاسخ به نظر خود، شماره همراه را در کادر زیر وارد کنید.