خرید هیتر تابشی سقفی، دیواری و ایستاده | قیمت روز کارخانه

هیترهای تابشی عرضه شده در اندیشه سبز بر اساس آخرین تکنولوژی های تولید این نوع از سیستم های گرمایشی تولید شده اند و از این رو علاوه بر کیفیت بسیار بالا، مصرف انرژی پایینی نیز دارند. تمامی این محصولات یک سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش دارند.

هیتر تابشی چگونه کار میکند ؟

هیترهای تابشی با استفاده از اشعه ی مادون قرمز گرما را تولید میکنند. این عمل دقیقا مشابه با گرمایی است که در یک روز افتابی در فصل زمستان زیر آفتاب حس می کنیم . محیط سرد است ولی آفتاب بدن ما را گرم میکند.

گرمای تولیدی هیترهای تابشی دقیقا به جسم می تابد و برخلاف هیترهای معمولی، به جای گرم کردن محیط، گرما را به صورت هدفمند به اجسام می تاباند. این نوع از گرما دهی به شدت بر روی مصرف انرژی تاثیر گذاشته و مصرف را به صورت متوسط در شرایط مشابه، 40 درصد کاهش می دهد.

هیتر تابشی چگونه کار میکندهیتر تابشی چگونه کار میکند - اندیشه سبز

این نوع از هیترها بخصوص در نمونه های صنعتی، در سقف سالن نصب می شوند و از این رو گرمای ایجاد شده ی آنها به صورت مستقیم به سمت بالا حرکت نمیکند ، برخلاف هیترهای معمولی که بخش اعظمی از گرمای تولید شده توسط آنها به سمت بالا حرکت کرده و در اصطلاح تلف می شود.

انواع هیتر های تابشی از نظر سوخت مصرفی :

هیترهای تابشی از نظر سوختی که مصرف می کنند به سه دسته برقی، گازی و گازوئیلی دسته بندی میشوند که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت . انتخاب نوع سوخت مصرفی تناسب مستقیمی با نوع کسب و کار شما و میزان دسترسی به انواع سوخت ها دارد و نمی توان یک فرمول کلی برای انتخاب سوخت مربوطه عنوان کرد.

انواع هیتر های تابشی از نظر سوخت مصرفی

– هیتر تابشی برقی :

هیتر تابشی های برقی متداول ترین نوع هیترهای تابشی می باشند. این هیترها که در نمونه های کوچک به آنها بخاری برقی المنتی نیز می گویند. در این نمونه ها گرما توسط المنت هایی که توان خود را از نیروی برق میگیرند تامین میشود.

بخاری های برقی تابشی در اندازه های مختلف خانگی تا صنعتی تولید میشوند. در نمونه های صنعتی امکان استفاده از بخاری در سقف مهیا میشود که گرما را به صورت کنترل شده به اجسام می تاباند.

این هیترها امکان استفاده در خانه ، سالن ها ، فروشگاه ها و … را دارا می باشند. کمتر از این نوع بخاری های تابشی در گلخانه ها و یا سالن های پرورشی طیور بزرگ استفاده میشود.

– هیتر تابشی گازی :

هیترهای تابشی گازی بهترین انتخاب برای استفاده در سالن ها و کارگاه های صنعتی می باشد. این هیترها با استفاده از گاز شهری گرما را در لوله های انقال دهنده ی خود تولید کرده و سپس به اجسام می تابانند. هیتر تابشی گازی اصولا به صورت سقفی طراحی میشود. این هیترها در گلخانه ها و سالن های مرغداری و همینطور سالن های ورزشی به صورت گسترده ای مورد استفاده قرار میگیرند.

– هیتر تابشی گازوئیلی :

هیترهای تابشی گازوئیلی در شرایطی که امکان استفاده از گاز وجود نداشته باشد یا هزینه ی سوخت نسبت به نمونه های گازی پایین باشد مورد استفاده قرار میگیرد. این هیترها نیز صنعتی بوده و در سالن ها و مراکز صنعتی قابل استفاده می باشد.

انواع هیتر های تابشی از نظر محل نصب :

هیترهای تابشی را میتوان به صورت ایستاده ، سقفی یا دیواری استفاده کرد. نوع نصب با توجه به نیاز محیط می باشد.

– ایستاده : نمونه هیترهای تابشی ایستاده بیشتر به صورت خانگی یا کافی شاپی مورد استفاده قرار میگیرد. این هیترها یا دارای یک بدنه ی مخصوص بوده که المنت ها در داخل آن قرار دارند و یا اینکه بر روی یک پایه قرار داده میشوند. هیترهای تابشی آلاچیقی نیز به همین صورت مورد استفاده قرار میگیرند. در نمونه های نیمه صنعتی از این نوع هیترهای تابشی در فضاهای روباز رستورانی استفاده میشود.

هیتر ایستاده تابشی - اندیشه سبز

– دیواری : هیترهای دیواری غالبا طول کمی دارند. این هیترها نیز همچون هیترهای ایستاده بیشتر کاربرد عمومی دارند و کمتر در صنایع از این هیترها استفاده میشود.

هیتر دیواری و سقفی - اندیشه سبز

– سقفی : هیتر تابشی سقفی به صورت تخصصی برای استفاده در سالن های بزرگ صنعتی و نیمه صنعتی طراحی و تولید میشود. بیشتر این نوع هیترها دارای طولی بیشتر از 2 متر می باشند. این هیترها امکان آویزان شدن از سقف را دارا می باشند و بدین ترتیب میزان اتلاف انرژی در آنها بسیار پایین می باشد.

هیتر تابشی سقفی - اندیشه سبز

مزایای هیترهای تابشی نسبت به سایر هیتر ها :

هیترهای تابشی نسبت به دیگر مدل های هیتر که شامل هیترهای ایستاده ، جت هیتر ها و هیترهای برقی می باشند ، مزایا و معایبی دارند که در ادامه به صورت خلاقه بخشی از مزایای آنها را بیان می کنیم :

– در دسترس بودن برق :

برق نسبت به سایر سوخت ها همچون گاز و گازوئیل، عمومیت بیشتری دارد و در بسیاری از مناطق به راحتی قابل دسترس می باشد. از این رو استفاده از هیترهای تابشی برقی فقط با دسترسی به یک برق شهری معمولی امکان پذیر خواهد بود.

– مصرف انرژی بهینه در متراژ پایین :

هیترهای تابشی اتلاف انرژی بسیار کمی دارند. این هیترها بخش عمده ای از انرژی مصرفی خود را به گرما تبدیل می کنند. این گرما به صورت متمرکز به اجسام تابیده شده و در نتیجه انرژی مصرفی مستقیما به گرما تبدیل میشود و بهروری کلی کار بالا می رود .

– تعمیر و سرویس دهی آسان :

نسبت به سایر مدل های هیتر، این نوع از هیترها پیچیدگی خاصی ندارند و از این رو امکان تعمیر و سرویس دهی آنها به راحتی امکان پذیر است.

– امکان جابجایی آسان :

هیترهای تابشی حتی در نمونه های صنعتی و بزرگ نیز امکان جابجایی بسیار آسانتری نسبت به هیترهای صنعتی همچون هیترهای آتش درون دارند.

تنظیم اتوماتیک دما در هیترهای تابشی :

هیترهای تابشی امکان اتصال به سیستم های کنترل گرما همچون کنترلرهای مخصوص دمایی و ترموستات های دمایی را دارا می باشد.

بدین ترتیب کاربر می تواند دمایی مشخص را تعیین کرده و هیتر تابشی با توجه به آن دما کار کند. زمانی که دمای محیط به آن مقدار رسید، هیتر خاموش میشود. همچنین هیتر زمانی روشن خواهد شد که دما از محدوده ی وارد شده ی کاربر پایین تر رود.

تنظیم اتوماتیک دما در هیتر های تابشی - اندیشه سبز

بدین ترتیب مصرف انرژی نیز به میزان قابل توجهی کاهش پیدا خواهد کرد.

کاربردهای هیترهای تابشی :

به طور کلی در هر مکانی که نیاز به گرما داشته باشد، میتوان از هیتر تابشی استفاده کرد. انتخاب نوع هیتر بستگی به نوع محیط، نیاز گرمایی محیط، سوخت های در دسترس و هزینه های خریداری هیترها دارد.

– سالن ها و کارگاه های صنعتی :

سالن ها و کارگاه های صنعتی بهترین مکان برای استفاده از این نوع هیترها می باشند. هیترهای تابشی به صورت اختصاصی همچون خورشید ، گرما را به اجسام تابش می دهند. این نوع از تابش گرما مستقیما سبب گرمای جسم میشود و در کنترل مصرف انرژی بسیار مفید می باشند. در این سالن ها هیتر می تواند به صورت اختصاصی اقدام به گرم کردن کادر کارگاه کند که سبب افزایش بهره وری خواهد شد.

– سالن های ورزشی :

در سالن های ورزشی همچون سالن های کشتی ، کاراته ، شنا و … از هیترهای تابشی استفاده کرد. در سالن هایی که ورزش های توپی در انها برگذار می شود، هیترهای تابشی مورد استفاده باید دارای حفاظ باشند.

– سالن پرورش طیور :

در سالن های پرورش طیور بخصوص سالن های مدرن پرورشی از هیترهای تابشی استفاده می شود. این هیتر ها به دلیل اینکه گرما را از بالا به پایین وارد میکنند در مصرف انرژی کلی سالن نیز بسیار موثر خواهند بود.

– فضاهای باز :

این هیتر به دلیل نوع تامین گرمایش فضا، به راحتی در محیط های باز و نیمه باز نیز قابل استفاده می باشد. سیستم گرمایش فضای باز، قادر است گرما را مستقیما به جسم رو به روی خود تابانده و از هدر رفت دما نیز جلوگیری کند.

– سالن های گلخانه :

در گلخانه های صنعتی به دلیل اینکه گرما در قسمت بالا محفوظ میشود، انرژی تلف شده به میزان قابل توجهی افزایش پیدا میکند. در صورت استفاده از هیترهای گلخانه ای تابشی، این گرما از بالا به سمت پایین وارد میشود. از یک سو گیاهان مستقیما و به صورت یکنواخت گرما دریافت میکنند و از سویی دیگر اتلاف انرژی به حداقل مقدار خود میرسد.

کاربرد های هیتر تابشی - اندیشه سبز

نصب و راه اندازی هیتر تابشی :

بسته به نوع هیتر ممکن است برای نصب و راه اندازی آن نیاز به تکنسین باشد یا نباشد. این مورد را نمیتوان به صورت کلی بیان کرد.

اما در نمونه هیترهای تابشی برقی نیازی به تکنسین نیست . تنها موارد مورد نیاز توجه به نوع سیم کشی سالن و تراز بودن نصب هیتر به صورت سقفی می باشد.

عوامل موثر بر قیمت هیتر تابشی فضای باز :

قیمت یکی از مهمترین فاکتورها در خرید هیتر می باشد. از جمله مهمترین فاکتورها در تعیین قیمت هیترهای تابشی می توان به موارد زیر اشاره کرد :

– نوع سوخت : نوع سوخت مصرفی میتواند در افزایش قیمت هیتر تاثیر گذار باشد.

– ظرفیت گرمایشی : در نمونه های مشابه هرچقدر که ظرفیت گرمایشی بیشتر باشد، قیمت هیتر تابشی افزایش پیدا خواهد کرد.

– کیفیت قطعات مورد استفاده : هر چقدر که قطعات مورد استفاده در هیتر کیفیت بالاتری داشته باشد، قیمت تمام شده ی محصول نسبت به نمونه های مشابه افزایش می یابد.

خرید مستقیم هیتر تابشی از کارخانه :

اندیشه سبز از جمله بزرگترین عرضه کننده های هیتر های خانگی و صنعتی در ایران می باشد. این واحد تولید نزدیک به 3 دهه می باشد که در تولید انواع هیترهای گرمایشی فعالیت دارد. اندیشه سبز در این وبسایت اقدام به فروش مستقیم محصولات خود کرده است. چه محصولاتی که به صورت آنلاین به فروش می رسند و چه محصولاتی که امکان تولید به صورت سفارشی را دارند، با کمترین قیمت ممکنه قابل تهیه می باشند.

مشاوره رایگان پیش از خرید :

یکی از مهمترین فاکتورها در خرید بهترین هیتر تابشی، انتخاب صحیح دستگاه مطابق با نیاز شما می باشد. بدین منظور باید مواردی همچون موقعیت نصب هیتر، سوخت مورد نیاز، میزان گرمای مورد نیاز ، نوع گرمایشی که محیط شما نیاز دارد (گرمای محیطی یا گرمای اشیاء) را بررسی کرده تا با استفاده از داده های بدست آمده امکان انتخاب بهترین هیتر تابشی را داشته باشید.

گارانتی و خدمات پس از فروش :

کارخانه اندیشه سبز بر روی تمامی هیترهای تابشی خود یک سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش درنظر گرفته است. خدمات پس از فروش طولانی مدت امکان تهیه قطعات هیترهای تابشی را در سال های پس از خرید آنها مهیا خواهد ساخت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای اطلاع از پاسخ به نظر خود، شماره همراه را در کادر زیر وارد کنید.