خرید مهپاش نازلی تمام اتوماتیک | یونیت های مهپاشی با بهرین قطعات | امکان سفارش سازی کامل | فروش با قیمت کارخانه

مهپاش ها و رطوبت سازهای نازلی به منظور تامین رطوبت محیطهای مختلف صنعتی و کارگاهی و فضای باز مورد استفاده قرار میگیرند. با توجه به اینکه این رطوبت سازها امکان لوله کشی دارند، محدودیتی در متراژ محیط برای رطوبت سازی در آنها وجود نخواهد داشت. اندیشه سبز امکان طراحی و پیاده سازی مهپاش های نازلی را با توجه به محیط مد نظر شما دارا می باشد.

رطوبت سازهای نازلی چگونه کار میکنند ؟

مهپاش های نازلی بر اساس فشار آب و پاشش آن توسط نازل ها طراحی و ساخته میشوند. آب با فشار بسیار بالایی در داخل لوله هایی مخصوص جریان پیدا کرده و با همین فشار به نازل های رطوبت رسانی که دارای خروجی ریزی هستند میرسد. در زمان رسیدن به این نازلها، آب با فشار بالایی از آنها عبور کرده و به صورت قطراتی بسیار ریز و در اصل همان مه ، در محیط آزاد می شود.

تامین آب ، پمپاژ آب در داخل لوله ها، تحمل فشار بالای آب توسط لوله ها و ریز کردن آب توسط نازل ها اصول کلی عملکرد رطوبت رسان های نازلی می باشد.

قطعات مختلف مه پاش های نازلی :

مه پاش های نازلی متشکل از چندین قطعه ی مختلف هستند که در کنار یکدیگر شرایط را برای تولید رطوبت فراهم میکنند. از جمله این قطعات میتوان موارد زیر را اشاره کرد :

– مخزن :

مخزن محل قرار گیری آب می باشد. پیشنهاد میشود پیش از ورود آب به مخزن، با استفاده از دستگاه های مختلف سختی آب گرفته شود و آب فیلترشده وارد مخزن شود. چرا که در صورت ورود آب با سختی بالا امکان گرفتگی نازل ها بسیار بالا می باشد.

– پمپ آب :

پمپ به منظور انتقال آب به داخل لوله های مخصوص مه پاش ها مورد استفاده قرار میگیرد. قدرت پمپ باید بر اساس متراژی که نیاز به استفاده از رطوبت ساز است تعیین شود و از این رو در صورتی که محیط مساحت زیادی داشته باشد از چندین پمپ میتوان استفاده کرد.

اندیشه سبز از بهترین برندهای پمپ آب برای استفاده در سیستم های رطوبت ساز نازلی خود استفاده میکند.

– تصفیه آب ورودی :

به منظور جلوگیری از گرفتگی نازل ها، اب ورودی از یک صافی رد میشود. این صافی وظیفه ی جلوگیری از ورود آب سنگین به داخل لوله ها را دارد. از این رو کیفیت این قطعه بسیار مهم است. اندیشه سبز از بهترین صافی های موجود در بازار برای این قسمت استفاده میکند.

-لوله های مخصوص :

لوله های مورد استفاده در این نوع از رطوبت سازها، تحمل فشار بار بسیار بالایی دارند. از این رو زمانی که اب با فشار بالایی در داخل آنها ورود میکند، آسیبی به لوله وارد نشده و لوله نیز سبب کاهش فشار آب نخواهد شد.

میزان لوله مورد استفاده بستگی به متراژ محیط مد نظر دارد. استاندارد کار بر این استوار است که برای هر پمپ با قدرت X ، مقدار حداکثر لوله مورد نیاز Y خواهد بود. از این رو در زمان خرید باید بر اساس نیاز واقعی خود اقدام به خرید نمایید.

– تابلو برق :

تابلو برق به منظور کنترل صحیح عملکرد مهپاش های نازلی مورد استفاده قرار میگیرد. با توجه به تمام اتوماتیک بودن تابلو برق امکان اتصال آن به کنترلرهای رطوبتی و در نتیجه عملکرد اتوماتیک تولید رطوبت نیز وجود دارد.

– نازل ها :

نازل ها نقشی اساسی در مهپاشی با مهپاش های نازلی را دارند. اینکه نازل ها از چه جنسی باشند، میزان پاشش آنها به چه گونه ای باشد، مقاومتشان در مقابل زنگ زدگی به چه گونه ای باشد، سیستم ضدچکه داشته باشند یا خیر از جمله مهمترین فاکتورها در انتخاب یک نازل مناسب برای مه پاش های نازلی می باشد.

طراحی و پیاده سازی مه پاش نازلی :

نکته مهم در مهپاش های نازلی ، تولید آنها به صورت سفارشی و با توجه به نیاز مشتری می باشد. همانطور که در بالا قطعات مختلف این رطوبت سازها معرفی شد ، موتور ، متراژ لوله ها ، تعداد نازل ها، نوع نازل ها، نوع صافی آب و … همگی باید براساس نیاز مشتری انتخاب شود. ممکن است یک مشتری نیاز به تولید میزان رطوبت بالایی در سالنی به مساحت 150 مترمکعب باشد . در نتیجه باید از موتوری قدرتمند و نازل های بشتری استفاده شود.

در مقابل ممکن است یک مشتری در مساحت 150 مترمکعبی نیاز به رطوبت متوسط داشته باشد. در نتیجه ی این مورد تعداد نازل ها کمتر شده و ممکن است قدرت موتور نیز کمتر انتخاب شود.

برای مثال آب مصرفی محل نصب رطوبت ساز برای یک مشتری سختی بسیار بالایی داشته باشد، نوع و تعداد فیلترهای آب مورد نیاز برای آن بیشتر از فردی خواهد بود که آب مصرفی آن سختی کمتری دارد.

اندیشه سبز با توجه به اینکه خود اقدام به طراحی و تولید مهپاش های نازلی میکند ، اماده ی ارائه ی مشاوره ی کامل در این مورد می باشد.

مشاوره رایگان قبل از خرید :

کارخانه اندیشه سبز نزدیک به 3 دهه می باشد که در تولید انواع تجهیزات رطوبت رسانی فعالیت دارد و از این رو تجربه ی بسیاری در ارائه ی مشاوره و طراحی سیستم های رطوبت رسانی برای انواع گلخانه ها ، سالن های پرورشی دام و طیور ، سالن های صنعتی مختلف ، فضای باز و … دارد. این واحد تولید به منظور کمک به مشتریان عزیز برای انتخاب بهترین محصول، امکان کسب مشاوره ی رایگان را برای محصولات خود در نظر گرفته است. بدین منظور میتوانید با کارشناسان بخش فروش ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای اطلاع از پاسخ به نظر خود، شماره همراه را در کادر زیر وارد کنید.